IMT

Samo da vam se javim posto sam totalno zaboravio...

U vezi mog problema s 549 i potrosnjom sa stranice 704 ove teme: http://poljoinfo.com/showthread.php?92-IMT&p=770471&viewfull=1#post770471

Skidao sam mu brizgaljke i nosio majstoru. jedna je valjala, druga je malo radila malo nije a treca je pisala gorivo kao kad u filmu isprobavaju inekcije pa onako spricne. Pitao me majstor kako je traktor radio, ja kazem uredno sve i orao je i sta god je trebalo... Palio kao mina, ni dima da baci. Njemu je to bilo sumnjivo al ajde...

Odem u trogvinu i uzmem indijske uloske, za mene je IPM ulozak mrtav i ne postoji kao takav. Zgadili su mi se... Dodjem kod majstora i gleda on i kaze da sam trebao uzet poljske ako vec necu IPM. To cu drugi put montirati, za sad indijski rade radnju sasvim OK. Potrosnja se DRASTICNO smanjila...


Hvala svima koji su sudjelovali u rjesavanju problema i samo da napomenem za svaki slucaj. IPM ulosci nisu izdrzali 100 radnih sati s cistim eurodizelom. kako bi tek bilo da sam sipao onaj nas "plavi dizel" pojelo bi ih za 20 sati. Sramota koliko su propali kvalitetom.
 
Ko zna ciji su to zapravo ulosci jer se dosta toga kopira pa se recimo teleoptikovi manometri masovno falsiraju u Kini i ne traju ni par meseci .Namenjao sam se nekoliko tih manometarta dok na kraju nisam nasao zaista originalan i evo nema problema vec nekoliko godina rade baz problema.Isti je slucaj i sa diznama ,Originalne IPM uloske je tesko naci ali ih ima kod bosista i ja sam bas njih ugradio potrosnja je odlicna i sto je najvaznije oseti se razlika u radu u odnosu na Poljske koje sam imao pre njih.Sa IPM-om radi mnogo mekse nema grubog rada kad je hladan tako da su za mene ipak oni najbolji izbor.
 
Slikan u nedelju 15ak godina star i od prilike 7500e.
20131215105642.jpg
 
Imaju ravne zube... Da su koso rezani zubi na zupcanicima ne bi se culo nista osim zujanja lezajeva...

Da je sinhroniziran mjenjac, mogli bi ici koso rezani zupcanici ali kod ovih s pomjerljivim zupcanicima moraju biti ravni...
Zanimljivo zapažanje .Kod mene opet štore zuji kao MIG, a ZETOR ko auto a oba imaju ravne zupčanike. Ursusc355 kod kuma kad prođe cestom životinje se kriju ,očekuju neku nedaću. Sve su to slični menjači. Po meni to dosta zavisi od brzine menjača i njegovog stanja.Maslija recimo zuji kad si iza njega dok je u kabini zadovoljavajuće recimo dobro.Izvinjavam se što sam ovako bubno sa postom ali nisam odavno bio na forumo i prelistavajući naiđem na ovaj Bobin post.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Od kog godista imaju pojacan hidraulik ???

- - - - - - - - - -

Bubu -mislim na 577 ??
 
Od 1994. svaki 560, 565 i 577 a pre toga kako je kome zapalo i ko je sta trazio. U katalogu iz 1987. godine je vec bio predstavljen 577 sa mokrim kocenjem i kabinom odvojenom od menjaca a video sam jednog 560 DV '90. godiste koji je imao tu opremu.
 
Nazad
Vrh