IMT

E tako več može :D
Sad se razumijemo, ja ti preporučam NPR karike. Ja sam išao s tom kombinacijom na 565.


@mirko...dal su ovo Kotor ležajevi u garnituri??
Ja sam takve stavljao u DM motor, valjda su dobri, to je navodno prva ugradnja.

Ako sam dosad dobro citao ti si stavio NPR karike i nakon odrađenih neznam tacno koliko sati si ponovo rekao da pusi na odusak.Zanima me zasto tvrdnja da su to dobre karike....
 
Da, dobro si čitao. Pa jasno se vidi da malo pare izlazi van kad se traktor dobro isforsira i ugreje, večina majstora tvrde da je to za imt sasvim normalna pojava, bitno da ne troši ulje.
Uostalom, zar bi to trebao biti problem. Pa novi SAME sa 3000 rč ima mastan odušak i ne vidim da mu šta fali.
Pa ako i IMT baci par kapljica ulja na odušak mislim da to nije znak loših karika.
 
Večina majstora mi je rekla da je normalno ako malo duva na iber, onako da para izlazi van. Baš kad ga onako poštenski isforsiram i dušu mu izvadim u nekom poslu (nažalost moram jer mi je ponekd slab da obavi neku operaciju, trebam jači traktor) izbaci i pokoju kapljicu ulja na iber. No ne zamaram se previše s time dok god ne troši ulje i dok sve uredno radi u motoru.
Sad moram samo PVP i brizaljke rešiti i to je to.
Brizaljke su išle nove kod generalne, verovatno ih sada treba poštelati, a pumpa nije dirana, rečeno mi je da je dobra, no verujem da se bošisti nije dalo previše truditi oko nje, bila je remantovana prije 7 godina, sad joj je izgleda došao kraj.


Kako to PDM, a Indijski???
Kod nas svi majstori idu na tu kombinaciju PDM klipovi i stubline + NPR karike kod generalne na M i DM motorima, svi se kunu da je to trenutno najbolja kombinacija, kvalitetom i cjenom prihvatljiva.
Naravno da su zapadni sklopovi kvalitetniji, ali i puno više koštaju.
Sad bi majstoru trebo opalit penal zbog take aljkavosti. Radit generalnu, stavit nove uloške dizni i nedirat Bosch pumpu je fušeraj, a za njega odličan poso jer će ti uskoro opet uzet novce.
 
Kupi 2 litre sae 140 i sipaj na one cepove sa strane dok ne pocne da preliva.Mislim da stane oko 0,7 litara u jednu cizmu.Ja nakada nisam menjao to ulje samo dosipao jednom godisnje.
 
Meni moj 542 poceo da izbaca ulje na iberlauf::jako_besan:: pre 7god.mu je radjena ful generalna a sto je najgore nije imao nikakve simptome niti je duvao na iber,niti je trosio ulje,lepo pali i dalje vuce ko blesav,nedimi samo odjednom i to sporadicno cas izbaca na nekom srednjem gasu a kada ga opteretim prestane.A taman sam hteo sada preko zime da ga rastavimo i osvezimo mu motor cisto radi preventive,a sada ce izgleda morati opet generalka!
 
kod nas iz Sombora ljudi samo nose pumpe kod nekog Zeravice i svi ga hvale...ja sam nosio kod Zeljka u Somboru i nisam zadovoljan,pumpa nijedna nije dobro nastelovana ako traktor nemoze da reze kad mu trzas gas
 
Bos pumpu ume da uradi Zeravica i Precizna mehanika,ostali nesto nabadaju.U svakom slucaju za domace traktore se vise isplati kupiti novu pumpu nego popravljati staru,za razliku od 20 eura ja necu razmisljati.Moju staru prodam nekom bosisti za 40-50 eura i nova pumpa ce me kosta nakraju transakcije 130-140 eura.Jedini je problem ko ima linijsku,ta se vise ne proizvodi,samo servis.
 
Zasto mislis da ostali nabadaju? Kod nas ima majstora koji za pristojnu svotu novca urade pumpu kako treba a defektazu rade vrlo cesto na vlasnikove oci i objasnjavaju sta tacno ne valja.
 
Ispustio danas iz oba bocna reduktora ulje,to uopste ne lici na ulje,vise podseca na grafitnu mast,u desnom reduktoru puno je opiljaka,u levom je bolja situacija,sipao u svakom po 1l nafte isprao,ispustio i sipao po 1L sae 90.E sad sto je takvo ulje videcemo, imam da uzorem jos 1ha,pa cu proveriti u kakvom je stanju.
 
u vezi pvp moram da pohvalim bošistu iz kule ako ima neko iz kule već će znati kako se zove ja sam zaboravio ali majstor koji mi je radio kompletnu generalnu je puškaš andraš a bošista je par kuća dalje od njega.kad su njih dvojica uradili generalnu i pumpu 560 je išao bolje nego nov kad je bio oduševili su me totalno.
 
Nazad
Vrh