IMT

Moj stric je na njegov 5106 promenio konusno tanjirasti i stavio od nekoga mercedesa.
Kao i trkače neznam od čega.
Onda zvezdu sa tri zupčanika je promenio sada je sa pet.
I još neke zupčanike je menjao neznam od čega je stavljao i gde je nalazio ali od imt-a nisu.
Pre skoro 4 godine ga je uzeo u raspadnutom stanju za neke smešne pare i komplet sve sredio.
Kao nov je i evo godišnje odrađuje sa njime preko 100ha i nema nijedan jedini problem.
A vuče sa njime 757,30 plug i to se igra sa njime.
 
Moj teca odlucio da proda IMT 5210... Menjac mu je crkao ali sve ostalo je radjeno do savrsenstva... EHR hidraulika po njegovim recima nova ubacena,nova instalacija,nove gume (prednje) zadnje odlicne (neka renomirana marka),ofarban,ma kompletno sredjen i posle toga radio godinu dana i zveknuo menjac.... ::lose::::lose::
 
raspitaj se malo kod strica šta je ubacivao i od čega...
verujem da bi mnogima koristilo
Pitaću ga pošto mi on čovek sve ispričao pre neki dan u njivi kada sam ja drljačio a on orao sa njime njivu pored moje pa stali na 10 min da se ispričamo.
Ali ja nisam mogao da ga sve pohvatam jer mnogo brzo priča.
Pa ću napisati u temi sve.
 
A sta nije... potrosnja na prvom mestu...
Izuzerno skup traktor. Kroz odrzavanje i amortizaciju rus je rentabilniji visestruko. A iste prikljucke nose..
Dalje?
Za potrosnju se nebi slozio jer taj traktor malo trosi koju god operaciju da radi,a za ostalo manje vise si u pravu i sve zavisi do vozaca ako njih vise jase po njemu i kvarovi s neminovni kao i kod drugih traktora i po onoj staroj"svacije nicije" pa ga sargaju ko ga jbe ima gazda para za popravku!
 
ciro za taj menjac treba da ima delova dosta posto je zf koliko ga ceni

Uz njega ce da ide sigurno NOV plug Vogel sa 5 brazdi... Neznam tacno koliko ga ceni ali tezak je on za pazar.... KAze da mu za popravku treba preko 1000e ali posto je odustao od zemlje (bankrot) odluci da ga ne popravlja... Ima ganc novog IMT 5136 ja mislim da je medju zadnjima kupljen nov....
 
Ija bih ga uzeo za sledecu sezonu,a zvuk mu je stvarno mocan ......Ipak mislim da je menjac slab za 5136, a ne za 5106.
 
Nadjoh na netu.... Zar nije mali plug sa 4 brazde za IMT 5270???? Ipak je to 270ks a samo 4 brazde... Po mom nekom misljenju on bi mogao da proba sa 6 brazde???? :sta:


 
Taj plug od 6 brazdi koji bi on mogao nositi je skuplji od ovog traktora, pa zbog toga nosi ono sto ima.
 
Ma ovo nije za drzanje,i nije cudo sto su skoro svi primerci pretopljeni.Ovaj jedva vuce i ove 4 brazde.
 
Pogledaj koliko mu treba da okrene... Pola sata krci menjac tu nesto nije kako treba ne bi trebalo tako... Zar to nije sinhronizovan menjac??? :sta:
 
Lepo se vidi da je na tom traktoru V8 motor sto znaci 200 konja. Taj plug je 99% zahvata 160cm i vidi se da se prilicno duboko ore tako da taj traktor ne bi bas mogao da vuce takav plug sa 6 brazdi jer bi u tom slucaju zahvat bio 240cm.
 
Bubu znaci V8 je IMT 5200???? Pa kako onda V6 IMT 5210??? :sta: A v10 je IMT 5270... V12 je vec 5360...
 
Nazad
Vrh