IMT

Druk ležaj na 5270
i22j4g.jpg
:osmeh:
srećom nije ga teško zameniti :haha:
gde ima delova za njih,pošto je ležaj?
 
je l zna neko gde mogu da se kupe polovne kabine za imt traktore? konkretno za 560imt....ako ste pisali vec o ocome izvinjavam se :/
 
mene zanima zadnje staklo na imt kabini za imt 539 koliko kosta, slomio sam ga sa plugovima. srecom nisam dobio batine :osmeh:
 
Imam jedno pitanje za poznavaoce IMT-A 539, ako ide po asvaltu 3brza pri 2000obrtaja, a kardan ukljucen preko tockova koliko ce obrtaja kardan imati?
 
Stariji tip je, 82.god je traktor....ne mogu nigde da nadjem kabinu za njega....imali smo uvek jednu za koju su tvrdili da je mala i sad kad sam je ja izmerio uverio sam se, ta je za 533 ili 539
 
Imam jedno pitanje za poznavaoce IMT-A 539, ako ide po asvaltu 3brza pri 2000obrtaja, a kardan ukljucen preko tockova koliko ce obrtaja kardan imati?

Ako sam dobro sracunao, za jedan okretaj kardana guma (12.4, taj podatak imam...) predje 0.51m, pri 2000 obrtaja u 3. brzini traktor ide 23km/h (po satu od 533), kad se to prevede u metre i minute dobija se 383 m/min, posto za jedan okretaj kardana guma prelazi 0.51m odatle bi kardan trebalo da ima 750 o/min, jedino sto je problem je sto se radi o podatku za gumu 12.4, a sat je verovatno bazdaren za gumu 11.2...
 
11.2 su gume I ide 27-28km/h.
Radi se o tome da sam kupio prskalicu, pa da znam jel ga mogu terati pun gas po drumu a da ne jurim klipove pumpe uz put...njoj je max 540o/min.
 
Bolje pripazi. Slažem se sa ovim proračunima. Možda će čak i više od 750 vrtiti na 2000 rpm.
 
11.2 su gume I ide 27-28km/h.
Radi se o tome da sam kupio prskalicu, pa da znam jel ga mogu terati pun gas po drumu a da ne jurim klipove pumpe uz put...njoj je max 540o/min.
Neznam kako je na 539 ali ja sa 542 kad ukljucim kardan preko tockova i ukopcam mesac da mi mesa do njive obavezno pritisak izgura crevo od mesaca skroz iz prskalice i da nema one dve dizne na kraju ispalo bi napolje dok je ukopcano na direktno to mi se ne desava!Po meni bolje ga na direktno ukopcaj bar znas da nece prelaziti 540o/min.
 
Tomo VS@ Kako misliš neće prelaziti 540 .Šta ako ide na 2000 i više?Na koliko je na fergi 540. Možda oko 1600 rpm.Oni imaju brze kardane naspram drugih traktora.
 
11.2 su gume I ide 27-28km/h.
Radi se o tome da sam kupio prskalicu, pa da znam jel ga mogu terati pun gas po drumu a da ne jurim klipove pumpe uz put...njoj je max 540o/min.
Nemoj da ukljucujes kardan po asfaltnom putu,mesaj kuci dok punis prskalicu i ako ti je njiva bas pored asvalta kad stignes na njivu ukljuci i sacekaj 5min da promesa i to ti je.
 
Ili se smanji gas u trajanju od tih 5 min... negde vreme mora da se izgubi ili u mestu na njivi, ili ako se mesa u putu, stim sto se u putu ustedi gorivo :ppozdrav:.
 
Jeb&& 2deci goriva ako cu prskalicu pokidati, znaci kad skrenem u leniju i ubacim 1-2 brzinu da onda ukljucim mesac preko tockova. Mada mesa pun gas I dok krila rade.
 
Nazad
Vrh