IMT

Zna li neko zašto ja nemogu u rezervoar na 558 da sipam više od 30l goriva.nervira me strašno, u katalogu piše 50, premeravo sam juce metrom zapremina spoljna jeste oko 50 ali čak i kada se vidi dno suvo ili sa par mm goriva stane samo 30l.nisam jedino skidao rezervoar da vidim da nema još goriva u sebi i kada ja vidim na čepu da je prazan.ovo mi je isto da oba, za ovaj jedan znam sigurno da rezervoar nije diran a za ovaj drugi ne mogu da garantujem
Kazi na koju pumpu sipas da idemo i mi.Mozda se zeznu pa ti sipaju vise od 30,a naplate samo 30.:osmeh:
 
ah da je sreće pa da je tako dobro bi bilo.ali to bi značilo da imam dva zmaja koji gutaju naftu strašno.pumpa mi je daleko uvek doteram bure i pretačem kantom onom šiljom što liči na onu za polivanje bašte.više puta sam merio jer nisam verovao i hvata tačno 10l, 3 kante i preliva

bojčetiću ovi su 72 i 76.imaju klasične rezervare kao i svaki drugi.kažem merio sam spolja zapremina jeste 50l.al iznutra ga nešto koči.da li je moguće da neka pregrada zadržava gorivo ili tako nesto?on uzima gorivo sa sredine a povrat je u zadnjem delu a sipa se napred
 
Probaj jednom ispusti svo gorivo pa probaj ponovo da sipas... Nemoguce da je na 558 rezervoar samo 30l... :sta:
 
Pre nekoliko dana zavrsio berbu a danas zavrsio blairanje sa IMT 539... Hidraulicna lemaela je izdrzala ali danas na poslednjoj njivi koju sam balirao morao sam zamajac na presi rukama da pokrenem dok se ne zaleti... Kraj sezone i odmah ide promena lamele... :osmeh: Izdrzala je i berbu i baliranje,u setvi mi kardan netreba...
 
Nisam primetio da moj radi neravnomerno ujutru kad je hladno... A upali kao mina na koj mraz hoces...
 
jel normalno kad je hladno da 539 nejednako radi na leru kad se tek upali?
Ako nije smrzla nafta onda nije normalno. Desi se da se parafin nagomila na situ sto stoji na vrhu casice ako je veliki mraz.
Probaj kako ide nafta na cevku pre pumpe VP izjutra, pre paljenja. Ako nisi zadovoljan kako salje ac pumpa onda trazi gde je zapelo.:ppozdrav:
 
Treba mi jedan brz odgovor... Mom prijatelju je na IMT 560 ,pumpa niskog pritiska ili ti AC pumpa pocela da pravi probleme... SAd kako to da objasnim... Znate one srafove za srafciger sto setezu membranu (u krug) e tu je pocelo bas tosta nafte da curi,pored svakog tog srafa,sad smo to primetili predvece..... Neznam zasto se to desava,naftu nije pomesao sa uljem... Ima li nade da zamenim sutra samomo membranu ili da kupuje novu AC pumpu???
 
Nikad mi se nije desilo tu da pusta... Zar ne pomesa ulje i naftu kad crkne membrana...??? Zasto tu da pusta... Sve mi se cini da ce tu da ide nova AC pumpa...
 
Nazad
Vrh