IMT

Ne greju se kablovi,skidao sam alnaser,nosio elektricaru,namestio,ali isto se desava,povukao sam ga i upalio je nesto tesko,a posle je palio na kljuc,videcu ujutru sta ce biti kad budem probao da upalm,ako ne htedne da pali opet,icice negde kod mehanicara da vidi sta je.
cekaj ja sad ne shvatam gte je tebi problem u alnaseru ili u motoru? jel taj tvoj anaser vrti ili ne? ako slabo i tesko vrti ja mislim da je tebi probio rotor na alnaseru to se lako proveri samo treba majstor da bude pravi a ne neki priuceni ja mislim da se cak ispravnost rotora ispituje na 220v.. ili to ili su cetkice tako loseg hvaliteta da je to stasno, a ako on dobro vrti atraktor ne pali dzaba ste polemisali ovoliko oko anasera i kablova
 
cekaj ja sad ne shvatam gte je tebi problem u alnaseru ili u motoru? jel taj tvoj anaser vrti ili ne? ako slabo i tesko vrti ja mislim da je tebi probio rotor na alnaseru to se lako proveri samo treba majstor da bude pravi a ne neki priuceni ja mislim da se cak ispravnost rotora ispituje na 220v.. ili to ili su cetkice tako loseg hvaliteta da je to stasno, a ako on dobro vrti atraktor ne pali dzaba ste polemisali ovoliko oko anasera i kablova
Ne znam gde je i sta je problem,alnaser sam kupio nov jos letos,i nece da pali,okrene dvaput i cao,dalje se ponasa kao da je akumulator slab,a nije. Videcu ujutru,ako bude palio,dobro je,ako ne icice kod mehanicara,pa nek se on s njim zeza kad prenoci.
 
Ne znam gde je i sta je problem,alnaser sam kupio nov jos letos,i nece da pali,okrene dvaput i cao,dalje se ponasa kao da je akumulator slab,a nije. Videcu ujutru,ako bude palio,dobro je,ako ne icice kod mehanicara,pa nek se on s njim zeza kad prenoci.
pitam samo zbog toga sto ste rekli da tesko pali i na vucu a ako slabo okrece ona je do alnasera verovatno roba sa greskom kad kazete da ste ga kupili novog..
 
Raturio sam danas menjac na 549 sto sam kupio. uzrok to ga sto je stradala druga brzina a i sto je treca dooobro nagrizena a i malo ostecen zupcanik supljeg vratila je sto je spao osigurac sa istog i ono se izgleda setalo, uopste mi nije jasno kako je tako jak osigurac spao sa osovine :sta:
 
Znaci iskocio je osigurac oznacen na slici.Imao sam takav slucaj na IMT-577.Sve je moguce ...



Uploaded with ImageShack.us
Crko je znaci zupcanik druge brzine(dupli) i ostecen zupcanik na supljem vratilu.Inace na tim mjenjacima najcesce crkne zupcanik druge brzine.Taj zupcanik na supljem vratilu nije ostetio zeger osigurac.Pojelo ga je vrijeme i teret.
fgo1.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne taj lisnik nego onaj na pocetku tog vratila ne vidi se na slici, da je veca bio bi skroz dole na slici, onako bas debeo osigurac, ne znam dal je to izazvalo karambol na 2 i 3 brzini ali ne vidim drugi uzrok.
 
OPS..Ovaj ako je iskocio onda je bas trebala sila. .Opet sve je moguce.Mozda ne gresim sad jer to bi trebao biti taj zeger.Ovo je mjenjac od tri brzine al zeger je isti.Tvoj od pet brzina ima duze vratilo i jos jedn zupcanik ispred ovog.



Uploaded with ImageShack.us
 
E to je taj. znaci sila od osiguraca, kako smo povukli ovu osovinu koja prolazi kroz suplje vratilo i sklonili zupcanik on je spao dole. Verovatno ga nisu bili ni stavili u kanal kad su otvarali menjac ::lose:: Nego da te pitam, jel sinhron ima prednju i zadnju stranu ili nije vazno kako se okrene?

- - - - - - - - - -

Stradao mi je taj dupli zupcanik i njegova braca na donjem vratilu, s tim sto je 3 brzina manje ostecena i radila je. Slikacu sutra zupcanike pa kacim slike.
 
Na predhodnim stranama je dosta pisano o IMT 551 i MF 65,a ja danas u Medvedji video original MF 65.Godinama je kod tog coveka samo sto sam ja zaboravio za njega,sad ga izgleda i ne koristi.
 
Ne na alnaseru,uglavnom,alnaser je dobar i bio,nego onaj tamo u motoru zubcanik ako sam dobro razumeo majstora,pomenuo je da su se neki zubi otkinuli i da je preskakao kad ga zavrti.
 
Nazad
Vrh