IMT

Tako nekako-verovatno stim da je ipak malo življi u odnosu na DM . U odnosu na M da i ne pričamo.... E sad koliko je to malo življi u ks,nm, ko će ga znati....
 
Evo i mojih azdaja u repi...
359zuys.jpg

v8mt09.jpg

ovi dalje se malo slabije vide,558 sa tarupomi 577 P utovarivac.Za dva dana 14 hektara izvadjeno i izvuceno na ovratine i ::novac:: u dzepu...
2gvr9lt.jpg
 
Ako nisi vratio glavu, nemoj da te mrzi da rasklopis motor i razbusis stubline i uvuces nove klipove jer to nije neka investicija a znas i sam sta ces dobiti.
Ma nemogu od onog utovarivača sad da ga rastavim,al to ću da uradim prvom prilikom.

- - - - - - - - - -

moj 577 je 91 god. i bili su u njemu 101 klipovi i takvi su isto ubačeni iako su me u mašinskoj radionici ubeđivali da stavim 98.5
Ako si ti mogao da ubaciš u 101 ove male od 98 jel to znači da i ja mogu da ubacim umesto 98 ove od 101 tj. da nerazbušujem nego da uzmem orginalne cilindre od 101 mm i ubacim u ovaj moj blok.@Bubu mi je to već jednom prilikom objašnjavao da bi trebalo da može al je valjda problem što ovi mali cilindri od 98mm imaju onaj rub (šešir) pa bih tu MOŽDA moglo biti problema.
 
nisi razumeo...bili su 101 i opet su 101...inače hilzne se ubacuju 98,5 pa ih buše na 101
nisu hteli da se prihvate da ubacuju hilzne 101 jer kažu hoće da puknu...
inače obe hilzne su spolja iste i bez ruba,njega imaju turbo motori
 
Zagonetka je taj DM34. Na papiru je 5ks slabiji od S44, a u praksi je OSETNO slabiji.
DM34 bi trebao biti po papiru 63 ks, a S44 70 ks, znači 7 ks razlike.

@Banisa...
Daj druže nabaci još nekih slika tih svojih aždaja!!!!
Ako sam dobro razumeo, imaš dva nova 577, ovaj sa slike i još jedan s prednjim utovarivačem, a imaš i 560 i 558?
 
Nisu,prednje gume su 12.4/24 a zadnje 18.4/30 i prezadovoljan sam,s tim sto je ovaj na slici napred sa tegovima na zadnjim tockovima 101 klip i perkins delovi a ovaj drugi 98.5 drapsin i malo je slabiji i hoce da baci dim cim ga opteretis malo...ovaj sa perkins delovima je bio skuplji 700 e.
1zhj81.jpg


- - - - - - - - - -

Evo jos malo slika ...
2u8yp01.jpg

2rnhlad.jpg

2vwbprb.jpg

j8d01j.jpg

29p6x09.jpg
 
Svaka cast na masinama prave domacinske... :bravo: :ppozdrav:

Lepi su ovi novi 577 ali zar su u fabriku prilikom farbanja felni ofarbali i GUME!!! Pa za mene je to nesto najruznije sto postoji i kad ofarba neko polovan traktor a kamoli nov!!!
 
Bio u rakovici prilikom sklapanja ta dva motora,ovaj sa (kao)perkins delovima ima i balanser u sklopu uljne pumpe i dosta lepse i mirnije radi od ovog drugog,jer sam jedan platio vise od drugog,ali ni ovaj drugi nije upste los...cekao sam na isporuku oko 7 meseci,bio mi je pun k...c i imt-a i rakovice i svega...za iste pare sam mogao da kupim i neki veci traktor ali sam odlucio da kupim dva za te pare zbog repe,prevoza i sl.Dva su ipak dva traktora...
i evo treca godina kako radim sa njima bez problema...bukvalno nista osim jednog curenja hladnjaka u garantnom roku,dosli iz servisa i doneli drugi i to je sve...Pali i vozi...Naravno uz redovan servis,ulje,filteri goriva,vaznuha...podmazivanje,dotezanje kardana prednje vuce pre oranja i sl.Sa ovim nazovi jacim vadim repu vec dve sezone,diskozna vadilica,uzani tockovi 12.4/36 i cetvrta spora...oko 7 ha za dan izvadim lagano...
Farba sa guma spala prilikom prvog pranja...dobro nije i sa felni,kako je losa priprema...
 
banisa sta je radjeno na zadnjoj levoj poluosovini na traktoru sa tegovima kada je druge boje na kamionu a druge boje u radu ?
 
Kaze curenje hladnjaka.
Dal ne mogu da shvate da su se bukvalno svi zalili na te turske hladnjake sto stavljaju za prvu ugradnju i dal toliko ne mogu budale da se opamete i stave nesto sto valja da ih vise ljudi ne kritikuju i ne gube ugled koji je i onako debelo poljuljan.
 
Nazad
Vrh