IMT

Samo uzani točkovi sa dobrim gumama vrede polovinu gore pomenute sume a gde je ostalo.
 
I ja mislim da je stari tip prednje jer po nekim pricama koje su bile ovde na forumu NOVI tip prednje vuce ima kardan sa leve strane gledano iz traktora... A ovaj ima sa desne...

Ima i novi tip prednje vuče koji se ugrađivao u te linije 577, a reduktor također s desne strane.
Tek na ovima iz zadnjih godina proizvodnje su reduktori s lijeve strane, na svima, znači i na 577 i 549.
Neznam samo od koje godine su počeli ugrađivati te najnovije prednje vuče.
 
hvala na odgovoru a ovde kod mene t-40,r-60/65,imt 560 vuku i rade u saradnji sa zmaj-em 222/223/224

Doduse... Radio je i u mom kraju 558, 560 i 577 s beracem 222s i to svaki po jednu... Na kraju covjek prodao berac pod izlikom da nema musterija a ja znam da je problem sto on nema adekvatan traktor da ga vuce...

Sve ovisi od terena do terena. Ja pricam za moj brdovit kraj gdje je jednu sezonu traktor 100ks vukao gorespomenuti 222s i to je islo taman kako treba... 558 je za sezonu rada IZGORIO od muke s tim beracem.

Ja s 549dv vucem tornada 40 bez vjetra i nema brda uz koje ne moze ako su gume ispravne. Da zakacim dvoredni bilo koji berac, mislim da ni do nekih njiva ne bih mogao doci.

Po ravnom je druga prica (ne znam kakav je kod tebe teren) no kako god okrenes mislim da 549 nije kadar raditi s dvorednim beracem, kao ni 560 ili rakovica 60. To sto ljudi teraju, to je druga prica i u to ne ulazim, svatko zna svoje razloge...
 
наше ухо се привикне на одређену фреквенцију, па нам се ето причињава да је тише...камера ухвати онакав звук какав је у стварности...

ја сам погрешио и ето признајем грешку, малко сам био више скептичан поготово када сам видео ваш снимак из кабине...

како год било никад ми више не дошао у двориште, то је све што могу да кажем за ИМТ тракторе иако и дан данас имам 578, који ето не могу да продам из разлога, јер за њега не могу добити пара колико он стварно вреди и који ми служи за не дај боже ако кејс стане...
Ok je, samo hocu da kazem da je dosta dosta tisi od starog modela,i bolje zadihtovaniji. Po mom poredjenju,belarus je za nijansu tisiji od nove sedmice.
 
Значи радило се на комфору у кабини, мали напредак уз нека унапређења на хидраулици и самом мењачу...

Бане колика му је потрошња у орању по кј.?
 
Значи радило се на комфору у кабини, мали напредак уз нека унапређења на хидраулици и самом мењачу...

Upravo tako,mali korak,al moglo je naravno i bolje.

Iskoristio bih sada priliku kada vec diskutujemo o novim 577 traktorima da podelim sa vama utiske.
Ovako,traktor sada ima 135 r/h, i imalo smo 6 curenja i propusta. Prvo je poceo na zadnjem desnom tocku procureo je semenig na svega 30 r/h,zatim na 50 r/h procureo je semenig prednje vuce i hladnjak, na 70 r/h morali smo ac pumpu zameniti iz razloga na delu gde se pumpa rucno gorivo(osovinicama) pocelo je da flisuje ulje, i zamenjene su obe gumice od kocnica,sa obe strane.
E sada,stim sto smo u zadnjem desnom tocku,pored zamene semeniga imali ponovno curenje u roku od 10-15 r/h,i morala se zameniti polu osovina koja se odvrtala usled duboko ukopanog kanala za osigurac(kajlice). Hladnjak sam morao sam zakrpiti jer mi nisu mogli nov isporuciti u roku mesec dana.
Odziv servisa u IMT-u,krajnje tuzan,neljubazan i nezainteresovan. Onda sam pozvao ove iz agro rida,pa su mi dali njihovog servisera koji je stvarno u nekom najkracem mogucem roku doalzio,od 5-10 dana(za ove semenigne i gumice) , a za polu osovinu sam cekao skoro 30-tak dana,kada god zovem nema na stanju...
Jedna smesna stvar je bila kada sam prijavljivao kvar i pitao jel moze to malo brze da se sredi,a oni meni preko telefona "da smo mi tako ostir nebismo bili tu gde jesmo" :osmeh:
 
Meni se jako mnogo sviđaju ovi naše sedmice, al toliko zajebancije oko novog traktora, pa to je stvarno smešno... U jednom trenutku činilo mi se da je on bolja kupovina od mtz 820, ali sad vidim da nije, jel retko koji mtz je imao ovoliko problema, dok koga god znam da je uzeo novog 577, znam i da je imao problema...
 
Bice bolje,imajmo jos malo nade.
Ja bih jos sutra zeleo da uzmem nov 577 ali pocek od par meseci i sve te pocetnicke probleme ne mogu da tolerisem.
 
Ja neznam sta se desava sa tim hladnjacima na novim IMT traktorima... Ama svako ko je kupio u zadnje vreme NOV traktor (IMT) procureo mu hladnjak ubrzo... Kao da su jos losiji od ovih Turskih sto se prodaju po radnjama (islim na Hladnjake).. Ja to ne razumem...
Ovom coveku sto je kupio NOV 577 iz mog sela blokira zadnji desni tocak prilikom kocenja... Sreo sam ga na benzinskoj pre nekoliko dana on bio iza mene i kad ukocio blokira tocak!!! Morao je nazad napred nazad napred dok nije popustio... Semering na radilici procureo (prednji),imao je problema sa filterima za gorivo staln curelo pa su zamenili kuciste... Traktor lepo izgleda nema vise od 50-60 radnih sati... Ali imao je problema sa njim...
 
Ja za sad nisam imao nikakvih problema sa novim traktorom,doduse nije IMT nego Rakovica 65.Ima oko 150rc i dosad je samo 1 osigurac crko.
 
Tu gde sam krpio ovaj novi hladnjak,covek je iz indjije i nekada je radio u toj firmi u kojoj se proizvode hladnjaci,kaze sve sto je dobro i sto je valjano u firmi je otislo i prodato je zato tako i jeste. A slucajno se zadesio tu i neki sef te uprave kaze nije problem do nas ovi u imt-u nisi dobro resili vibracije,mnogo vibrira pa hladnjak pukne... :osmeh:

Mozete da uzmete traktor preko agro-rida odmah,pod uslovom da ga imaju na stanju.
 
Video sam na jednom novom 577 uzetom na sajmu ove godine da je ventilator bio duži nego što treba i u fabrici kada su montirali nategli su hladnjak na gornjem nosaču što vezuje hladnjak i rezervoar da nebi ventilator kačio o hladnjak koji je procurio posle samo desetak radnih sati, tačnije odvojilo se saće od donjeg korita hladnjaka.One likove u montaži je mrzelo da uzmu brusilicu i skrate peraja ventilatora, bilo im lakše da podbace platne sa prednje strane hladnjaka i da ga nategnu da ne kači ventilator, "pa drži vodu dok majstori ne odu".
 
Pa sad nevidim zasto bi kratili peraja vetilatora.... Tu nesto drugo nije bilo uredu ili orginal to nesme da kaci u hladnjak,nema tu sta da se krati brusilicom...
 
Itekako je bilo šta da se krati, kad je stvljen nov hladnjak peraja su kačila u donji deo oplate hladnjaka i morala su da se skrate za 1cm i sad je sve uredu.Jedino ako je ventilator bio falš tj. ako je bio duži nego što treba.
 
Pa izgleda da je IMT kupio ventilaror na vasaru u Rumi.Ja kad god kupim moram da ga kratim za par cm.
Pa tako i oni.Izgleda da kupuju od male privrede a ne kao nekad,standardi,JUS i sl.
 
kupio ja preključe 5 tabli u TERMODOM-u u Novom Sadu na Temerinskom putu cena je 395 din za 1 kvadrat(jedna tabla).stavio juče ispod sedišta (uh al sam se namučio) i stavio ispod tapacirunga na podu,danas radio sa traktorom i nisam primeti neko poboljšanje.Debljina je 18 mm i ima meko i tvrdo presovani,ovo je tvrdo presovani
xarlvc.jpg
[/IMG]
Banisa
gde si druže kupio azmafon...kod nas ga nema nigde
23h5zll.jpg
[/IMG]Izgorala mi Kineska pumpa za pretakanje dizela posle nepunih 5000 L.poslednjih 3000 L je išlo pod slobodnim padom:ideja:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh