IMT

b3jz4h.jpg
 
ja orem samo prvom brzom,5 spora izuzetno negde ako je neka dolja ili odoravam do komšije i sl.
izvini kolega MONTOYA jel i ti imas 5106-5136 nisam upucen nepratim bas temu...dobro ti ori kojom hoces,ja to sa svojim traktorom nebih radio,tj nebih ni kupovao taj traktor jer nevolim kad nisam siguran sa traktorom i kad postoji mogucnost da mi stane u pola oranja,ima i rakovica 120-135 za vrlo malo vece pare od 5136 a za moj pojam je troduplo bolja ZF menjac i prednja vuca i to je nepoderivo,licno sam vozio rakovicu 135 sa mercedes motorom od 170ks i taj motor tom menjacu nemoze nista..al da neidemo vise u off
 
Ja sam sa mojim 5106 orao 5 sporom i onda sam platio skolu i to debelo otisao mi planetarni reduktor,a za njime klipna i zupcasta pumpa koja je bas paprena bila jer sam kupio nove.E tada sam posto je vec bio rastavljen uradio generalni remont menjaca i ubacio mu usporenu 6 brzinu i sada bez problema njom orem zimsko jeste da je malko sporiji ali neidem na trke,a sto se konusnog i tanjirastog para tice mislim da je tu najbitniji kvalitet samog para i da je dobro ustelovan,a ne ko sto su neki majstori kod nas radili malko ih vise pritegnu i svake godine opet dodju na ugradnju i vazda su im vozaci bili krivi dok ih jednom nisu provalili i najurili iz Vrbasa za sva vremena.
 
Da li je postoji cep rezervoara da se moze zakljucati,nesto kao na nekim autima stavis kljuc u cep i zakljucas,da li je neko nesto preduzimao po pitanju zakljucavanja rezervoara goriva?
 
Ja sam dosad bio misljenja da je bezbednije po traktor orat sporohodnom nego brzom,osim sto je potrosnja goriva znatno veca sve ostalo sam mislio da je bezbedno,sta bi sa zakljucavanjem rezervoara goriva?
 
Stavio sam nov rukavac na 558 i od onda mi poceli da se tresu tockovi kad ide malo brze ,danas sam stelovao spone malo vise da da predmji tockovi idu unutra ,kad ono opet isto,nemogu da ukapiram u cemu je fazon,sa starim pojedenim rukavcom nikad nije zatreso.Jel imo neko slican problem.

Otvori trap za 15mm i prestace da trese...
 
30jr8yb.jpg
[/IMG][/QUOTE]
Nadjoh ovo pa da pitam, da li svaki IMT 577 ia 51.5 KW pitam zato sto na nekim oglasima nalazim da ljudi prodaju 577 sa 77 KS?
 
Panticu ,nerazumem gde da otvorim trap ,na sponama sam ga sirio ,ako bi malo poblize objasnio gde se otvara trap.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh