IMT

Mirko, nemam pojma kako je ustvrdio da su dobri ili nisu al vjerujem da postoji "nekakav stroj" (da se strucno izrazim) i nacin na koji se to provjerava. Covjek se bavi obradom glava i ventila pa valjda ima nacin (stroj) i znanje kako se to provjerava...

Ne ulazim u to koliko je strucan ili nije ali mu vjerujem na rijec posto se poznamo...
 
sad citam sta te muci,ako nisi radio ventile na 3500 sati znaj da su ti ventili zavrsili svoje,i ja imam isti motor na mojoj rakovici 47,radio sam prvi put ventile posle godinu i po,sat mi je stao neznam sad koliko ima sati ali bi trebali da se rade ponovo
 
slavkos,dizne koje nisu valjale bile su"Motorpal"kupljene kod uvoznika direktno a ove koje su kupljene kasnije su "Firad"
 
Poslednja izmena od urednika:
Danas rastavili motor,a unutra festivali....



Dihtung glave probijen,treca stublina,kao i klip poderani,karike na svim klipovima popucale...

Ovako izgledaju klipovi...

 
Uff Mirmag pa to mora d ase osetilo u voznji???? Jer mnogo izgubio na snazi???? I jer trosio ulje?? Koji su bili glavni simptomi za rasturanje??? :sta:
 
Zadnja 2kj sam uzorao sa Imt533 jer ovaj vise nije mogao,potrosnja ulja se zadnjih dana merila u litrama po hektaru,a snage je imao toliko da sa zadnjeg oranja dodje kuci i drugi dan ga nisam mogao pokrenuti...
 
Bas je unistio klipove skroz... Mogu zamisliti kako je trsio ulje samo... Mene je dosta izasla generalka za S-44 ali sam morao i blok da kupim nov... Moj je bio pukao.. Sve sam uradio kao ti ubacio sam klipove 101,i sve ostalo novo.. Samo kod mene je ona pumpa sa tegovima!!!!
 
Pozdrav drugari,sa jednim nasim clacom sam se da kazem "opkladio",jesu li na imt 558 brzom isti menjac kao na 560,samo je ralika u diferencijalu i kucistu menjaca?
 
Pa od leta je pocelo,polako,ali se stanje naglo pogorsalo posle priprema za setvu psenice...eto uspeo je da uzore 53kj zimskog i da kapitulira...
 
Da si ga prošle zime rastavio i ubacio kompresione karike od zetora (čini mi se 7211 i 7245) produžio bi mu život. Jedino što bi morao vaditi klipove i na strugu proširiti kanal,a karike bi morao malo zbrusiti na sastavu jer su one fi102.... To je malo cimanje ali sigurno ga nebi sad rastavljao.
 
I to je tačno,ali sve se da srediti. Naravno ako si spreman da rizikuješ. E sad da ne ispadne da ubedjujem..... Podrazumeva se da je generalka naj "čistija" tj naj sigurnija. A ja sam ono napisao... čisto da se zna i za takvu kombinaciju.
 
I to je tačno,ali sve se da srediti. Naravno ako si spreman da rizikuješ. E sad da ne ispadne da ubedjujem..... Podrazumeva se da je generalka naj "čistija" tj naj sigurnija. A ja sam ono napisao... čisto da se zna i za takvu kombinaciju.
Najsigurnija Sinisa?! sve je sigurnije od komplet generalne u ova doba...kod nas jedan radio 3 puta generalnu i stalno neki problemi(inace masinska radionica je sve radila)te klip zalepi,osteti stubline,te izbije dihtung,te lezaj okrene...na kraju kupi drugi motor u stanju malo bolji neg sto je njegov i tako ide...a inace onaj motor je bio solidan,samo je imao potrosnju ulja.sta ces ubacivati mirmag,cije klipove i ostale delove?
 
To što je mašinska radionica radila ne mora da znači da im se nije desila greška. Možda i nije njihova greška. Može da se desi da je recimo klip malo veći u odnosu na ostale pa je zato zalepio. Ležaj hoće da okrene ako klipnjača nije dobra..... Ma ima svakakvih delova a i majstora....
Eto npr ja znam za jedan slučaj gde su majstori pri sastavljanju polomili kariku i za pola godine karika izašla na auspuh a kombajn na 5 klipova umesto 6 doteran kući. Opet jedan slučaj neke druge firme ali isto nadaleko poznatih majstora... Naplatila se full generalka za S44 a momci samo ubacili karike,poravnali glavu i ventile.... Kasnije su se ispalili i "priznali" da nisu uradili sve komplet. A oni prvi nisu priznali grešku iako su oni radili polusklop za kombajn.... ma,svašta ima na ovom svetu da ne pišem sad ovde... Vreme jeste ali mesto nije.....
 
I kod mene peh na S44, kapituliro je a imao je jos dosta toga da odradi!
odjednom izgubio snagu i crn dim na nos i usta, jedva je stigao kuci.
odmah skinuta glava, kad ono!
attachment.php

attachment.php


Cekam pasu da se vrati iz svajcarsku pa da vidimo sta cemo i kako, ja stvarno nemam vise volje da ga srafujem!
Potrosnja ulja ovog motora je bila zanemarljiva, pritisak u radu 3,5bar. nikad radjena generalka.
 
ja sam mom uradio letos full generalnu motora...na početku mi se činilo da i nije nešto dobio na snazi jer ni pre generalne nije mu manjkalo snage već je bila velika potrošnja ulja i duvao je dosta na iber lauf...
međutim sad ima oko 200 sati motor stvarno puca od snage,tek sad vidim koliko je pre generalne javašio
zasad sam prezadovoljan
 
Meni nije jasno kako to da traktor dođe do generalne a ne fali mu snage. Ja imam obrnut slučaj sa DM34. Potroši za ceo dan oranja 200-300grama ulja i ne duva na iber ali nema snage. Na prazno deluje kao da puca od snage ali čim ga opteretim odmah gubi obrtaje. Što veći gas on manje snage ima.
 
Nazad
Vrh