IMT

znam i na drugom kraju falii,ali kako je doslo do toga prije mjesec dana nije bilo ni traga napuknucimaa :sta:
 
Moze se desiti i da kilo(moment) kljuc bude neispravan.Kod tih motora kad skidas glavu obavezno moras provjeriti je li blok ravan.Cest slucaj je da bude između stublina kriv.Tacno na mjestu gdje je u tvom slucaju izbio dihtung.
 
Koje su mane ovog traktora(sem motora:osmeh:)
551lhkbghb.jpg

21fd6d42fc9f-800x600resi.jpg
 
Pravim od njega avion dvomotorac:osmeh:,zezam se,hocu da ga komplet remontujem(kad kupim)sredim za sebe,zanimljiva masina.Prvo sto cu da uradim je bacanje njegovog orginal motora i ugradnja od 558,560 ili tamicevog 60(uz prepravke).
Da naglasim da orginalan Massey ferguson 65(isti kao ovaj 551)ima motor od Rakovice 65(sadasnji DM34).

Massey 65 orginal
339945-65-massey-ferguso.jpg
 
Pravim od njega avion dvomotorac:osmeh:,zezam se,hocu da ga komplet remontujem(kad kupim)sredim za sebe,zanimljiva masina.Prvo sto cu da uradim je bacanje njegovog orginal motora i ugradnja od 558,560 ili tamicevog 60(uz prepravke).
Da naglasim da orginalan Massey ferguson 65(isti kao ovaj 551)ima motor od Rakovice 65(sadasnji DM34).

Massey 65 orginal
339945-65-massey-ferguso.jpg

Ja taj traktor imam od 1980. Uvezen iz Nemacke tada, nikad nije bilo problema sa njim. Mnogo kvalitetnije uradjen nego IMT. Moj jos ima i dodatne dobos kocnice za rucnu(uduplane).
Neznam zasto bi bacao njegov original motor ako nije pukao blok?
Taj blok je sa Hrom hilznama i prakticno se nemoze izderati. Ja sam prvo osvezenje radio pre dve godine znaci posle 45 godina zatekao sam hilzne potrosene na vrhu svega 7 stotih.
Nabavio sam iz Nemacke Kolbensmitove karike bez Hroma(jer nesme na Hrom hilzne), promenio glavu, promenio dihtunge i masina pali i radi kao mina.
Ovaj motor kod mene trosi manje od 539(testirali smo vise puta), veoma je ostar na gasu.
Jedan od boljih traktora koji se sigurno isplati sredjivati.
Budi siguran da nanjemu nema zastarelih stvari jer je bio dosta ispred svog vremena.
 
Sve je to lepo ali ti pricas o orginal Maseju 65 kojeg i imas i on ima motor kao na danasnjim rakovicama.
IMT je proizvodio identican traktor ali sa motorom od 50ks(sa rode i landine)taj motor ima lanac,isti kao na 533 samo jedan klip vise.To je po meni jako los motor i ja kad kupim ima da ga odmah izbacim i ubacim od 558.Nasa varijanta ima papucu kvacila kao na 533,539 a orginal kao tvoj ima kvacilo od pozadi kao na 558.
Jel moze kod tebe da se stave felne za gume 14.9-28 od 558 ali da ne menjas srce felne?
I kakve je okretnosti u odnosu na malog ferdzu i rakovicu.
 
Da, ja imam original Masey. Mislio sam da ti oces da uzmes taj traktor i sredjujes. Neznam sto bi uzimao stare IMT-ove, po meni su to bezveze traktori(moje misljenje) i samo trosis energiju i vreme. Moze 65-tica da se nadje, a to je vec masina.
Sto se tice okretnosti, naravno da nije okretan kao 539, jer je veci, ali je sigurno okretniji od Rakovice. Ja sam ga navikao i nikad ga nebih menjao za manji.
Ponavljam da mu je potrosnja neverovatno mala.
Sto se tice felni, to je sve isto koliko ja znam kao na IMT-u.
Za dosta radova bi mu bile dobre gume 11-32, koje su mu bile opcija. Kod mene su 16.9-28.
 
mirko mana tog traktora je sto ja mislim da nema reduktor
Ima reduktor svaki,menjac i hidraulika su od 533,539,558,sve isto,samo su trube drugacije.

- - - - - - - - - -

Da, ja imam original Masey. Mislio sam da ti oces da uzmes taj traktor i sredjujes. Neznam sto bi uzimao stare IMT-ove, po meni su to bezveze traktori(moje misljenje) i samo trosis energiju i vreme. Moze 65-tica da se nadje, a to je vec masina.
Sto se tice okretnosti, naravno da nije okretan kao 539, jer je veci, ali je sigurno okretniji od Rakovice. Ja sam ga navikao i nikad ga nebih menjao za manji.
Ponavljam da mu je potrosnja neverovatno mala.
Sto se tice felni, to je sve isto koliko ja znam kao na IMT-u.
Za dosta radova bi mu bile dobre gume 11-32, koje su mu bile opcija. Kod mene su 16.9-28.
IMT je identican kao tvoj masej 65,jedino sto nas ima drugaciji motor ali i to se lako promene a i jeftini su pa je to razlog kupovine IMT-a.Koliko sam cuo na nasem IMT 551 dok se proizvodio su ugradjivane kompletne trube orginal Masej ,kasnije se preslo na drugacije trube jer IMT nije dobio licencu za ovakav tip truba.
 
Prednosti su prvo sto je jeftiniji:osmeh:koliko cujem i vidim na youtube odlicna okretljivost i kocnice koje su odlicno resene.
 
Ja ipak mislim da te taj IMT 551 nece izaci nista jeftinije od tog MF-a,a ako kupis IMT neces moci da se sepuris po selu da imas MF :haha:
Ja ti predlazem da se manes tog IMT-a i lepo uzmes 65-taka,prvo neces morati da menjas motor uopste? (jel taj motor iz tog MF isti ili samo slican motoru DM34,dali pasuju delovi sa jednog na drugi?)
 
Nazad
Vrh