IMT

od kojeg je materijala poklopac hidroulike, gus ili sta vec, koji ga aparat vari,obicni , co2 ili mozda sa argon?

Materijal je gus(sivi liv)..Vari se obicnim švajs aparatom.Elektrode za varenje se koriste na bazi Nikla(Ni) ILI BAKRA-.Imaju elektrode za gus za hladno varenje i elektrode za koje je potrebno predgrijavanje.Mnogi vare svim i svacim ,var izgleda fino kad zavaris gus i sa co2 aparatom ali ne drzi.Citava stvar je u ugljiku kojeg je gus pun.
Evo malo slika varenja gusa sa elektrodom za hladno varenje.
bq4q.jpg

8xm4.jpg

du6v.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce nesto odraditi po pitanju smanjenja buke na IMT 577(2003) znaci model pre ovog poslednjeg, citah ovde da se u tu svrhu moze koristiti i armaflex za zvucnu izolaciju medjutim to se odnosilo na najnovije modele 577 da li bi bilo efekta i na ovim malo starijim modelima i gde bi i kako to trebalo postaviti?
Da li je neko nesto slicno experimentisao po pitanju zvucne izolacije i jeli dalo kakve rezultate?
 
Naj jednostavnije rjesenje a ujedno i naj jeftinije je da koristis antifone na glavi... Ja ih koristim u 549 i bojao sam se ispocetka sta ako nesto na prikljucku zataji a ja ne cujem... Vjeruj mi na rijec da se bolje cuje kad cistac na tanjuraci struze po tanjuru kad nosis antifone nego bez njih... Kad se jednom naviknes, ne bi vise bez njih sjedao u traktor a sve se okolo cuje savrseno. U transportu se moze izdurati i bez njih ali u njivi je to odlicna stvar.

Naravno, pricam o kvalitetnim antifonima koji kostaju 30-40€ a ne na ove pijacne varijante.

Jednom prilikom je otac u njivi pregazio jednu slusalicu na antifonu i dok ju nisam vratio u original polozaj, i dalje je na tu jednu stranu tutnjalo kao ludo. Kao da su hermeticki zatvoreni. Kad sam to popravio, nema greske.

Na duze staze ubacim mobitel u gornji dzep na jakni, slusalicu u jedno uho upalim radio i sve se super cuje. Kad netko zove, komotno se javis, ne moras stajati da se cuje. Drugo uho ostavim slobodno da cujem ako se sto slucajno desi s prikljuckom i da mogu pratiti rad motora...


Kupi kvalitetne antifone i neces pozaliti novaca...
 
Jel zna neko gde mogu da nabavim amortizer sedista za 539? Ovde u Mladenovcu ima samo u jednoj radnji ali trazi 1800 din sto mi je mnogo? Ako neko ima a ne treba mu nek se javu u pp da se dogovorimo.

Moze u Rumi, na vasaru da se nadje za ispod 1000 dinara (bar je toliko za orginalno sediste od 560) Mislim da sam video da za tu cenu prodaje i firma "ne tumbaj staklo".
 
Pravili smo razno razne izolacije kabine na 549 i nista nije pomoglo ni blizu kao antifoni... Mnogima je to ispod casti nositi na glavi, sprdnja i sta ti ja znam... Ali ljudi moji od kad vam je nesto drugo prece od zdravlja?!? Vidjao sam budale kako stavljaju staklenu vunu na pod traktora i tako izoliraju kabinu a nitko ne razmislja o sitnim cesticama stakla koje udises kad se ta staklena vuna krene "trositi"... EEEJ, nabijem antifone na glavu i ficukam. Sprdali su mi se stariji ljudi iz sela ali kad je ujak probao na glavi, kaze da je to dobra stvar al je za njega vec kasno... oglusio je u 558 s kabinom...
 
Na taj stariji 577 nema izolacija efekta,jednostavno i nema gde da se stavi.Da je njemu kabina odvojena od menjaca i da odozdo ima patos pa ajde,a ovako nista.Potvrdjujem sto Bobo kaze za antifone,jednostavno kad se jednom naviknes na njih vise ti ne bi palo na pamet da radis bez njih.
 
Ocigledno da su antifoni jedino pravo resenje.
Gledah ovde na forumu snimak jednog novog 577 stvarno ga milina slusat kako "zuji" pa pomislih mozda bi se nesto i kod ovih starijih moglo dat sredit naravno ne kao kod ovi novih ali bar malo smanjit buka ali eto novi kao sto kazete imaju odvojenu kabinu od menjaca i to svakako najvise ima ucinka,nista onda..
 
Nikad nisam pitao sta toliko zuji na te 577!!!!!!!!!! Pa to nije normalno motor se en cuje a neko zujanje kao ludo se cuje!!! ZNam da je menjac upitanju ali zasto??? Sta je sa tim menjiacima ili diferencijalom??? :sta:
 
Imaju ravne zube... Da su koso rezani zubi na zupcanicima ne bi se culo nista osim zujanja lezajeva...

Da je sinhroniziran mjenjac, mogli bi ici koso rezani zupcanici ali kod ovih s pomjerljivim zupcanicima moraju biti ravni...
 
90% zujanja su ravni zubi na zupcanicima... tolerancije potpomazu ali ravni zupci su glavni krivac...

Auto u rikverc zuji jer je rikverc stupanj prijenosa s pomicnim zupcanikom i to je komplet od tri takva zupcanika pa zuji kao vrag. ostali stupnjevi prijenosa su s kosim zupcima i stalno uzubljeni i nema da zuje...
 
Zato sto imaju bolje odradjenu kabinu... A koliko se sjecam 549 za izvoz s onom srebrnom kabinom je i za ove danasnje pojam... Naprijed je bio lim koji odvaja motor i kabinu i nema da od motora puse kroz instrument tablu u tebe vruc zrak, pedale nisu isle kroz pod koji je bio ravan i potpuno zatvoren... Kod domacih traktora to nije slucaj. Pola kucista mjenjaca ti viri u kabinu a kabina nema ni "i" od izolacije...


Pogledaj ovaj video. Auto koji je koristen u filmu i mislis da oni nemaju kvalitetne materijale i izradu? Slusaj kako se lijepo cuje zujanje i spominju "straight cut gears" sto ce reci, u slobodnom prijevodu "ravno rezane zupcanike" tj zupcanike s ravnim zupcima...

Nama zanimljiv dio krece oko 9:15...

 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nije do kabine.Na gotovo svim traktorima koji su rađeni za izvoz a farbani u onu plavu boju menjač se ne čuje.To je moje zapažanje a ne mora da znači da sam u pravu.
 
Nazad
Vrh