IMT

Da da, to je dupli zupcanik, hvala lisnik. Bivsi gazda traktora mi je rekao da mu je majstor predlozio i da zameni to suplje vratilo jer je ono krivo za drugu brzinu..
 
Sta moze biti uzrok nemogucnosti da upalim 542,zavergla dvaput,i dalje ne moze,prethodno ga zagrejao sa grejacem. Prebacim taj akumulator na 585,i upali bez problema i bez grejaca,nije ispravan. Na 542 su montirani novi alnaser i automat,akumulator je kupljen nov u maju ove godine.

Bez obzira sto je nov alnaser moze da se desi da su cetkice ili nesto drugo . Isti problem pre neki dan resen remontovan skoro alnaser i sad je pravio opet problem . Los kvalitet delova sklopa.

- - - - - - - - - -

Nego sta kazete sta raditi na 577 sa onim pomocnim ventilom hidraulike ili sta je on vec ja stvarno neznam . Curi pozadi na onoj rupici maloj gde ide onaj segercic na njemu prska sve po tocku i po prikljuccima. Dali ga izbaciti ili remontovati ??

Stvarno su glupo neke stvari odradili doticni konstruktori u gigantu imt . Da bi zamenio glavni kocioni drk dole kabina i rasturaj celu sasiju ,za kocnice da nepricam.

Kako vam proguta vazduh ,ima taloga u rezervoaru i zacepio dovod par puta i isputim mu vazduh dovedem do same dizne gorivo i 2-3 puta je upalio ali na tantalove muke ,posle batalim i na slepanje jos dva puta na pola metra sastavi dok nismo zavrsili oranje to sto smo imali sad sledi skidanje rezervoara .

- - - - - - - - - -

Dali zna neko cene pomocnih cilindara za 577 i gurtne posto su ,sta jos treba da se uzme ??
 
Nego sta kazete sta raditi na 577 sa onim pomocnim ventilom hidraulike ili sta je on vec ja stvarno neznam . Curi pozadi na onoj rupici maloj gde ide onaj segercic na njemu prska sve po tocku i po prikljuccima. Dali ga izbaciti ili remontovati ??
Drugaru je majstor iz Backog Petrovog Sela remontovao taj cilindar,nikad vise sa njim nije imao problem i zadovoljan je kako radi.
Kako mi on rece,dosta ljudi iskljuci/skine taj cilindar.
 
Ja taj cilindar trazim vec duze vreme...Traktor sam kupio bez njega,a sad bi da malko da pripomognem hidraulici.
 
kod mene na traktoru ima taj pomocni klip ali nije u funkciji ali na prolece ga moram osposobiti zbog setvospremaca... kolika mu je podizna moc,jel zna neko?
 
Evo pomocni klip za hidrauliku
01092013338.jpg
 
Pa ovako...
Masinska radionica je uzela 670e(masinska obrada,delovi i sastavljanje polusklopa)
Bregasta osovina oko 80e
Druk lezaj 22e
Lamela 45e
Ulosci dizna 40e
Semerinzi oko 10e
To je okvirno u eurima,posto mi je racun ostao u selu.
Treba jos PVP odneti kod komsije da je pregleda.
Unutra su PD klipovi i NPR karike
 
uterao sam 539 u garazu, treba da mu radim prednji trap, ima dosta lufta u vezanju i rukavcima kao i u kucistu volana, jel napred samo menjam lezajeve u prednjem trapu, sta mi treba za kuciste da bi prestao luft i cije delove da uzimam? :osmeh:
 
oce kardan da mi se upali sam preko tockova ali samo kad sam u sporohodnim brzinama. sve je ok palica nema lufta ima tacno ona tri polozaja i ne ispada iz njih ali kad je u sporohodnim brzinama oce da pokrene kardan naprimer na krajevima njive kad se okrecem to mi se desava u transportu nikad nisam imao problema. imam osecaj kao da neki zubcanik ima aksialno lufta i ne uzubi on skroz nego malo zakaci i pusti. da li je neko imao problema sa tim ja to moram svakako otvarati ali cisto ako neko zna sta moze da bude da znam sta me ceka
 
Pa ovako...
Masinska radionica je uzela 670e(masinska obrada,delovi i sastavljanje polusklopa)
Bregasta osovina oko 80e
Druk lezaj 22e
Lamela 45e
Ulosci dizna 40e
Semerinzi oko 10e
To je okvirno u eurima,posto mi je racun ostao u selu.
Treba jos PVP odneti kod komsije da je pregleda.
Unutra su PD klipovi i NPR karike
Da nije kod golubovog setrica?
 
Nazad
Vrh