IMT

Kupio pre neki dan kod gorana u Pancevo staklo za vrata i desni prozor od 142 1000din komad, dimenzija je 90x40. nego keder onaj sa osiguracem u sredini kedera sto ide, skup ko djavo, 900din po staklu izaslo.
 
Poslednja izmena:
pogledat cu alnaser još iako je bio u servisu,a traktor radi ko sat,ulje u motoru još žuto,ne troši ga,ali mi cudno da se zamajac nije mogao pajzerom pokrenit,a kad se traktor ohladio malo je krenio! alnaser je bio skinut
kako bre brate zuto ulje ja cim promenim ulje i motor okrene tj upali,posle 5 minuta ulje nije zuto nego i dalje crno?? tako godinama..

- - - - - - - - - -

I ako su ravna stakla,onda su jeftina.Ako već imaju malo zaobljenje po površini,tu su već druge cifre u igri.::novac::
staklo za kabinu pozadi, slomio sam ga kad sam podizao plug ona drzka mamu joj j....m ima da je skratim na pola majke mi, :) inace jedva sam posle foruma, nasao cene na internetu mogu ih postaviti ako treba :)
 
Kod mene skoro na svim plugovima odavno stradala ta rucka!!!! Sta ce mi ta rucka toliko dugacka sluzi samo za to da staklo iscepa... :haha:
 
@blaz

Da li si otvarao motor na tom 577 u poslednjih par godina? Kod S44 je pri sklapanju motora jako bitno proveriti velike pesnice na klipnjacama jer ako se sklopi sa novim lezajevima bez provere, desava se da stegne i okrene lezaj u klipnjaci. Taj nemili dogadjaj moze da se desi posle 2 dana od sklapanja a moze i posle 2 godine, jako je relativno.
 
danas stavio novi manometar i upalim ga drzi pritisak 4 bara na pol gasa,odem brat kukuruz oberem pol kruga i pritisak padne na 0.5 bara na punom gasuu,skinio sam uljnu pumpu i cekam da majstor vidi sto cemo! :sta:
 
i pumpa je ona sa balanserima,jer ima nesto na njoj posebno da se pogleda posto se to dogodilo odjedanput,motor ne dimi ne trosi ulje,pali ko mina,radi ko sat: e sad sta mu je doslo i to jos u navjvecoj guzvi.. upravo bio majstor,zasteko je ventil na pumpi i zavuko je lezaj na 4 klipu,skinili lezajeve kad ono neko podmeto neke limice :zli:
 
Poslednja izmena:
i pumpa je ona sa balanserima,jer ima nesto na njoj posebno da se pogleda posto se to dogodilo odjedanput,motor ne dimi ne trosi ulje,pali ko mina,radi ko sat: e sad sta mu je doslo i to jos u navjvecoj guzvi.. upravo bio majstor,zasteko je ventil na pumpi i zavuko je lezaj na 4 klipu,skinili lezajeve kad ono neko podmeto neke limice :zli:

Znaci ipak moras rasturati motor..
 
Nazad
Vrh