IMT

Ovaj prvo potpalio vatru ispod traktora i onda upalio? Gledao sam ovaj snimak,brate nijedan 540,542,549 jos nisam video da usred zime upali ko usred leta.
 
Mali Misa sipaj vodu iz bojlera u njega ima da upali da je u sibiru
Meni je antifriz u oba traktora,zato sto oba traktora palim svaki dan,imam potrebu,i svaki dan da ja sipam vodu iz bojlera,neka hvala. Kad 542 nebude hteo da pali,povuci ce ga 585,on pali bez grejaca i upalicemo i 542. Sad je - 5 i jutros posle servisa 542 upalio je bez greske,ali ipak grejac,i verglao je doooobro dok nije upalio.

- - - - - - - - - -

Na tom 547 mora da je DM motor...
A jel ste primetili obrtomjer, vrti se u kontra smeru u odnosu na 540-542-549
I kod dede na 533 se vrti u kontra smeru sat,pa nije dm. I ovo je mislim klasican motor kao na 549,nek me isprave oni koji znaju.
 
Moj 539p upali sa grejacem i na -15c.... ne valja ti nesto na traktoru kad na +10c nece da upali....
 
Pa ne znam, takav je od kad sam kupio, sa grejacem pali extra ali sad kad je hladno ja mislim da bez grejaca moras verglati pola sata da bi upalio..
 
JA prvi put cujem sad od vas da lose pali 539.. Ja imam 539 sa liniskom pumpom i pali bez grejaca.. Sad nepalim ga ja na neke velike minuse sta bi i radio na -15 sa traktorem.. Ali tu do kraja sezone branja i setve Psenice pali bez problema i ako ostane nocu napolje..
 
To je @Ciro verovatno zato sto liniska pumpa ima jace startno punjenje za razliku od rotacione... Zato motori sa liniskom pumpom bace crni dim prilikom paljenja, dok motor sa rotacionom tek malo zadimi... (mislim na 539)
bar sam ja to tako primetio.
 
To je @Ciro verovatno zato sto liniska pumpa ima jace startno punjenje za razliku od rotacione... Zato motori sa liniskom pumpom bace crni dim prilikom paljenja, dok motor sa rotacionom tek malo zadimi... (mislim na 539)
bar sam ja to tako primetio.
Mislim da rotacionoj treba brzina da bi napravila pritisak dok liniska a verglao alnaser sporo ili brzo nema veze.
 
Kod mene je liniska pumpa nije rotaciona... A moj deda (od majke) ima 539 sa rotacionom i od pocetka problema ima sa tim traktorem i ako nista ne radi sa njim samo se vozika... Nekako tesko uplai pa kad uplali radi malo normalno pa kao da pocne na 2 klipa da radi i izbacuje dim... Kaze da je 2 puta skidao pumpu i nosio je da mu je odrade i opet isto... Ali cuo sam da su jaci 539 sa rotacionom pumpom od ovih kao sto je moj sa Liniskom?? :sta:
 
Ćirko jesi ti na neku drogu?
Prvo pišeš : JA prvi put cujem sad od vas da lose pali 539.
A posle: A moj deda (od majke) ima 539 sa rotacionom i od pocetka problema ima sa tim traktorem i ako nista ne radi sa njim samo se vozika... Nekako tesko uplai pa kad uplali...
Nešto ti se i slova uzje.... uzgrebala.
 
Pa sigurno nije ispravan zato tesko plai.. Svaki ispravan 539 mora lepo da pali i ja nemogu da verujem da tako ispravan traktor nece da upali na +10.. Ajde sad da kazemo da je -10 pa nece... Ovaj ima neki problem koji nikako da resi moj deda a i njega ne zanima tako da ga vozi tako.. A sto se tice droge taman posla... :haha:
 
I kod mene je ta rotaciona pumpa na oba traktora,542 tesko pali,585 sto bi rekao Mirko 015 pali na pogled i na minusu,juce je bio dobar minus i lako je upalio.
 
IMT 585 ima motor s44 da direktnim ubrizgavanjem i njima se pritisak dizni steluje od 172 do 177 bara dok kod 542 je motor m33 ubrizgavanje u vrtloznu komoru a pritisak dizni se steluje od 123 do 128 bara. i naravno da je logicno da motori sa vecim pritiskom ubrizgavanja lakse pale. i 539 bi trebalo dobro da pali kao sto je i slucaj u vecini slucajva njima se steluje pritisak od 162 do 167 bara
 
Nazad
Vrh