IMT

Kako je onda 85 godiste, zar novi tip nije poceo da se proizvodi 86 godine ?

Evo odgovora koji je 100% tacan.

IMT 560 se proizvodio sa starim timom maske do 30.06.1985g. Od 1.07.1985g na IMT 560 je pocela da se stavlja maska i kabina novog tipa i hidro volan.

Ja imam IMT 560 napravljen U jun-u 1985g sa hidro volanom i starim tipom maske i kabine (560stari tip i hidro volan je dosta retko naci). Deda ga je kupio novog tada. I tada kada je on kupovao bilo je jos samo par komada takvih - ali zbog stare maske su ih dobili dosta dosta jeftinije - __ % sto je tada bilo zaista vrh. :osmeh:
 
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL]

url
Danasnji poslic skidanje rezervoara i pranje . Nekim slucajem je izbaceno sito i pravilo je problem. Dali neko zna koliko je plovak za imt 577 novi tip u kompletu sve ako se tako prodaje ???
 
Zbog plovka ali treba mi i sito ono malo sto ide dole na cev jel mogu njega da nadjem posebno da kupim ?
 
I to si u pravu moze strugar samo da napravi krivinicu da zavijem na onom mestu gde je sraf za ispustanje goriva i samo nataknem crevo i prirodnim padom da mu dovedem to je najbolje .
 
Pa imam slavinicu jednu pored kabine od ovog gornjeg dovoda do nje bi doveo odavde i to bi bilo to .
 
Ajmo decki opet od mene jedno "brzopotezno" pitanje...

Vec dulje vrijeme razmisljam o ovom koraku ali sad se suska da ce IMT zbilja propasti skroz na skroz pa je red da se krene djelovati.

Dakle, zanima me da li itko od vas zna da li mozda u tom rasulu od tvornice postoji jos koji ZF mjenjac koji se ugradjivao u 5135 traktore? Ili da li bar netko od vas zna kakav je to mjenjac bio (neki njegov kataloski broj, na koje se jos traktore ugradjivao i tome slicno) posto bih volio svoju brenu malo doterati u red a taj 8+8 (12+12) mjenjac mi se cini kao pametna opcija ako bi vec isao na sredjivanje mjenjaca. Traktor planiram drzati kod sebe jedno dulje vrijeme pa bi bio red da ga pokusam pocastiti necim "vanserijskim"...

Koga god sam pitao od vlasnika IMT 51xx serije, NITKO nije ni cuo ni vidio za te traktore potpuno sinhronizirani mjenjac a kamo li da se ugradjivalo nesto s mehanickim reverzerom... Kolega je vidjao da su na brenama izmisljali mjenjac s desne strane i nije bio odusevljen time, mada meni ne smeta ni gdje se sad nalazi.

Dakle, trazi se bilo kakav trag ZF mjenjaca koji je bio ugradjivan u IMT 5135 traktore 8+8 ili 12+12 (kako po kojem prospektu)...



Bobo- Dosta sam prpcackao po internetu ali idalje nista da nadjem u vezi tog IMT 5135.. Naizgled je isti kao 5136 ali ima razlika...
Nasao sam jednu sliku samo i to da ima 8 brzina za hod unapred i isto toliko nazad...

imt51352.jpg



Obrati paznju na prednje felne,vece su (28 ) nego na 5136 tako da se verovatno razlikuje i prednji diferencijal... :sta:
 
Poslednja izmena:
lisnik zar ti se nije potkrala greška u drugoj tabeli? Podaci se navode za IMT 5136 i motor S-46/t koji je snage 77kw a u suštini je ugrađivan TS-46/T, turbo sa 99 kw.
 
Tako je .Ima tu još sitnica koje bi trebalo malo korigovati .Kod prečnika klipa i ukupne zapremine ali to je verovatno zaokruživano.Mislim da je klip 98.48 mm ali nije ni bitno .Ovo za snagu je velika pogreška.
 
5135 i 5136 bi trenbali u suštini da su isti traktori, samo što 5135 ima perkins motor i zf menjač, a 5136 sve domaće... Inače bio je jedan 5135 na polovnim automobilima, iz pazove ga čovek prodavao, sad baš gledam, i nema ga više...
 
Pa jesu li onda sa modelom 5135 i ZF menjačem rešili te "dečije bolesti" koje nikad nije preležao model 5136-domaći, ili si i oni "bolovali" sa menjačem tj; diferincijalom???
 
Nazad
Vrh