IMT

danas stavio novi manometar i upalim ga drzi pritisak 4 bara na pol gasa,odem brat kukuruz oberem pol kruga i pritisak padne na 0.5 bara na punom gasuu,skinio sam uljnu pumpu i cekam da majstor vidi sto cemo! :sta:
Ja bi vec kad ga majstor rastavlja skinuo i radilicu i odneo je na proveru jer tako naglo gubljenje pritiska mi vise lici da je radilica zrela za egaliziranje!
 
Vidi se radilica okom jel zaparana ili je dobra,a vide se i lezajevi kakvi su.Stavi novu pumpu i gas.
 
Ajde sad jedno glupo pitanje... Ali cemu sluze ti balanseri u toj pumpi kad postoje S44 i sa obicnom pumpom??? Ne razumem zasto su potrebni????
 
Ti tegovi služe da razbijaju ulje i da ga bacaju gore na radilicu .Samim tim se ulje bolje meša a i hladi .Svaki kombajn 132 133 ima takvu pumpu .Možda što kombajn ide lagano i po ravnom a radi u najvrućem delo godine a i dana. Najviše služe da zaje..u motor .Kod mene na 132 to prouzrokovalo zastoj pumpe i oštećenje motora.Sada su tegovi izvadjeni i vraćena kutija ,i kroz nju samo prolazi osovina na igličastim ležajevima i goni pumpu sa druge strane.
Istu takvu pumpu sam izvadio kada sam rasturao SKIP 577 SA s44 motorom .Posle mi komšija tražio pumpu da ugradi u 577 a nije imao kutiju .Kaže da ju je ugradio i da je ista.Ja nisam otvarao traktor 577 pa neznam ima li kutiju sa tegovima .
 
Poslednja izmena:
Ti tegovi služe da razbijaju ulje i da ga bacaju gore na radilicu .Samim tim se ulje bolje meša a i hladi .Svaki kombajn 132 133 ima takvu pumpu .Možda što kombajn ide lagano i po ravnom a radi u najvrućem delo godine a i dana. Najviše služe da zaje..u motor .Kod mene na 132 to prouzrokovalo zastoj pumpe i oštećenje motora.Sada su tegovi izvadjeni i vraćena kutija ,i kroz nju samo prolazi osovina na igličastim ležajevima i goni pumpu sa druge strane.
Istu takvu pumpu sam izvadio kada sam rasturao SKIP 577 SA s44 motorom .Posle mi komšija tražio pumpu da ugradi u 577 a nije imao kutiju .Kaže da ju je ugradio i da je ista.Ja nisam otvarao traktor 577 pa neznam ima li kutiju sa tegovima .
Uljna pumpa ima namenu da pokrece ulje kroz za to konstrukciski predvidjene kanale. Balanseri sluze da umire vibracie prouzrokovane nedostatkom mase na kolenastom vratilu. Tako smo bar ucili u Servisnoj skoli u IMT-u..
 
Na vreme si me demantovao.Znači da je pogrešno raditi bez tih tegova.U tom slučaju se nameće pitaje: Dali ima veze kako se ta pumpa uzubljuje na radilicu ? Kako treba da stoji radilica a kako tegovi u kutiji ?Oni su upareni i u istom momentu padaju dole a težina im nije zanemariva.To pitam iz razloga što bi u suprotnom mogli dobiti kontra efekat pa povećati vibracije. Ako ste učili o tome napiši .Može i pp važno je.
 
Pumpu sa balanserima je jednostavno ufaziti.-Ako skidas balansere ima oznaka za ufazivanje jedan na spram drugog.Na jednom od zupcanika balansera ima jos jedna oznaka na koju se ufazuje zupcanik r adilice.Svaki mehanicar sa uimalo iskustva nemoze pogresiti.Ako slucajno pogresi nema traktor vec ima vibrator kao valjak za asfalt sa ukljucenom vibracijom.Usput ako pogresi mozda bude jmjenjao radilicu jer se lako desi da ona pukne jer nije ufazio balanser.
U slucaju motora S44 ili Perkins to ide ovako.Crvena strelica je faza dva balansera.Zelena strelica je faza balansera i radilice.Tacnije ko se imalo razumije tacka na zubu ide na dvije tacke na zubu.




Uploaded with ImageShack.us
 
IMT 578 rastavljen na dva dela, radi se kvacilo, jedva je isao prazan, o vuci prikolice da ni ne pricam... Trebalo bi da sutra bude kompletiran pa na oranje, da se zavrsi.
 
Jedno pitanje bih zeleo da postavim, zanimame koji je traktor bolji imt 558, ili 550 noviji model 88 godiste, posto se dvoumim izmedju ova dva modela??

- - - - - - - - - -

greska 560*
 
Ja sam se isto nesto razmisljao zimedju ta dva,i mislio sam da je bolji 558 sve dok nisam dobro upregao 560..uglavno to su dva ista traktora a ustvari dva razlicita sveta,to je bese 560 novi tip,uzmi njega i nesekiraj se,kad god imas mogucnost da biras izmedju 558 i 560 uvek 560
 
Zna li neko zašto ja nemogu u rezervoar na 558 da sipam više od 30l goriva.nervira me strašno, u katalogu piše 50, premeravo sam juce metrom zapremina spoljna jeste oko 50 ali čak i kada se vidi dno suvo ili sa par mm goriva stane samo 30l.nisam jedino skidao rezervoar da vidim da nema još goriva u sebi i kada ja vidim na čepu da je prazan.ovo mi je isto da oba, za ovaj jedan znam sigurno da rezervoar nije diran a za ovaj drugi ne mogu da garantujem
 
Izgleda da je bilo vise varijanti rezervoara. :sta:Kod nas je 50l na oba 558. Jedan je 1975, a drugi iz 1979.
 
Nazad
Vrh