IMT

To je jos jedan plus za takav traktor ::super::Ja sam iskreno planirao nesto da ga uzmem,al mi se cini da je malo prestar,meni treba da bas radi jedno 15-17kj od oranja do prskanja,koji bin on plug mogao da vuce?
 
da ali razlog setanja tockova, ako razumes
Kuciste volana 100%

- - - - - - - - - -

To je jos jedan plus za takav traktor ::super::Ja sam iskreno planirao nesto da ga uzmem,al mi se cini da je malo prestar,meni treba da bas radi jedno 15-17kj od oranja do prskanja,koji bin on plug mogao da vuce?
Prestar,sta je tu staro,pa taj trup i taj motor se jos uvek koristi na novim IMT i IMR traktorima.Naprimer kad je rakovica pocela da proizvodi DM motor (1981 godine)to je bilo nesto novo i savremeno dok je taj isti motor Masej ugradio na 65-aka 1950 i neke godine.
Najbolji komentar mi je dao burazer danas,kaze stace ti to,to matoro i zastarelo,a kad sam mu rekao da je sve isto kao na njegovom 539 starom 6 godine nije verovao,on je zamisljao da je na novom 539 ugradjeno nesto savremeno i da to nema veze sa trupom na 533 i 551.

Plug za njega
screenshot23.png

I tanjiraca za njega,sad mozemo da vidimo cija je tanjiraca ista kao nasa,znaci i to je licenca,ista leskovacka:osmeh:
screenshot22.png
 
Mirko upravu si 100%,nisam razmisljao o tome,mada ja sam mislio na zamor materijala (znas na sta mislim) Ovaj plug moze da vuce na toj dubini i na toj zemlji,a i nenam kojom brzinom,de si nasao te slike ako moze link,dali znas dal je on puno laksi od 558,nesto sam gledao na Kronedata pise da je oko 200kg laksi,mada neverujem bas u to,a i ako mu fali tezine lako nabacis tegove od 5106-5136 koji pasuju na tu vrstu felne
 
Neznam koliko je tezak,ali kao sto kazes tegovi uvek mogu pozadi na tockove.
Plug sa slike je isti kao nas OLT Slavonac(mi dali licencu maseju:haha:)i taj plug se jako lako vuce,pogotovo na toj dubini kao sa slike(15-20cm)Mislim da bi on vukao trobrazni isti ovako jako lako_Ovaj petobrazni sigurno vuce drugom sporom.
Slike i snimke imas na Youtube koliko oces,evo precica pa biraj dalje.
http://www.youtube.com/watch?v=eJeDOTf_J-c&list=PL080E2567B8C936CA
http://www.youtube.com/watch?v=DlNrdZNN3to&list=PL080E2567B8C936CA
http://www.youtube.com/watch?v=B4E4PAvf_Vc

- - - - - - - - - -

Sad sam nasao 1818kg je tezak,ako je tacno:sta:
 
Aha hvala ti,kad bolje pogledas nije to tako los traktor,za te pare za koje moze da se uzme poprilocno je dobar,ja sam mislio da vuce 756.20 ili pak 757.20 (naravno ako bi mogao zbog tezine za snagu nebrinem)
A taj slavonaj je 10coli jel tako?
Tu tezinu sam i ja nasao mada neverujem toliko je ferbuson 539 tezak
 
ima moj stric tog,on ga zove englez sad dal je naš il englez nemam pojma,znam samo da kaže da dosta manje troši od 560 a iste plugove vuku 756.2
jel imaju mf 65 i multi power ili klasičan menjač s tri brzine+R
 
Tacno je da je oko 1850. Ne vidim u cemu bi 558 bio tezi od MF-a. Po meni bi trebao da je 65-tak tezi za tezinu dobos kocnica koje ima paralelno sa diskovima(to ni na jednom drugom traktoru nisam video).
Koliko znam svi su sa standardnim 3+1 menjacem.
Jednom sam nasao na internetu da je neki lik kupio taj traktor na nekoj aukciji u Engleskoj za svega 50 funti.
Znaci ponavljam, taj traktor je bitno naci sa original blokom. Hrom hilzne se i dalje mogu kupiti kod Engleza Dereka iz Borce, on ih odnekud dobavlja.
Glava je standardna DM-ova, ja stavio indijsku,platio oko 20000.
Ja obicno orem 2 brzom(dvobrazni osjecki).
 
Obican menjac,pisano je o tome na prethodnoj strani,menjac ko na 533,539,558,pa i ja mislim da su mu 756.20 plugovi najbolji da moze dobro da ore,mada kad bi se nabudzile felne neke teze i jos malo tegova sto se tice snage ladno bi kod mene mogao 757.20 (560 vuce takve plugove)

- - - - - - - - - -

mirositi ti imas mf 65?jel bi mogli malo detaljnije na pp?
 
Komso jel oce stric da proda "engleza":osmeh:

Menjac na 551 i na 65-aku je 533,539,558 isti,klasika.I nas nema dodatne dobos kocnice.Otkud to kod tebe,retkost.
Tezina je mala ali je rasporedjena:58% na zadnje tockove i 42% na prednje.

Kako se on okrece na kocnici?
 
Kako se okrece,odlicno gledao sam klip gde ga covek okrece na uzvratini sa kocnicom (ore sa obrtacem)
Mirko teprocente rasporedjenosti mase,jel to valja kad je tako ili nevalja mislim jel malo to 58%?gde si to nasao
 
Aha,ovu sam sliku i ja video
Racunao sam kad se stave tegovi na zadnje tockove od imt 5106-5136 dobijes na zadnjem mostu nekih 1400kg a bez tegova negde oko 1100kg,sa ovih 1400 je sasvim pristojna tezina,
5x12 je dobra pluzina,3x12 bi sigurno nosio od sale
 
Nazad
Vrh