IMT

Malo da osvetlimo sliku da vidimo sta se tu krije:osmeh:
fxv1tt.jpg

Ovaj traktor ima prednje tockove 11,2 R28 a to nije fabricki. :)
 
vec par dana kako su temperature ispod 10,moj 577 jako teskoo pali,ni grijac ne pomaze,prilikom verglanja dimi gusti bjelo sivkast dim! motor inace radi ko sat,ne trosi uljee,u radu nema dima nikakvoog,ove jeseni rađena polugeneralka..
 
vec par dana kako su temperature ispod 10,moj 577 jako teskoo pali,ni grijac ne pomaze,prilikom verglanja dimi gusti bjelo sivkast dim! motor inace radi ko sat,ne trosi uljee,u radu nema dima nikakvoog,ove jeseni rađena polugeneralka..

Poslije zamjene karika cesto se desi da crkne hidro glava na PVP.Tesko pali a kad upali radi ko sat je jedan od simptoma slabe hidro glave na PVP.Na guranje pali na metar.Taj bijeli dim je znak da nema u cilindru dovoljno goriva za ekspanziju.
Ne mora da znaci da je taj kvar,al opis kvara upucuje na to.
 
Fali mu kardan od prednje vuce sto znaci da je neispravna, zadnje gume su skoro potrosene, da li fali jos nesto, treba videti i probati...i da kazemo da nema kabinu.
 
Ne fali mu nista osim zadnjih guma, kocnice su vjerovatno neispravne, servo je na IMT-u problematican u dosta slucajeva, 1986.g. pa je mozda na njemu rucno ukapcanje prednje vuce... za to godiste, cjena je i vise nego OK. Ako je nesto od ovog sto sam nabrojao ispravno onda jos i bolje.
 
@kremator kabina je najmanji problem a koliko kosta kardan a delove bi uzeo jeftino jer ima jedan 577dw tari tip na odpadu kod mene pa bi poskidao delove sa njega
@bobo koliko bi kostale sve te popravke
 
Puno me pitas...

-Zadnje gume su obavezna investicija.
-Volan ako servo radi ne moras ga dirati nista a ako ne radi investicija ce te kostati orbitrola i jednog dvosmjernog hidraulicnog cilindra da se prepravi u pravi hidraulicni volan.
-Sto se prednje vuce tice, postoje dva tipa prednjeg mosta na staroj tipi 577. "direktni" i s automatskim ukljucivacem. ako je prednji trap direktnog prijenosa, ukapcalica bi trebala biti s ruckom i prednji pogon kad je ukljucen treba raditi i naprijed i u rikverc. ako je prednji most s ukljucivacem, onda na kucistu mjenjaca imas samo kutni prijenosnik. Druga verzija je po meni losija...

U naj boljem slucaju ovog oglasa fali samo kardan i prednji pogon da radi a ako je otislo nesto u reduktoru za ukapcanje ili prednjem mostu, to su sve dodatne investicije i radije ga teras kao i sadasnji vlasnik, samo sa zadnjim pogonom i to je to dok se ne smogne para za popravak.

Kocnice su takodjer upitne...


Nazovi covjeka i raspitaj se ako si zainteresiran. pitaj ga za prednji pogon zasto je skinut kardan i da li ces kardan u slucaju kupovine dobiti uz traktor. Volan i kocnice u kakvom su stanju i onda ces naj bolej znati sve o cemu se radi i koliko ce kostati da se dovede u red.

Ovako da ja ili netko drugi nabrajamo sta valja ili ne valja a traktor moze biti u full stanju sto se mehanike tice... Kazem, naj bolje nazvati pa cuti iz prve ruke sta i kako.
 
Kardan vam je najmanja investicija na prednjoj vuči pod uslovom da je ostalo kompletno.Ako nije onda boli glava od cifre.Samo zglobovi koštaju oko 200 e po komadu a ni ostalo nije jeftino.
 
Poslednja izmena:
@matic hvala na pomoci sad sam u kupovini kombajna pa ako ostane para mozda kupim nesto ovakvo
 
ove godine me bas necee,nasli smo uzrook,jucer u oranju mi traktor poceo cekicat na asuspuh i gubit snagu(gorivo bilo puno vode)promjenim filtere,upalim kad ono propusio na odusaak,i na sve strane,skinili glavu kad ono brtva osla,ni 25 sai nije odradila od zamjene i brusenja glave,da napomenem glava se raspustila,a 3 put smo je provjeravali moment kljucom nakon polugeneralke :sta:
oee85qdcn31tpnzfvb.jpg
[/URL][/IMG]
hbek6yts1yosllplcuue.jpg
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh