IMT

Ma, najbolje je da kupimo uvozne krseve. Pa kada nesto rike, bez 3-4 000 eura ne mozes ni da pomislis o popravci.
 
EEE to je najgore..traktor kosta puno neki hvale a neki ne...to je kocka....e moja industrijo,sa naglaskom na ''jo''!!! iz dosadasnjeg izlaganja ma koliki bio ljubitelj IMT pobego bih glavom bez obzira!
 
Deluje,al ja sam vise da se uzme nesto losije sto vidis da nije lickano ili slicno (nekazem da je ovaj lickan) i da ga ti lepo sredis po svome,jeste da te izadje isto ali makar znas sta imas..
 
E ovako.
Danas smo montirali repariranu PVP i nove dize na 565, vračena je isto na stare oznake kako je i bila, no sad mi se čini koda je ranije paljenje neg je bilo prije remonta, a bila je loša. Zamjenjena je bregasta osovina i bregasti prsten.
Traktor je sad baš fino oštar na gasu i prima ko lud, dima gotov da i nema, po meni baš kako bi trebalo i biti, no majstoru se čini možda malo prerano. Nismo ništa dirali i savetovao me da za sad ne diramo nego da ga prvo malo uposlim nek se dobro zagreje pa se onda bude vidjelo dal je rano paljenje ili nam se samo učinilo.

Na što bi trebalo sad obratiti najviše pažnje ako se ispostavi da je rano paljenje, jer nemogu više ni sam oceniti pošto sad traktor baš fino radi i oštro prima gas nego kako je bilo pre remonta PVP?!
 
cista laz,fabrika odlivaka radi ali manjim kapacitetom,rodjeni stric mi jos uvek radi u imt,nije los kvalitet evo i ja imam skoro novu rakovicu sa kojom nemam problema a radi jako dosta u njivi i sumi i lose izgleda zahvaljujuci meni i losem odrzavanju a ne fabrici,livnica imr radi punim kapacitetom
A sto se onda svi sklapaju u Dobanovcima a ne na linijama u imteu?
Najbolje resenje ljubitelja imt i imr je kupite stariju masinu od 1991 i sami je preradite jer su sigurno bolji od ovih noviji.Ja to znam jer sam radio i stariji i sa novim.
Jos jedna stvar ja nepoznajem vlasnika novijeg imt traktora koji nije imao probleme u prvih 100 radnih casova,a to je sramota.Ja sam nekada davno davao praksu u imte na Novom Beogradu tacnije 1988 i 1989 kada je u smeni izlazilo po 100 fergusona ali ovakve krseve nikada imt nije izbacivao.
 
Dali ima logike kupiti traktor od 80-90 ks za 11-12 000 eura star 22-23 godine iz uvoza ili kupiti domaci nov pribliznih ks, dati par hiljada vise @Sanana Bude on veoma ostar ali nije bas pozeljno da bude ni ranije paljenje, hoce glava da strada jer ranije klipovi dobijaju ubrizgavanje.
 
srdjane o cemu ti pricas,kakvi dobanovci,tamo je samo remont,ima ovde clanova koji su skorije isli po svoj traktor u fabriku pa nek napisu gde se sklapa,evo ja imam noviji traktor domace proizvodnje i vise sam nego zadovoljan,sve sto sam upropastio sam sam kriv za to jer traktor radi u sumi,lose se odrzava i evo ga ide svaki dan bez problema,nemogu pljuvati fabriku sto sam ja iscupao ceo vucnik,sto sam vozio godinu dana bez filtera vazduha,sto nemenjam ulje na vreme,sto je limarija sva izlupana,sto sam iscupao trubu jer sam kacio trupac za nju da ga izvucem iz potoka,i evo ga radi jos uvek posle par godina rada
 
Koliki je to traktor!!!! Stvarno obozavam te velike IMT traktore da imam vise zemlje uzeo bi jedan pa makar srafali oko njega!!!! :osmeh: BUBU- Jel ipak odlucio da ga popravlja???
 
Ta nije pukao, zezali smo se. Otpala je vodjica kardana zadnjeg pogona i pokidala par creva samo sto se ispostavilo da traktor nije trebao celo leto pa se niko nije latio da to namesti. Popravlja se i najverovatnije se kaci za njega moj 'mali' plug sa sve 4 glave da ore ritsko zemljiste.
 
Nazad
Vrh