IMT

ja sam imao razliku na 549 iz 91 godista i 549 DLI iz 2006 razliku u potrosnji 10 litara na pun rezervoar a iste poslove radili, isto gorivo sipano, motori isti, sve sve isto ali 549 DLI trosi manje
na ovom starijem generalana radjena pre 3 godine i nije napravio 200rh a ovaj noviji ima dobar motor nikad nije otvaran ali malo curi na zadnji semering.. i kako je moguce da je tolika razlika u potrosnji kad je sve isto
 
Moze poprilicno. Ako su stradali ventili, vodjice, kriva glava ili pukla. E sad u procentima
 
Mirko, ti mislis da mene lazu a zasto bi me dobar prijatelj lagao?!?!? Kod tebe se desavaju svakojaki kvarovi na tim 549 a mi ga teramo ko da smo ga ukrali mal te ne... bio je gas do poda u transportu sve dok se nije pobljuvao na odusak, sad preko 2000 okretaja motora ne smijem ni pomisljati jer odmah ulje baca na odusak. Sto se motora inace tice, vuce sjetvospremac 2.20 i to drugom direktnom ga brat tera ne da se jadan pati nego ga je gadno slusat s 500m udaljenosti a toliko se daleko cuje kad vuce spremac koliko mu je tesko, pa ti vidi sta vantili ne valjaju. ;)

Nemam pojma iskreno, kazem da cu odraditi ovu jesen ovako kako ide posto najavljuju snijeg a ja imam jos dva dana oranja i ne mogu si priustiti da stoji traktor. Poslije cu vidjeti kako ce se potrosnja kretati ali ovo sto se sad desava mi je jako jako sumnjivo...
 
549 ne oseca kad su losi ventili,on i dalje ujeda ali guta.Mi smo na nasem glavu skidali X puta dok nismo ugradili duple opruge od lade.Posle su malo duze trajali ventili.

Bobo nije mi jasno kako je utvrdio da su odlicni ventili i sicevi na glavi.
 
Mirko dali su ''pregorevali'' ventili na 549 ci? Sto se tice frezovanja ventila ja imam pastu za te stvarcice. Samo busilica I ventili uslajfovani.
 
JAnosh- Sta ce ti busilica kad se uz tu pastu dobija ona guma (kao za otpusavanje samo manja) pa sa njom mozes... :osmeh: To je posao da poludis ondah.. :haha:
 
Ne brusilica nego busilica. :osmeh: Stegnes u futer busilice gornji deo ventila, pecurku namazes pastom. Za par minuta se uslajfuju ventili na prosecnoj glavi od 3-4 klipa.
 
Izvini pogresio sam slucajno sam napisao "brusilica".. MA sa Busilicom to zacas ide a sa onom njihovom gumom sto se daje uz pastu stvarno smesno... :haha:
 
Ciro, ne mslimo na isto. Ova pasta je poput recimo paste za ruke. Veoma fina, majstori to obicno uslajfuju rucno.
 
DA ne idemo dalje u :off_topic: mozda se nismo dobro razumeli ali zar nisi mislio na pastu za slajfovanje ventila??? Ima grublja i finija,prvo jedna pa druga,uglavnom se radi kako si ti opisao,namazes malo na ventil proturis ga kroz vodjicu i sa druge strane pricvrstis za busilicu.. Prvo sa grobljom pa posle sa finijom pastom... Na to si mislio????
 
DA ne idemo dalje u :off_topic: mozda se nismo dobro razumeli ali zar nisi mislio na pastu za slajfovanje ventila??? Ima grublja i finija,prvo jedna pa druga,uglavnom se radi kako si ti opisao,namazes malo na ventil proturis ga kroz vodjicu i sa druge strane pricvrstis za busilicu.. Prvo sa grobljom pa posle sa finijom pastom... Na to si mislio????

Pastom se ne maze malo ventil nego se namaze gazeci deo koji dihtuje na sic. Sa druge strane se nikako ne stavlja busilica zato sto svaki futer busilice baca i tako moze da osteti vodjicu ventila.

Ja kad slajfujem ventile na njih navlacim gumeno crevo pa tek na crevo stavljam busilicu, tad nema nikakvih problema.
 
Nazad
Vrh