IMT

moj 577 nije za izvoz radjen ,a od jednog jeste 577za izvoz radjen moj u 5brzoj uji ko djavo,a taj za izvoz sto je radjen ne uji upravu je clan Matic.
 
Moze limi neko reci od koje godine je pocela proizvodnja 558 traktora sa debljim polu osovinama ili kako da prepoznam 558 sa debljim polu osovinama posto planiram da kupim.
 
u karter mi je dosla nafta na imt577...rekli su da pogledam ac pumpu i da je najcesce membrana to je zamenjeno i opet isto,a za drugu mogucnost su rekli ako sam dobro razumeo na bos pumpi semering a to kao retko odlazi..otkako su majstori generalisali samo nesto curi,moze neko da mi da savet sta raditi
 
Moje iskustvo sa naftom u karteru:
par meseci posle zamene membrane AC pumpe ponovo se javio poviseni nivo ulja.Rasturimo opet pumpu i ono opet membrana.E sad.Membrana je dobra i jos jako dugo bi radila ali u centru je onaj deo sto se kaci u pumpu,ne znam kako se zove i on se okrece u krug nezavisno od membranice i tu pusta.Nekada je to bilo na sraf a danas je nitovano i nitna je losa.Sada sam stavio po treci put pa videcemo dokle ce.Treba i to imati na umu.
 
grejac je samo u pitanju kad traktor radi pa da pusta gorivo,membrana nije zato sto traktor kad je ugasen ne ide nafta u karter ,a gorivo od rezervoara mi dolazi slobodnim padom do ac pumpe tako da sto neke kolege kazu bos pumpa jedino...po meni kad membrana ode gorivo moze da prodje kroz nju ko ima slobodan pad od rezervoara do ac pumpe,drugo bi bilo da mi je spojeno na merac goriva...zvacu sutra Zeravicu iz Novog Miloseva njega hvale pa da i njega probam,jel ima jos neki majstor van Sombora a da je dobar
 
Poslednja izmena:
Curi na grijac i kad je traktor ugasen i to curi da bi se zacudio koliko... Kumu se to dogodilo preklane na 539, svaki drugi dan je mjenjao ulje, dvije nove AC pumpe je promjenio i ne zna ni on koliko membrana. Nije mu bila solucija da zove majstora posto je imao hitnog posla s traktorom. Kad sam ga pitao jel mjenjao grijac, kaze da je prvi put cuo da grijac moze praviti takav problem... zamjenio je grijac i mir. Strasno je curjelo, skoro da ne povjeruje covjek...
 
kod mene od rezervoara gorivo ide prirodnim padom do ac pumpe,po nekom pravilu onda i kad je traktor ugasen a membrana nije dobra gorivo bi otislo u karter ili mozda da ga tako ostavim jedan dan pa da vidim da li ce onda faliti goriva:sta:
 
I po meni je samo Ac-pumpa ili grejač,da je boš pumpa(semering) nebi ga mogao upaliti bez luftiranja ako se dešava da pušta dok ne radi...e sad ako se dešava u radu onda može biti semering na boš pumpi mada veoma retko.
 
Nisam odavno citao ovu temu pa sad kad je procitam vidim da ima jos ljudi koji se prevare pa kupe nov imt traktor.
Ja sam moj hvala bogu prodao posle 3 godine.Imao je i dobre strane a i bogami dosta losih strana.
Necu o tome sada,samo za one koji planiraju da kupe nove da znaju da livnica koja radi olivke za nove traktore neradi vec odavno tako da svi ovi novi su prepakovani stari i osvezeni sa novim kabinama instalacijama gumama itd.
Nikada vise nebih dao tolike novce a da svaka 50 radna casa zovem majstore za neku popravku.
 
Nisam odavno citao ovu temu pa sad kad je procitam vidim da ima jos ljudi koji se prevare pa kupe nov imt traktor.
Ja sam moj hvala bogu prodao posle 3 godine.Imao je i dobre strane a i bogami dosta losih strana.
Necu o tome sada,samo za one koji planiraju da kupe nove da znaju da livnica koja radi olivke za nove traktore neradi vec odavno tako da svi ovi novi su prepakovani stari i osvezeni sa novim kabinama instalacijama gumama itd.
Nikada vise nebih dao tolike novce a da svaka 50 radna casa zovem majstore za neku popravku.
cista laz,fabrika odlivaka radi ali manjim kapacitetom,rodjeni stric mi jos uvek radi u imt,nije los kvalitet evo i ja imam skoro novu rakovicu sa kojom nemam problema a radi jako dosta u njivi i sumi i lose izgleda zahvaljujuci meni i losem odrzavanju a ne fabrici,livnica imr radi punim kapacitetom
 
Nazad
Vrh