IMT

Na snimku takodjer stoji okomito... NO nije za sve IMT traktore 300mm... za neke je 280 ako se dobro sjecam...

Inace, naj bolje je rukom podici poluge do kraja i spustiti za centimatar dva i rucku pomjerati dok hidraulik sam ne drzi poluge u tom polozaju i tamo fiksirati gornji granicnik.
 
Gde moze da se nadje znak za IMT 558, al' onaj njegov fabricki, ili ako ima neko da mu ne treba, kupio bih?
Inace u ovakvom je sada stanju
20upunb.jpg
 
Drustvo, koliko po vama vredi IMT 542 sa kabinom 91 godiste sa pravih 1000rh njegove originalne gume, sve u perfektnom stanji, stajao u supi od prvog dana + plug IMT 755.....? Sutra bi trebalo da idem da ga vidim, pa da znam orjentaciono?
 
Jel zna neko gde mogu da nabavim amortizer sedista za 539? Ovde u Mladenovcu ima samo u jednoj radnji ali trazi 1800 din sto mi je mnogo? Ako neko ima a ne treba mu nek se javu u pp da se dogovorimo.
 
Ja sam verovao da mi je poklopac hidraulike na 539 pukao od dizanja velikog tereta ali mi je ovaj snimak gde majstor Grbić objašnjava dao još jednu mogućnost. Ima li problema ako se radi sa tako napuklim poklopcem? Da li je neko imao iskustava?
Sve radi normalno, nigde ništa ni ne curi.Tako već neko vreme. Ne bih ni primetio da je poklopac pukao da nisam čistio ispod sedišta.
 
Drustvo, koliko po vama vredi IMT 542 sa kabinom 91 godiste sa pravih 1000rh njegove originalne gume, sve u perfektnom stanji, stajao u supi od prvog dana + plug IMT 755.....? Sutra bi trebalo da idem da ga vidim, pa da znam orjentaciono?

U susedno selo je prosle godine stigao 549 "92 god sa nepunih 1000rs, kabina, limarija kao na slici. Traktor je stvarno kao nov. Placen je oko 5000 eura.


IMT-549-%283%29.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam verovao da mi je poklopac hidraulike na 539 pukao od dizanja velikog tereta ali mi je ovaj snimak gde majstor Grbić objašnjava dao još jednu mogućnost. Ima li problema ako se radi sa tako napuklim poklopcem? Da li je neko imao iskustava?
Sve radi normalno, nigde ništa ni ne curi.Tako već neko vreme. Ne bih ni primetio da je poklopac pukao da nisam čistio ispod sedišta.
Zavisi kakav si kockar da li gubis ili dobijas:osmeh: salim se malo. Pa ja sam vario i vozio sa varenim poklopcem dok nisam kupio nov mada znam ljude sto i dalje voze sa varenim bez problema, e sad da ti neko saveuje da vozis sa napuklim ja mislim da nije pametno.. sad je mrtva sezona skini to i zavari sam ili neki majtor da ti to uradi verovatno to nije nesto strasno cim nema curenja ni daljeg kezecenja. moja preporuka saniraj dok jos moze jer to ce da pukne bas kad najvise treba:ppozdrav:

kad vec skidas to skini i taj sigurnosni ventil sa pumpe desavalo se da pukne onaj cilindar sto se nalazi ispod tog poklopca jer on oce da zariba pa da ne propusti veci pritisak i eto ga karambol odma... skines napravi se neka priprema pa se proba na koliko otvara mada mozes kupiti nov i miran si.
 
Poslednja izmena:
Drustvo, koliko po vama vredi IMT 542 sa kabinom 91 godiste sa pravih 1000rh njegove originalne gume, sve u perfektnom stanji, stajao u supi od prvog dana + plug IMT 755.....? Sutra bi trebalo da idem da ga vidim, pa da znam orjentaciono?
Po meni oko 3500e samo traktor + plug.
 
Drustvo, koliko po vama vredi IMT 542 sa kabinom 91 godiste sa pravih 1000rh njegove originalne gume, sve u perfektnom stanji, stajao u supi od prvog dana + plug IMT 755.....? Sutra bi trebalo da idem da ga vidim, pa da znam orjentaciono?
Ja mislim da samo traktor vredi 4500-5000e. Pogledaj gume, trebalo bi da pise datum proizvodnje na njima, ako je isi kao na plocici traktra, znaci da su prve gume, ako nisu istrosene, znaci da traktor nije radio. Tako nesto vredi dosta, zato sto je po meni 5 puta kvalitetnije od ovog novog....
 
Ja sam vario obicnim elektrolucnim aparatom za zavarivanje samo obratite paznju na izbor elektroda jer mislim da ima neka "utp 8" elektroda za gus gde materijal predhodno ne mora da se zagreva da bi se vario.
 
Nazad
Vrh