IMT

Ovde je jedino snimak ubrzan, a ne menjac i mislim da je obicna namestaljka.
 
vid kabine :D
tkj9.jpg


w03y.jpg
 
Ima i drugih klipova kako je čovek radio ove prepravke.tamo je objašnjeno da je ugradjivao ovaj brzinomer i da pokazuje tačno duplo više od stvarne brzine.tako da on u stvari ide tek nešto manje od 30 km/h a samo je snimak ubrzan i ovo je samo fora
inače dobre prepravke je radio.vazdušne kočnice,blokada na vazdušni klip, dosta ovih satova prekidača čudesa
 
Meni je 549. Malo odvrnut ,ima oko 2600-2700. Obrtaja. Merio sam sa GPS-om 43-44 km/h to je bilo sa original goodyear gumama , stavih prosle god cultor iste dimenzije i reko da ga premerim opet jer kontao sam da ce jos brze ici jer su kramponi veci (nove gume) kad ono klinac nece preko 37 km/h da ide . Izgleda su stare goodyearke imale veci obim izlizane nego ove nove. To je islo ko blesavo , obilazenje svih novih belorusa, kejseva itd . Cak tomos automatik ima muku dok me stugne :) sledece gume kad budem kupovao. Idem i merim obim i gledacu sto vece da uzmem. Vece gume manja potrosnja u transportu. A i u radu . Sad ce neko reci manje ce snage imati al i onako radi samo lake poslove i ima 5 brzina :)

Послато са LG-P990 користећи Тапаток 2
 
I nas 549 je isao kao avion,letio,ali zato Landina sa motorom i pumpom od Tamica ide ravnih 60,mereno vise puta.Tako ide vec 5 godina bez ijednog kvara,tera se uvek pun gas,burazer tera da izlete klipovi:osmeh:
 
Meni je 549. Malo odvrnut ,ima oko 2600-2700. Obrtaja. Merio sam sa GPS-om 43-44 km/h to je bilo sa original goodyear gumama , stavih prosle god cultor iste dimenzije i reko da ga premerim opet jer kontao sam da ce jos brze ici jer su kramponi veci (nove gume) kad ono klinac nece preko 37 km/h da ide . Izgleda su stare goodyearke imale veci obim izlizane nego ove nove. To je islo ko blesavo , obilazenje svih novih belorusa, kejseva itd . Cak tomos automatik ima muku dok me stugne :) sledece gume kad budem kupovao. Idem i merim obim i gledacu sto vece da uzmem. Vece gume manja potrosnja u transportu. A i u radu . Sad ce neko reci manje ce snage imati al i onako radi samo lake poslove i ima 5 brzina :)

Послато са LG-P990 користећи Тапаток 2

Bilo je ranije pominjanja o nekakvom "odvrtanju" pumpe.
Mene bi bas interesovalo kako se to radi i da li je moguce na fabrickoj pumpi to uraditi
 
Ako ne gresim, da se odmah ogradim :osmeh:, to odvrtanje pumpe je radio jedan traktorista u Agrorumi nekadasnjoj kad su pred rat '90 ili '91 isli za okolinu Vukovara da prevlace psenicu sa 5100 i tandem zmajevkama... Kaze cale da je taj traktor isao i do maltene 50 km/h otprilike na putu, i da kada je prevukao nekoliko tura samo otisao u radionicu ... crko motor... Bolje upuceni u mehaniku ce me ispraviti oko detalja ako sam slucajno zamenio termine ili pogresno odabrao iste.
 
Kakva je okretnost kod IMT 5170,ako bi se usporedio s 5136 ,dal mu treba puno više prostora???
Kakav točno mjenjač on ima,dal ima 4 brzina + pover i onda još reduktor ili kako drugačije??
 
Nazad
Vrh