IMT

Najsigurnija Sinisa?! sve je sigurnije od komplet generalne u ova doba...kod nas jedan radio 3 puta generalnu i stalno neki problemi(inace masinska radionica je sve radila)te klip zalepi,osteti stubline,te izbije dihtung,te lezaj okrene...na kraju kupi drugi motor u stanju malo bolji neg sto je njegov i tako ide...a inace onaj motor je bio solidan,samo je imao potrosnju ulja.sta ces ubacivati mirmag,cije klipove i ostale delove?

Jos nisam bio do masinske radionice da vidim sta nude...
 
Meni nije jasno kako to da traktor dođe do generalne a ne fali mu snage. Ja imam obrnut slučaj sa DM34. Potroši za ceo dan oranja 200-300grama ulja i ne duva na iber ali nema snage. Na prazno deluje kao da puca od snage ali čim ga opteretim odmah gubi obrtaje. Što veći gas on manje snage ima.

Moj 565 ima sad 220 rč od generalne i moram skidati PVP i dizne, traktor jednostavno nejde i nejde, ne troši ulje, malo duva na odušak, ništa strašno, ali nema snage, čim ga opteretim on gubi obrtaje i počne jako dimiti, mora pumpa na remont, nema šta da bude.

Pa od leta je pocelo,polako,ali se stanje naglo pogorsalo posle priprema za setvu psenice...eto uspeo je da uzore 53kj zimskog i da kapitulira...
Mirmag, čije češ delova ubacivati, dal ide PDM unutra ili češ na nešto zapadno??
Mišljenja sam da nije nikakvo čudo, nemogu motori večno trajati, kad tad im dođe kraj, uostalom, kod vas oni i jako puno rade.
Napiši na kraju koliko bude sve to skupa koštalo, da znam ako kupim 577 DV koliko me dođe generalna motora.

Ja sam ovo stavljao u DM 34
 
U ponudi imam P.Drapsin klipove ,Indijske
i te NPR karike,za ostalo ne znam cije je proizvodnje.Poluskop u toj radionici me kosta 670e.Moram menjati lamelu kvacila,bregasu(jer je naje..la),druk lezaj i jos stosta.
 
Poslednja izmena:
Kada sam karicio 577, stavio sam te NPR karike i polovne ali dobre Drapsin klipove koje je burazer izvadio iz njegovog 577 jer je radio punu generalnu. Za sada sve korektno radi.

Sta vi radite sa tim traktorima kada vam pucaju stubline i karike?
 
šanana,na 220 sati ako je sve urađeno kako treba ne bi treba da duva na iber
Večina majstora mi je rekla da je normalno ako malo duva na iber, onako da para izlazi van. Baš kad ga onako poštenski isforsiram i dušu mu izvadim u nekom poslu (nažalost moram jer mi je ponekd slab da obavi neku operaciju, trebam jači traktor) izbaci i pokoju kapljicu ulja na iber. No ne zamaram se previše s time dok god ne troši ulje i dok sve uredno radi u motoru.
Sad moram samo PVP i brizaljke rešiti i to je to.
Brizaljke su išle nove kod generalne, verovatno ih sada treba poštelati, a pumpa nije dirana, rečeno mi je da je dobra, no verujem da se bošisti nije dalo previše truditi oko nje, bila je remantovana prije 7 godina, sad joj je izgleda došao kraj.

U ponudi imam P.Drapsin klipove ,Indijske
i te NPR karike,za ostalo ne znam cije je proizvodnje.Poluskop u toj radionici me kosta 670e.Moram menjati lamelu kvacila,bregasu(jer je naje..la),druk lezaj i jos stosta.
Kako to PDM, a Indijski???
Kod nas svi majstori idu na tu kombinaciju PDM klipovi i stubline + NPR karike kod generalne na M i DM motorima, svi se kunu da je to trenutno najbolja kombinacija, kvalitetom i cjenom prihvatljiva.
Naravno da su zapadni sklopovi kvalitetniji, ali i puno više koštaju.
 
Nisi me dobro razumeo ili ja nisam dobro napisao...Klipovi P.Drapsin,a karike u ponudi su NPR i jos neke Indijske.
 
U ponudi imam P.Drapsin klipove ,Indijske
i te NPR karike,za ostalo ne znam cije je proizvodnje.Poluskop u toj radionici me kosta 670e.Moram menjati lamelu kvacila,bregasu(jer je naje..la),druk lezaj i jos stosta.
Zasta 670 eura,druze nazovi Jusel i raspitaj se za cene,a imas i internet cenovnik pa sam pogledaj koliko to sve kosta.

Karike po mom misljenju su najbolje indijske lisnate u konzervi,tu nema kopije.Kod mene u selu ko od je radio motor je stavio to pa i ja u svoj traktor.

- - - - - - - - - -

Evo sta sve dobijas za 300 eura,na slici je sve lepo prikazano,kvalitetna roba nema sta.
http://www.kupujemprodajem.com/Generalna-IMT-533-539-560-577-6337069-oglas.htm?filter_id=23024862
 
Ima i povoljnijih od Jusela za istu stvar od istog proizvodjaca,(provereno vise puta) Jusel me razocarao sto nemaju rabat za gazdinstva u PDV-u, krs od firme, kurce se bez pokrica!
 
Nisi me dobro razumeo ili ja nisam dobro napisao...Klipovi P.Drapsin,a karike u ponudi su NPR i jos neke Indijske.
E tako več može :D
Sad se razumijemo, ja ti preporučam NPR karike. Ja sam išao s tom kombinacijom na 565.


@mirko...dal su ovo Kotor ležajevi u garnituri??
Ja sam takve stavljao u DM motor, valjda su dobri, to je navodno prva ugradnja.
 
Nazad
Vrh