IMT

Da dodam svi ali bas svi kupuju 14-ke jer su jeftinije i naravno svi ce reci da su bolje.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Nov iz fabrike je izlazio sa 16 gumama.

- - - - - - - - - -

I ja cu na moj 540 da stavim 13.6-28 kad budem menjao.Ima moj komsija na 542 i to je velika razlika u odnosu na moje lastise.

- - - - - - - - - -

Razlika:
sa gumam 14.9-28

sa gumama 16.9-28
 
Brzina mi nije bitna bitno mi je da mogu plug lepo da podesim i da sve brazde budu jednake i lepo oranje a ne izgaženo oranje.
Jer taj traktor mi je bitan za oranje,tanjiranje,spremiranje i ponekad drljanje i eventualno u njivama koje su na većem brdu da nosi sejalicu imt 23 reda.
Takođem vučem tehnostroj 3t i kikindu 4t dvosovinku.
Za te stvari mi treba za ništa drugo.
Za drva ako odem jednom u dve godine i tada dovučemo 10-ak prikolica i to mi traje ihaha.
Ne mogu da ubedim ćaleta jer on zapeo da ne skidam te 16-ice a on više iz zdravstvenih razloga nema pojma da pipne do kraja života nijednu mašinu.
Pa bi sebi da malo olakšam život jer orem skoro 10ha svojih sa 539 i 755 plugom pa bi da malo sačuvam 539-ku jer sam je zimus komplet sredio kao nova je.
 
Pa Gagi upregni 558.Slikaj taj plug da pomognemo,mora da ide iza 558 kao saliven.Kakvo oranje sa ferdzom pored takvog oraca.
 
Da dodam svi ali bas svi kupuju 14-ke jer su jeftinije i naravno svi ce reci da su bolje.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Nov iz fabrike je izlazio sa 16 gumama.

- - - - - - - - - -

I ja cu na moj 540 da stavim 13.6-28 kad budem menjao.Ima moj komsija na 542 i to je velika razlika u odnosu na moje lastise.

- - - - - - - - - -

Razlika:
sa gumam 14.9-28

sa gumama 16.9-28

Mirko sačuvao bi ja ove 16-ice jer su tek pola potrošene i super su nigde uspucale ali voleo bi kada bi mogao da vučem 12" plug da mogu svuda maltene da ga vučem u direktnoj prvoj. Jeste da sa 14" plugom bude i dublje oranje i manje guši kada se ore netarupirana šuma ali kod mene 14" plug vuku traktori sa po 70-80ks .

- - - - - - - - - -

Pa Gagi upregni 558.Slikaj taj plug da pomognemo,mora da ide iza 558 kao saliven.Kakvo oranje sa ferdzom pored takvog oraca.

Upregao bi ga ja ali nemam ljudski plug za njega.
Imam imt 610.04 koji je kao 755 i leskovačke 13" koje ne dolaze u obzir da orem sa njima.
A 756 sam probao i podesim ga super ali mi guma gazi drugu brazdu jer plug zahvata 30cm po plužnom telu odseca zemlju a guma je 37cm.
 
Nije,ovo je klasicna daska koliko vidim.
Ej ovaj na snimku isti Dusan Petrovic,ovo je sigurno orao dok je bio ministar poljoprivrede:haha:
 
Moze da se nadje od 3000e pa ima i preko 10.000e... Sve zavisi u kakvom su stanju,najcesca cena im je oko 6000e... Mada sam nalazio i za 3000e ali to je bilo raspad...
 
Toliko puta je bilo pricano o tome... Ja moram da priznam da mi se idalje jako jako svidja taj traktor kakav zvuk ima posebno kad je upitanju 5136 ali izgleda da je na njemu samo zvuk mocan...
 
A sta nije... potrosnja na prvom mestu...
Izuzerno skup traktor. Kroz odrzavanje i amortizaciju rus je rentabilniji visestruko. A iste prikljucke nose..
Dalje?
 
Pa bas to i jeste problem...
Da ih nema na svakom cosku bili bi kvalitetniji kud i kamo...
Traktor ima snage. Ali je ne pouzdan do boga...
 
Nazad
Vrh