IMT

Juce rasturio IMT 539 na pola i otisla mi lamela kardana i ova druga lamela mi je bila losija, pa sam danas kupio nove. Na koliko sesteluju lamele, i na koliko se steluju oni pipci?
 
danas je majstor bio skino bos pumpu,ac pumpu,grijac i dizne pa cemo videti sta nevalja...mozda ga neko zna iz Sivca je Jokic Milan
 
moze li meni neko reci kako da skinem linijsku pumpu sa 539, jedan majstor m irekao da moram da skinem kompresor pa onaj poklopac sto je iza kompresora da odvrnem i tu mi se nalazi 3. sraf koji treba da odvijem da bi je skinuo?
 
Kompresor i nemoras da skidas skini samo glavu komtersora, svi srafovi na poklopac iimas tri srafa na zupcanik i od spolja imas tri matice koje stezu pumpu obelezi prenego kad skidas ako ih nema oznake zbog palenje kad budes vracao pumpu.
 
Juce rasturio IMT 539 na pola i otisla mi lamela kardana i ova druga lamela mi je bila losija, pa sam danas kupio nove. Na koliko sesteluju lamele, i na koliko se steluju oni pipci?
Zazor vijaka za drugi stepen po knjizi je 2mm. Za starije korpe može da bude i do 1.3mm. Sve zavisi koliko vučna lamela "diše" i u kakvom je stanju ostatak korpe.
 
Da li je neko jutros gledao dobru zemlju, uros kaze da je prestala proizvodnja traktora u imtmu
 
Juce ubacen motor,upalio bez muke....

2d1qmgi.jpg
 
Pumpa i dizne bile na proveri,novi ulosci.

Hiljadarka plus ruke majstora jos ne znam,posto nisu hteli pare dok ga malo ne ulalfam i ne pokaze moguce nedostatke.
 
Da li je neko jutros gledao dobru zemlju, uros kaze da je prestala proizvodnja traktora u imtmu
Pa zar do skora svi zivi ne pricase da se proizvodnja zahuktava.Direktor im bese promenjen,navodno on nesto kocio.Sta li te budale vise rade sa tom fabrikom i sta li je vise muce.Ili je pustaj da radi ili zatvaraj vise i u tri lepe i IMT i cela nasa ekonomija,zavisna od drugoga.
 
1000 evra za generalnu?

Da...sta nije jasno?

Polusklop blizu 700e
Nova bregasta 80e
Ulosci dizna 40e
Provera PVP besplatno kod komsije...
Oba dve lamele,vucna 50e,kardanska nemam pojma...
Druk lezaj oko 25e
Ulje menjaca oko 100e
Ulje motora 3000din.
Ulje hidro pumpe 500din.
Filteri goriva,ulja,hidropumpe...
Creva za gorivo
Filter vazduha jos nije kupljen
Rakija 3l :osmeh: i jos dosta sitnica...
Nakupi se tu i malo vise od hiljadarke
 
Ja sam ove godine u februaru na IMT 565 uradili, ali mi smo uradili polu motor, tj sve sa njega skinuli i odneli u masinsku radionicu koja to radi i ljudi nove klipove, stavili nove stubline, nove karike, ravnanje glave, ravnjanje motora, obrada radilice. Ja msm da nista nisam zaboravio. Komplet dihtunga sam od njih dobio gratis. I to me je izaslo 480 evra, i jos plus ja kupio ulje novo u motoru, filtere, i lamelu (samo vucnu) i izaslo me 600 evra. Takodje proverena pumpa i dizne za dzabe kod strica. To je sto se tice generalne motora.
 
Kako sad to odjedared???
Do skora je bio pocek od 90 dana na traktor a sada ih ima na stotine na lageru?
Ima li jos neko da ovo potvrdi.
 
Nazad
Vrh