IMT

nije normalno....pumpa je sigurno u pitanju,ako kad ga upalis se zalece dobije veci gas pa manji i opet isto
bas tako radi ali samo na skroz malom gasu, ako imalo dam gasa lepo radi, kad se zareje radi normalno, ne znam smeta li mu to sta, meni ne smeta, a radi oko 60 - 70 sati kod mene
 
Moj komsija ima problema sa 565, poceo je da izbacuje ulje na iberlauf. a pre 500 sati radjen motor. pre jedno nedelju dana mu je digao tempraturu na 95. Da li je moguce da je tada nesto otislo?

- - - - - - - - - -

Da li je moguce da niko nema odgovora ili da kaze sta to moze da bude...
 
Moj komsija ima problema sa 565, poceo je da izbacuje ulje na iberlauf. a pre 500 sati radjen motor. pre jedno nedelju dana mu je digao tempraturu na 95. Da li je moguce da je tada nesto otislo?

- - - - - - - - - -

Da li je moguce da niko nema odgovora ili da kaze sta to moze da bude...
to sto je digao temperaturu je na 95 nije uzrok jer na primer na rakovici je radna temp.90 a verovatno i na 565,tako da tih 5ili 10 stepeni nece uticati na motor,ima dosta mogucih uzroka,mozda mu termometar nije tacan pa je bilo preko 100c,nebi smeo da izbacuje ulje na iberlauf a uzrok moze da bude i pucanje karike na nekom klipu.
 
IMT 577
2ai7.jpg

0v6z.jpg
 
Imam jedno pitanje oko guma za moj imt 558.
Ćale je još 90-set i neke menjao zadnje gume i stavio na njega 16.9-28 i tako sa njima radio godinama.
Ali je problem u oranju sa tim gumama jer gaze drugu brazdu iz prošlog pohoda a i plug je nemoguće podesiti jer i sa 12" plugom kada ga lepo podesim da lanci budu labavi onda između druge brazde iz prošlog pohoda i prve ostaje rupa.
Jer guma je široka 37cm a 14" plug mislim da je preveliki zalogaj za 558 naročito u mome kraju.
Pa sada imam pitanje za ljude koji su imali 14.9 gume i 16.9 gume šta ću da izgubim a šta dobijem ako ove 16.9 skinem i stavim 14.9-28.
Ćale mi kaže da sa 14.9 gumama ima traktor više da se ljulja i da šlajfuje u oranju.
A meni nije jasno kako da šlajfuje sa 12" plugom kad 539 u lakšoj zemlji 756nk vuće bez problema što je lakši od 558 i ima manje gume.
Znači 558 sa tim plugom ima da se bukvalno igra.
Sa njime takođe vučem i olt tanjiraču 24 tanjira i agromerkurov spremač 2.5m sa dva reda rotora.
Dali ću sa 14.9 gumama sve to moći da vučem kao i sa ovim 16.9 naročito spremač jer u veće brdo zna da ga dobro oseti kada ga pustim malo više u zemlju.
 
Imali smo 558,tad sam bio pocetnik.Dosao je polovan sa gumama 14,9-28 i to su bili problemi,slajfao je kao lud a jos je lak pozadi jer nema tegova na zadnjim tockovima.U to vreme se dosta islo u sumu i po klizavom i to su bili problemi a i sa tanjiracom 24 leskovackom mu nije bilo sve jedno,dosta je propadao.Kasnije smo kupili 16-ke i to je bio sasvim drugaciji traktor,mnogo manje slajfovanja a za oranje je vukao nov OLT Posavac 2x12 coli i Leopard kriva greda 14 coli koji mu je lezao u oranju ekstra,nije mnogo dugacak,visok klirens a 14 coli.E sad kod nas je brdo i skoro da nema ravne njive,u ravnici mislim da mu ne smeta sa 14 gumama.
Mi smo sa nasim spartali kukuruz sa 16 gumama,ali bilo je tesno,mora da se pazi.
 
Nazad
Vrh