IMT

Evo kako je izgledao...
daac3d295789840.jpg
[/URL] [/IMG]
eacf72295790031.jpg
[/URL] [/IMG]
e2b859295790204.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Nije bas sve isto. Vrata nisu kontra kao na ovoj sto se sad pravi vec se redovno otvaraju, blatobrani su malo drugacijeg oblika i krov je nesto drugaciji. Hauba i instrument tabla su kao i od svakog drugog traktora tog godista.



evo i ovog aktuelnog 577 pa gledajte razlike:

 
Ja sam video jedan 560 sa kontra vratima... Sve u svemu, malo je ta modifikovana i nastala je ova nova...
 
Ta kabina sto vi imate sa kontra vratima je bila ugradjivana i na stari i na novi tip limarije e sad da li je to fabricki ili naknadno stvarno ne znam. Kod nas u selu je bio jedan 560 stari tip kod prvog gazde sa takvom kabinom a drugar ima 560 novi tip sa istom takvom kabinom..
 
99 posto da je to traktor sa kog sam ja kupio kabinu... Traktor je uzeo jedan preprodavac iz moje okoline, a ja sam kupio kabinu... Taj traktor je doteran kod mene pa je skidana kabina... Secam se da je imao nove zadnje gume i tablice Novi Sad.... Samo to mu nije fabricka kabina, posto je kabina 89 godiste, taj traktor je najkasnije 84.
 
Ajmo decki opet od mene jedno "brzopotezno" pitanje...

Vec dulje vrijeme razmisljam o ovom koraku ali sad se suska da ce IMT zbilja propasti skroz na skroz pa je red da se krene djelovati.

Dakle, zanima me da li itko od vas zna da li mozda u tom rasulu od tvornice postoji jos koji ZF mjenjac koji se ugradjivao u 5135 traktore? Ili da li bar netko od vas zna kakav je to mjenjac bio (neki njegov kataloski broj, na koje se jos traktore ugradjivao i tome slicno) posto bih volio svoju brenu malo doterati u red a taj 8+8 (12+12) mjenjac mi se cini kao pametna opcija ako bi vec isao na sredjivanje mjenjaca. Traktor planiram drzati kod sebe jedno dulje vrijeme pa bi bio red da ga pokusam pocastiti necim "vanserijskim"...

Koga god sam pitao od vlasnika IMT 51xx serije, NITKO nije ni cuo ni vidio za te traktore potpuno sinhronizirani mjenjac a kamo li da se ugradjivalo nesto s mehanickim reverzerom... Kolega je vidjao da su na brenama izmisljali mjenjac s desne strane i nije bio odusevljen time, mada meni ne smeta ni gdje se sad nalazi.

Dakle, trazi se bilo kakav trag ZF mjenjaca koji je bio ugradjivan u IMT 5135 traktore 8+8 ili 12+12 (kako po kojem prospektu)...
 
Nazad
Vrh