IMT

Dal mu može šta naškoditi to povečanje snage na taj način??

Našao sam i karakteristike
gm32.jpg
[/URL][/IMG]
 
poz bubu .kako ide onaj 558 sto si mu ugradio s44 motor jesi isprobo kako radi u tezim uslovima ?
Ja bi hteo da ugradim s44 u 555
 
To nije moj traktor vec mojih dobrih drugara. Nista tesko nije radio jer u tom domacinstvu 5136 odradjuje sve teske operacije tako da ti nemogu dati konkretan odgovor ali je cinjenica da su M34 i S44 kao **greška i oko.
 
Ima moj kolega 558 s s44 motorom iz kombajna i traktor radi sve teske poslove kod njega... Doslovce AZDAJA naspram onog sto je prije bio. Tjerao je rototiler 2.5m zahvata, vuce trobrazni plug okrecac zahvata 12", s prikolicama se igra, jednostavno je kolega pre pre prezadovoljan rezultatom...

Od bitnijih prepravki je trebalo mjenjati spojnicku osovinu lamelu i korpu od 577, te prepraviti vjesanje motora na koljevku sto je odradio ubacivanjem nekih plocevina (ne znam tocno, nisam previse zagledao) i dodavanjem dva vijka na te plocevine. Nesto kao medjuploca za koljevku.
 
Razlika je u punjenju PVP i u obrtajima, inace je traktor identican u sraf kao 577.

Ja sam steza glavu na 577 na 13,2 i posle je dotezao opet na isto, skoro 90 stepeni sam dotegao srafove.
Skinuo sam glavu sa novog 577 i pronašao klipove od 98mm::lose::(bio si u pravu).Znači ladno su mi podvalili slabiju varijantu S44 motora mamicu im prevarantsku.Zvao sam onu majmunčinu u agrorid-u da mu kažem da nisam za svoje pare dobio ono što sam hteo a on kaže da ga on nije ni montirao na traktor nego ovi u IMT-u.
 
Izgleda kolega po prirucniku koji ja imam grejesis.Moguce je da i moj prirucnik grijesi.Ustvari to nije ni bitno jer posao stelanja PVP i dizni je do bosh-majstora.

imam i taj priručnik...hteo sam reći da podatci nisu svuda isti,sad zbog čega...
imam jedan priručnik od zmaja 142 gde isto piše 210 bara al svi šteluju na 170
kod mene su i na 577 i na 5106 i na zmaju 142 dizne štelovane na 170
 
Skinuo sam glavu sa novog 577 i pronašao klipove od 98mm::lose::(bio si u pravu).Znači ladno su mi podvalili slabiju varijantu S44 motora mamicu im prevarantsku.Zvao sam onu majmunčinu u agrorid-u da mu kažem da nisam za svoje pare dobio ono što sam hteo a on kaže da ga on nije ni montirao na traktor nego ovi u IMT-u.

Upravo toge me strah kod novih 577 traktora.
Nekako više verujem da su stare linije sve sa 101 klipom.
 
To me podseti kao ja kada sam kupovao ovaj nas domaci Fiat Punto.Dobijem ja predracun i odem da uplatim unapred za model sa ABS-om.Stigne auto i posle godinu dana voznje shvatim ja da taj abs nesto slabo radi,odem u ovlasceni servis kam mi majstor kaze pa ti nemas ABS.Odem u prodavnicu kad oni kazu,ne znamo mi nista tako su nam iz Fiata poslali.Pa ti vidi sad koga vise da davis???
 
Nemoj da zafrkavas da su to uradili??? Pa zar nisi mogao to da proveris ranije dal ima ili nema ABS a ne posle godinu dana??? Ali sve jednom nekrivim te nimalo ali lopuzama netreba verovati nego sve proverite!!!!!
 
Danijella ako ti je za utehu nisi jedini! Nama su još 2004 uvalili takav motor. I čim počne da brljavi ide na bušenje na 101 i gaaaas! Jedino što ne posustaje a evo 9-ta mu godina....
 
Jel se oseti razlika u vuci izmedju 98 i 101 klipova??? :sta: Ja sam konkretno ubacio 101 klipove ali me ubedjivali da nema razlike izmedju 98 i 101 klipova.. Ali ja sam bio za 101 i te i ubacio...
 
Ja dosad sve koje sam rastavljao sa roto pumpom bili su 98,a sa klipnom(linijskom) pumpom 101.Mozda ovo nije bitno al tako se potrefilo...

- - - - - - - - - -

imam i taj priručnik...hteo sam reći da podatci nisu svuda isti,sad zbog čega...
imam jedan priručnik od zmaja 142 gde isto piše 210 bara al svi šteluju na 170
kod mene su i na 577 i na 5106 i na zmaju 142 dizne štelovane na 170

Tacno da idu na 170 ako nisu turbo motori.Na 210 bara se stelaju dizne kod motora sa turbom..
 
bilo je modela s44 u traktorima sa 98,5 i ponasali su se kao 5106 ,5136.. cim motor dobije malo opterecenje pocne da dimi ,a vecina kamioncica takozvangog Tamic nosi s44 sa 98,5
 
Cekajte sad mi nije jasno. Koliko ks ima motor sa 98.5 a koliko sa 101 (naravno da pvp bude podesena po fabrickim podesavanjima).
 
Nazad
Vrh