IMT

5135 i 5136 bi trenbali u suštini da su isti traktori, samo što 5135 ima perkins motor i zf menjač, a 5136 sve domaće... Inače bio je jedan 5135 na polovnim automobilima, iz pazove ga čovek prodavao, sad baš gledam, i nema ga više...
Da i ja sam ga video,prilično je bio očuvan,oglasa nema a čudi me da nisu ostale slike na netu
 
Bio je kod nas jedan 5135 kod jednog poznatog gazde (Jece Fokosa za Staparce). Prodat je pre nekoliko godina u Banat. Gazdi je i danas zao sto ga je prodao i kupio neki polovan JD umesto njega. Odlican traktor sa odlicnim menjacem. Ovo mi je ispricao jedan lokalni majstor koji mu servisira sve masine.
 
Ja nikad nisam video ni jedan IMT 5135 u oglasima... Mozda ih ima jako malo posto se retko vidjau a ne kao 5136... Voleo bi da se javi neko ko zna koj menjac je u njima znam da je ZF ali dal je isti kao i u Rakovicu 120??? :sta:
 
Meni se čini da će se samo bespotrebno pisati u temi o tome a konkretno se ništa neće napisati a postovi će se gomilati i gomilati...
 
Agonija se nastavlja ,danas smo namontirali rezervoar i upalili 577 i radio je nekih 10 tak minuta i opet se ugasi i dovod opet zeza iz kog razloga uopste mi nejde u glavu . Duvali smo kroz sistem dovodni da slucajno negde nije puknuta cev ili crevo dovodno i nevuce fals vazduh neznam sta bi moglo vise toliki problema da pravi . Sta vi mislite ?? Ako neresimo ovih dana definitivno ide onaj sistem prirodnim padom samo cemo ostaviti malo duzi navoj da se uvije barem 1-2 cm iznad dna rezervoara i valjda cemo resiti problem . Pokusacemo sad da stavimo samo dovodno crevo na kanticu prirodnim padom da vidimo da ipak negde sistem dalje nepravi problem pa povuce negde vazduh pa iz tog razloga se i gorivo vrati u rezervoar pa kad se ugasi nema goriva na dovodu da pokusamo i to .
 
pkb,
Ako imas dovodna creva ona opletena zna da se guma smezura u njemu i da pravi problem,propusti taman toliko da upali i krene kad posle cvrc..
 
Kod mene na 539 je godinama isao, a ventila nije imao. Kada su sami od sebe poispadali u casicu, samo sam ih povadio. Nikada nije bilo problema. Tek prose godine sam ubacio nove ventile.
 
Agonija se nastavlja ,danas smo namontirali rezervoar i upalili 577 i radio je nekih 10 tak minuta i opet se ugasi i dovod opet zeza iz kog razloga uopste mi nejde u glavu . Duvali smo kroz sistem dovodni da slucajno negde nije puknuta cev ili crevo dovodno i nevuce fals vazduh neznam sta bi moglo vise toliki problema da pravi . Sta vi mislite ?? Ako neresimo ovih dana definitivno ide onaj sistem prirodnim padom samo cemo ostaviti malo duzi navoj da se uvije barem 1-2 cm iznad dna rezervoara i valjda cemo resiti problem . Pokusacemo sad da stavimo samo dovodno crevo na kanticu prirodnim padom da vidimo da ipak negde sistem dalje nepravi problem pa povuce negde vazduh pa iz tog razloga se i gorivo vrati u rezervoar pa kad se ugasi nema goriva na dovodu da pokusamo i to .
vrlo lako moze biti da je cevcica od plovka napukla na samom vrhu rezervoara i da tu povuce vazduh....
 
Maticu, ja sam pitao za oznaku mjenjaca ako netko zna da vidim je li to neki cesto koristen mjenjac ili nesto "van serijski"... lako se iskopa mjenjac s nekog polomljenog traktora i uglavi u IMT. Diferencijal ostaje original ali mjenjac je po mnogima usko grlo i kad se sruni ako se moze naci za neke realne novce, zasto ne uzeti takav mjenjac i pripasati ga na brenu. Kako i Montoya pise, vjencan sam s tim traktorom jer kod nas to nije trazena roba pa kad ga vec imam neko neograniceno vrijeme zasto ne napraviti stroj koji ce me dugo i lijepo sluziti?


Po pitanju problema s 577... Kad sam kupio 5106 doterao ju do kuce i tanjurao sam 12kj strnjaka s njim bez problema. u jesen su se poceli javljati problemi kakve PKB opisuje... odzracim ga, upalim, radi 10 minuta do pola sata i opet ista prica... orao sam tako 2 dana i drugi dan poludim i izvucen usisnu cjev van iz rezervoara a ono na sito naljepito fine prasine hrpa. Posto nemam taloznik na breni nego je sad tu treci filter za gorivo, poderem mrezisu s usisa i teraj misko... radilo je do polovice treceg dana i onda je opet pocelo praviti jednake probleme. sad su se pocele odljepljivati velike fleke prljavstine sa stjenki rezervoara i pocele cepiti usis. Na kraju sam usis raspojio, napravio sam dolje na slobodni pad prozirno crijevo velikog precnika i da vidis kako od jednom ide. kad se postopa crijevo, krene se skupljati, sruni fleku prljavstine i "proguta" ju. nakon dva dana se traktor poceo gasiti od prezacepljenog prvog filtera za gorivo. njega sam zamijenio i od onda nema brige sa stopanjem dovoda goriva.
 
Kad sam skinuo plovak kazem da sam bas to proveravo da nije napukla negde i nebi trebalo da je napuknuta .
 
isti problem sam resio na ovaj nacin...
smf03l.jpg
 
Bravo Mladene, inače ovakvo rešenje je i na Zmaj kombajnima... Inače kod mene je ta slavinica na 577 izbačena, a kad nam treba da zaustavimo dovod goriva ili jedan drži prstom ili se koriste smrt klešta... Inače dok god je bila svavina uvek je nešto zezao, a kad smo je izbacili samo sipaj i vozi...
 
Vid' sad. ZF? A pre samo godinu i nešto.....
Istina, odrzavanje moje "Fahrete" i nije neko, ali je s nama bio covjek koji je dobar dio zivota ostavio u IMT-ovom servisu i njegova specijalnost su 5100 i veci traktori, tako da je on prije provozao ovaj traktor nego ja... Mjenjac ni malo lufta nema, diferencijal se ne cuje, jednostavno je traktor neizradjen, oranje s dvobraznjakom 14" pa da je orao po asfaltu ne bi mu bilo nista...
A sto se tice oranje u 4. sporoj... Bar na mojoj zemlji, nema problema nikakvih.
Aj em litl bit konfjuz.....
 
Nazad
Vrh