IMT

Neznam kolika je cena u Evrima ili Dinarima za taj IMT 577 sa linka????? Ali deluje mi fino ima cak i vise nego odlicne gume.... Samo neznam kolika je cena ustvari??? ::sramota::
 
Nisam bas neki obozavalac Rakovice, najvise me plasi taj hidraulik.
Pre svega pitam one koji imaju oba traktora?
Mi smo imali R65,kupljena '94.,prodata 2010. i tad smo kupili 549 dv.
Rakovica mi se smucila zbog hidraulika(iako je veoma jak),zbog osetljive lamele,teskog saltanja,sporog kardana...
Sa 549 sam vise zadovoljan,zbog svega ovog sto Rakovici nedostaje,a i zbog veceg izbora brzina(petostepeni menjac).
Ipak,mislim da ova dva traktora ne bi trebalo da se porede zbog snage. Mogu da se porede R65 i IMT 565 ili 549 i R47,ako se vec porede IMT i Rakovica
 
Pa ja mislim da taj IMT 577dv itekako vredi tih 8000e.. Nemam nikakvi zamerku traktor izgleda ko puska i nemora da znaci da ako je ofarban da nevalja mozda covek ofarbao z asebe pa odlucio da proda.... Gume su mi odlicne sumnjam da nije i mehanicki odlican....
 
Sta radi stari tip prednjeg mosta na novoj liniji 577?? Decki moji ovo je neki "stodjel" kako mi se cini...

Ovo je stari tip prednje vuce (automatski) koji nema rucku u kabini za ukljucenje nego ova "busa" na prednjem mostu ukljucuje/iskljucuje prednji pogon ovisno o proklizavanju zadnjih tockova te ista ne radi u rikverc...

8000€ ne vrijedi ni iz daleka... Vidi se da traktor nije sredjivan za sebe posto je samo jedna prednja guma nova a druga nije, slikan je dok jos nije dovrsen, posto u kabini nema ni sjedala i nije kabina dovrsena...

Po meni, ima puno boljih strojeva za te pare. Farba je zadnja stavka kad se kupuje polovan traktor...
 
Bobo- Primetih i ja sad da je stari tip prednje vuce.... Slika stvarno zna prevariti nemoze sa slike nista da se vidi dok se ne ode...
 
Ima i moj kolega takav prednji most na svom 577 s tom busom ali je umjesto onog reduktora stare tipe ubacen ukljucivac s ruckom a ovo u busi je povareno da bude fiksno i eto ga prednji pogon koji radi i naprijed i nazad i moze se ukljucivati po zelji... Ako se ne fiksira ovo na prednjem trapu, a na traktoru postoji ukljucivac, onda dobivamo prednju vucu koju ukljucujemo po zelji a koja radi samo u smijeru naprijed.

I felge su stariji tip tako da svakako stara tipa prednjeg mosta na novoj liniji traktora nema sto traziti... OK, ugradjivan prednji pogon naknadno, sve je to OK ali u HR se takav traktor ne moze registrirati bez atesta a to kosta... Ne znam kako je kod vas a ovdje se takvi traktori bez obzira na farbu kupuju samo za ganjanje po sumi i po njivama koje nisu ni blizu prometnih cesta gdje ima policije.


I ne kudim traktor, covjek je pitao za misljenje a ja iznosim svoje. Kome pase, kome ne...
 
I ja mislim da je stari tip prednje jer po nekim pricama koje su bile ovde na forumu NOVI tip prednje vuce ima kardan sa leve strane gledano iz traktora... A ovaj ima sa desne...
 
Dal novi 549 solac ili DV??
R65 predpostavljam solac?

Sve ovisi u kakvom si području i kakve imaš potrebe
Ja bi uzeo 549DV i taj bi sve odradio ko i R65, ako nemaš nekih strojeva koji trebaju snagu na kardanu mislim da nemaš potrebe za rakovicom.
549 DV radi s istim priključcima u ravnici ko i R65, ja tako mislim.

a da li taj 549 dv mogao da radi sa beracem zmaj 224 i da nosi-radi sa setvospremacem od 2.2 m i duplim rotoroma ? hvala
 
ove godine na sajmu sam uzeo 539 sa tafeovim motorom što se tiče motora i menjača nikakvih problema nije bilo ali je farba otpadala sa kabine felni,uzas u isto vreme komšija je uzeo 577dw sa pojačanim motorom e on se namučio serviser mu nije izlazio iz dvorišta menjao je zadnju gumu,klipove hidraulike,klip volana ,hidrauličnu pumpu,korpu i lamelu ,hladnjak,sat temperature,pokazivač goriva,semenik ,na levoj čizmi verovatno sam nešto i presočio a traktor sa ima 68 sati
 
Nazad
Vrh