IMT

Osim što je napisao da umesto sa..... Drugo nije pogrešio. Tipke S i D su jedna pored druge,prsti umorni i eto nesporazuma.
 
Nikoli Klek IMT 585 ima motor s44 da direktnim ubrizgavanjem Druze aj pojasni ovo ,na ovom forumu je bas pocelo da se pise svasta.
SA direktnim ubrizgavanjem (misli se da nema vrtlozne komore), ja se izvinjavam na gresci i zahvaljujem na ispravci ako jos nesto nije jasno slobodno pitajte. mozda se pise svasta na forumu ali ovo sto sam ja napisao je 100% tacno
 
Ne bih se slozio...
Ako mislimo na isto stvarno je pogrešio Nikoli klek. Nisam odmah skontao......
585 da,ima s44 motor ali je pritisak ubrizgavanja 206 a ne 172 kao što je na 577.
A m33.... ih kod njega zavisi dal je rotaciona ili linijska pumpa.... Ako se dobro sećam linijska na nekih 165 a rotaciona 125...
Pantiću grešim?
 
Ovako bi trebalo biti stelanje dizni kod IMT traktora.@Sinisa tih 206(tacnije 210bara) ide stelanje za turbo motore..
IMT-533 125bara.
IMT -539,540,542,558,560 i sl.. M motori roto pumpa 125 bara.Linijska pumpa 165bara.
IMT-549 DM-motor 190 bara.
IMT-S44 i S46 Motor 172bara. Turbo motor 210bara.
 
539p kad god radi malo duze na leru pocinje da baca plavkast dim, mozda mu dizne nisu dobre, klikce kad radi ali svi kazu da je to takav motor.. 549 hladan malo baca plavi dim, kad se zagreje nista osim malo crnog kad naglo das gas. 560 ima neku budzenu pumpu sa rotorom od zastave, on cadi crno kao lud ali ludo i ide :)
 
Ako mislimo na isto stvarno je pogrešio Nikoli klek. Nisam odmah skontao......
585 da,ima s44 motor ali je pritisak ubrizgavanja 206 a ne 172 kao što je na 577.
A m33.... ih kod njega zavisi dal je rotaciona ili linijska pumpa.... Ako se dobro sećam linijska na nekih 165 a rotaciona 125...
Pantiću grešim?
Prema mojim saznanjima trebalo bi da ne gresis..:ppozdrav:
I jos jedna ispavka za kolegu N-Klek (ukoliko sam ja upravu) S motori imaju vrtloznu komoru.
 
Prema mojim saznanjima trebalo bi da ne gresis..:ppozdrav:
I jos jedna ispavka za kolegu N-Klek (ukoliko sam ja upravu) S motori imaju vrtloznu komoru.
a prema mojim saznanjima koja se baziraju iz knjige servisne skole iz IMT-a su ti podaci koje sam napisao i na njima pise da imt 577 nema vrtloznu komoru. (mada ovo je srbija, ne bi me cudilo da neki 533 ima motor od 5100 boze pa ko radi taj i gresi pa tako su ubacivali vrtlozne komore i gde treba i gde ne treba) sto se tice glave za 577 steze se na 122,5 do 132,5 N.m (ovo su podaci iz imt-ove servisne skole sa svim majstorima i profesorima sa kojima sam pricao uglavno se sve poklapa i podudara)
 
nisam ja nikad rekao da sam bio u servisnoj skoli samo da su moji podaci iz te knjige. knjigu sam nabavio preko nekih prijatelja profesora iz zrenjanina sa kojim se i danas cujem kad mi trebaju saveti. mozda ova knjiga i njije tacna ali onda nj jedan traktor oko kojeg sam ja radio ne bi ni u palio a kamoli radio bez problema.

- - - - - - - - - -

Čekaj druže a šta je ono u S motoru u klipu? Zar se to ne zove vrtložna komora?
jeste ali to je u klipu a ja sam navodio za glavu da li ima komoru ili ne.
 
Malo prostudirajte ove dve strane iz udžbenika "Motori sa unutrašnjim sagorevanjem I deo# teorija motora od profesora M. Živkovića sa mašinskog fakulteta u Beogradu iz koje sam ja polagao motore.
Vihorna komora u klipu:
komora1edited.jpg


Tipovi komora za sagorevanje u klipu motora:
komora2edited.jpg
 
- - - - - - - - - -

I kod dede na 533 se vrti u kontra smeru sat,pa nije dm. I ovo je mislim klasican motor kao na 549,nek me isprave oni koji znaju.

Pa na 549 je DM motor, a na ovom 547 možda je i M motor, ali opet se vrti u istu stranu, možda je nešto buđeno oko pogona obrtometra pa se vrti kontra ko na 533.


Inače, što se tiće paljenja, naš 539P uvek odlično pali i zimi do nekih -5 bez grejača, jedino kad je baš hladno, onda 10-15 sec grejač i pali ko mina. Ako vam roto pumpa nevalja, naravno da neče da pali, to je največa mana kod novih 539 traktora.



Nego da pitam...naletio san na 587 u oglasima i baš je zanimljiv.
Znam da je pisano u ovih 700 strana nešto o tom traktoru, ali ko bi to našao, pa me zanima koje su točne razlike između 577 DV i 587 DV ako može da se sve navede i koje je točne snage???
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-587-dv-1988-godina-oglas-9365198
 
Razlika je u punjenju PVP i u obrtajima, inace je traktor identican u sraf kao 577.

Ja sam steza glavu na 577 na 13,2 i posle je dotezao opet na isto, skoro 90 stepeni sam dotegao srafove.
 
Nazad
Vrh