IMT

koji plug imaš
dok sam orao s 577 i plugom 756.3 trošio je u pličem oranju 15-16l/ha a u dubokom 20l
uglavnom prva brza u pličem oranju nekad i druga
 
koji plug imaš
dok sam orao s 577 i plugom 756.3 trošio je u pličem oranju 15-16l/ha a u dubokom 20l
uglavnom prva brza u pličem oranju nekad i druga
Imam trobrazni kvernelend 14", orao sam juce i danas nekih 3,5h na malo tezoj zemlji i morao sam 3-4 sporom a dubina je bila 23 cm. A potrosnju nisam mogao da izmerim jer ne znam koliko litara je bilo u njemu, pa sam zbog toga pitao kako se krece potrosnja kod njih u oranju. A ostalo mi je jos oko 4h da izorem ali te parcele su na drugom kraju atara na laksoj zemlji blizu Morave. Imam tamo jednu parcelu od tacno 1h pa se nadam da cu tu moci priblizno precizno da izmerim potrosnju.
 
decki traktor nema AC pumpu sa membranom,ima pumpu niskog tlaka koja je na boš pumpi,i nema teroije da nafta sa boš pumpe ulazi u karter posšto nema ulaza nigdje!
Pardoniram se,mislio sam da je klasična AC pumpa.... A kako li je traktor dimio kad je preko dizni uspeo da pusti naftu u ulje?
 
Poceo sam da primecujem jedan problem na 539... Naime vec sam govorio da mi je hidraulicna lamela crkla skroz nemoze da pokrene presu,ali ima sad jos nesto zanimljivo... Naime kad ga ostavim preko noci ujutru nemogu da ga izbacim iz brzine,posebno ako je malokice uzbrdo ili nizbrdo,ja ga samo malo zaljuljam napred nazad dok sedim u njemu i odmah izadje iz brzine... Nece ni reduktor da izadje u neutral ni menjac,sve sumnjam na te lamele????
 
Poceo sam da primecujem jedan problem na 539... Naime vec sam govorio da mi je hidraulicna lamela crkla skroz nemoze da pokrene presu,ali ima sad jos nesto zanimljivo... Naime kad ga ostavim preko noci ujutru nemogu da ga izbacim iz brzine,posebno ako je malokice uzbrdo ili nizbrdo,ja ga samo malo zaljuljam napred nazad dok sedim u njemu i odmah izadje iz brzine... Nece ni reduktor da izadje u neutral ni menjac,sve sumnjam na te lamele????

ista stvar je i kod traktora u mom selu.... ali kazu svi teraj ko ga j****. kazu da su lamele jeftine, mada cisto sumnjam da je to tacno....
 
Ma to sam primetio sad u poslednje vreme kad sednem ujutru i da izbacim reduktor da ga upalim on nece,ja malo mrdnem odmah iskoci... Ja mislim da nece lamelu da odvoji...
 
Koliko sam ja upucen, ili je lamela zamascena pa proklizava ili se istrosila pa treba zamena, to je lamela Ciro drugo ne moze biti:ppozdrav:
 
Ma i ja sam siguran da je lamela,jer nece ni reduktor ni menjac da izadju iz brzine ujutru...
 
Sto se tice ovog nadvlacenja gore,560 vs 558,vidi se da 558 ima manje gume,verovatno 14.9,a 560 16.9 i verovatno mu ne radi blokada.To je dovoljno da ga 560 lako nadvuce.
 
Nazad
Vrh