IMT

Pisano je već o tome.i o gumama i o tom 560 koji je sada sve samo ne 560.u kontaktu sam sa dečkom sa snimka, oba traktora su njegova."560" ima s44 motor i gume 30" preradjene, srce sa tegom je od 560 a obruč sa gumom je 30"
 
560 je dosta tezi pozadi od 558 a ima i drugaciji prenosni odnos,menjac i cela transmisija.I da je klasican,560 bi odneo 558 bez problema.Gledao sam svojim ocima.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,sklapam motor na traktor 558 pa mije potrebna informacija na koliko se stezu leteci i lezeci lageri,na koliko se steze glava motorai i na koliko se steluju ventili, unapred hvala.
 
Od cega li je ubacio kocnice na ovaj 560??? Ali mi izgleda lepo odradjeno..


1ce25a8efb2c-800x600.jpg
 
Stavio sam nov rukavac na 558 i od onda mi poceli da se tresu tockovi kad ide malo brze ,danas sam stelovao spone malo vise da da predmji tockovi idu unutra ,kad ono opet isto,nemogu da ukapiram u cemu je fazon,sa starim pojedenim rukavcom nikad nije zatreso.Jel imo neko slican problem.
 
Pozdrav,sklapam motor na traktor 558 pa mije potrebna informacija na koliko se stezu leteci i lezeci lageri,na koliko se steze glava motorai i na koliko se steluju ventili, unapred hvala.

Zazor ventila(hladan motor) 0,30
Preitezanje vijaka ;



Uploaded with ImageShack.us

- - - - - - - - - -

Stavio sam nov rukavac na 558 i od onda mi poceli da se tresu tockovi kad ide malo brze ,danas sam stelovao spone malo vise da da predmji tockovi idu unutra ,kad ono opet isto,nemogu da ukapiram u cemu je fazon,sa starim pojedenim rukavcom nikad nije zatreso.Jel imo neko slican problem.

Digni prednji kraj uvis i provjeri luftove.


Kocnice od kamiona TAM na IMT -577.



Uploaded with ImageShack.us
 
Stavio sam nov rukavac na 558 i od onda mi poceli da se tresu tockovi kad ide malo brze ,danas sam stelovao spone malo vise da da predmji tockovi idu unutra ,kad ono opet isto,nemogu da ukapiram u cemu je fazon,sa starim pojedenim rukavcom nikad nije zatreso.Jel imo neko slican problem.
Kuciste volana ima luft 100%,sa starim zajedenim rukavcima i nije mogao da trese jer obicno kad se zajedu podglave i nece da setaju,sad kad sve ide veoma lako kuciste je doslo do izrazaja.Tako je i moj komsija pre nekoliko dana sredio 558,sve novo napred i kad mu ja kazem sad ce da trese kao lud jer kuciste ima lufta on se ljuti,kao ja ga baksuziram.Cim ga je provozao video je problem.Izbaksuzirao sam ga:haha:
 
Od cega li je ubacio kocnice na ovaj 560??? Ali mi izgleda lepo odradjeno..


1ce25a8efb2c-800x600.jpg

Ja imam na svom traktoru MF65 uvezenom iz Engleske 1980 duple kocnice: Rucna aktivira dobose, a nozna je diskosna klasika.
Skoro isto kao i na ovom traktoru, znaci kod mene je fabricki i to nikad nisam video ni na jednom traktoru.
Dobosi su nam uvek bili pouzdaniji, a diskovi su bili problematicni.
Slikacu pa cu da pokazem.
 
na samom reduktoru ima mali cepic mislim f8 mm i tu se sipa.Ide sporo treba da se skine tocak i uz pomoc malog levka sipas.
Ne mora da se skida tocak, bar ga ja nikad nisam skidao. Nabijes levak u crevo, a crevo gurnes u bocni reduktor i sipas. Cep ti je na desnom tocku sa zadnje strane traktora, a na levom sa prednje, pa je malo ne pristupacniji ako imas kompresor. Cep se odvija istim imbusom kao sto se odvija i cep na karteru kad ispustas ulje iz motora. Ulje sipas sve dok ne dodje do cepa. Ovo vazi za stari tip, mozda je na novom drugacije.
 
Ja imam na svom traktoru MF65 uvezenom iz Engleske 1980 duple kocnice: Rucna aktivira dobose, a nozna je diskosna klasika.
Skoro isto kao i na ovom traktoru, znaci kod mene je fabricki i to nikad nisam video ni na jednom traktoru.
Dobosi su nam uvek bili pouzdaniji, a diskovi su bili problematicni.
Slikacu pa cu da pokazem.

MF-65 ima odvojenu rucnu i noznu kocnicu.Tako je to tvornica ugrađivala.Na tim traktorima je dobro rijesena i nozna kocnica preki diskova.Rucna na tim traktorima je ista kao na IMT 539 nozna.Klasicni dobos i pakne.



Uploaded with ImageShack.us
Jedan od sistema diskosnog kocenja na MF traktorima.Inace kod njih diskovi koce na potez i odlicno koce dok na IMT-u diskovi rade na pritisak.



Uploaded with ImageShack.us
 
Tako je kolega. Kod mene je to bas ovako.
Diskosne koce dobro, ali je iz nekog razloga ulje uvek prolazilo u desnu kocnicu i iako smo menjali semering vise puta, uvek je na kraju nekako zamascivalo.
Ali dobosi su uvek kocili besprekorno.
Znaci li to da bi se i na 558 ili 560 moglo ugraditi dobos kocenje sa 539?
 
Nazad
Vrh