IMT

Motor od IMT 5270
aert3m.jpg
 
Imam problem. Na IMT 539 volan mi je imao skoro ceo krug lufta i kad se navija u krugu tog lufta volan se dize i spusta. Danas ga rasturali ali nismo videli kvar. Jel ima negde da se menja to kuciste volana ili kako se vec zove mislim da dam moje i da uzmem ili jel ima negde majstori koji to rade, ili jel ima negde to da se kupi u kompletu novo? Otkud znam raspametio sam se. Pomagajte druagi.
 
Skini volan i pregledaj luft na vrtenu.Prvo otpustis osiguravajucu maticu i zatim stelas luft dotezanjem donje matice.Pazi da ne pretegnes luft pa da ne mozes okretati volan.Kad nastelas tad stegni kontra maticu i zakrivi limice.Prije svega tog moras prvo skinuti donju maticu i provjeriti kakav je konus na njoj.Ona je ujedno i dio lezaja.Ako je konus poderan moras promjeniti novu maticu.
zv3t.jpg

Drugi problem moze biti cijev ako je pukla u donjem dijelu.Prije skidanja mrdaj volanom i prati cijev u donjem dijelu da ne hoda gore dole.

7ser.jpg


Ako je matica sa konusom slaba onda moras povaditi kugle i provjeriti donji dio lezaja sa konusom.Isto na njemu konus nebi trebao biti ostecen.Ovako izgledaju novi dijelovi.Ima jos i treci dio lezaja koji je fiksan u cijevi,ali on uglavnom moze proci.
z0bb.jpg



Ovako izgledaji osteceni konusi.Tad se nemoze nastelati luft da je dobar.
otq1.jpg
 
Poslednja izmena:
539 lupa kada se vozi brže u drugoj brzoj manje ali u trećoj dobro se čuje a kada se oduzme gas u vožnji ili na nizbrdici prestaje lupanje .Zvuk kao da dolazi iz diferencijala .Čemu bi se mogao nadati konusno tanjirasti ili spojnička?
 
Poslednja izmena:
Ako dolazi iz diferencijala nadaj se konusno tanjirastom.Skini lijevu cizmu(trubu) i trebao bi znati sta lupa.
 
skidao sa desnu kada se gleda od napred bilo je lufta u lezaju do feroda,izvadio san jednu podlošku i to je sanirano drugu stranu nisam dirao
 
Lijeva gledano odpozada.Ako si skinuo kako treba morao si vidjeti diferencijal.Njega izvadis van i provjeris konusno tanjirasti i vijke na tanjirastom.Po opisu neki od vijaka je vjerovatno pukao a ostali otpustani.



Uploaded with ImageShack.us
 
Tu stranu sam i skidao ,ali nisam vadio tanjirasti napolje ,sumljo sam i luft koji je bio u ležaju.Dali nešta drži tanjirasti ili ga samo izvadim napoljle nemora se skidati hidraulična ploča?
 
Lisnik,jel slican sistem resavanja lufta volana i za 585?

Nije ni slican.Kod njih se luft stela u samom kucistu volana distanc posloskama.Uslov za stelanje su ispravni lezaji na vrtenu.Njih ima dva komada.
cee7.jpg

Ima i treci iglicasti lezaj u dijelu oznacenom na slici.
mhkn.jpg


- - - - - - - - - -


@milos bota

Da bi skinuo diferencijal trebas ga samo povuci van.Pazi da ne sjeb... prste.Tad pregledas 12 vijaka jesu li dobro stegnuti.Ujedno ces da vidis i konusni kakav je.Za taj posao treba da bude u zraku citav zadnji stel jer ako ne dignes i desni tocak uvis mogao bi imati problema sa vracanjem diferencijala.
 
Nazad
Vrh