IMT

Čisti se i ona jer je to u stvari taložna posuda.Trebalo bi na njoj da se nalaze tri žabice koje drže poklopac.Otkače se,skine se poklopac i onda očisti.
 
Koliko sam video to kod Mise nema na 585.

A za onih 3000 dinara za filter to bi od mene tesko dobili.Uljani je zakon za mene.

Misko ne zavaravaj se,mi smo imali to na novom 549 i promenili na klasican.Ko ozbiljnije radi sa traktorom i u prasini menja ga dva puta godisnje.
 
Na koliko se menja suvi papirni i koliko kosta?
Verovatno ne važi isto za sve proizvodjače filtera ali evo npr na jednom sam pronašao da se max 6 puta može čistiti. Možda nisam dobro protumačio ali ne verujem.....
Cena za Fradov suvi filter je nekih 1200 dingosa. Tursko uljno kupatilo (mokri filter) je nekih 2000-2200din pa ko šta voli nek izvoli.
 
Koliko sam video to kod Mise nema na 585.

A za onih 3000 dinara za filter to bi od mene tesko dobili.Uljani je zakon za mene.

Misko ne zavaravaj se,mi smo imali to na novom 549 i promenili na klasican.Ko ozbiljnije radi sa traktorom i u prasini menja ga dva puta godisnje.

A ko koristi sa uljnim kupatilom češće radi generalnu ili ga čisti jednom u dve nedelje da ne dodje do zasićenja uljnog ogledala sa prašinom i onda nema nikakvu funkciju.
 
Brate moj ala ti ode kao da ja nisam mehanicar,ja filter cistim kad i menjam ulje u njemu i motoru i opet motor izgura 3000-4000 sati do sledeceg remonta.Imali smo mi na 549 taj suvi,samo da radim za filtere,on se zacepi cas posla,pa skidanje a to je tako lako reseno kod njega,pa izduvavanje stalno,jos ako se ide stalno u sumu kao mi,pa to je krsa unutra strast bozija...Beda teska za traktor koji radi u losim uslovima,za auto OK.
 
Ja nisam ovo napisao zbog Vas nego zbog onih koji čiste filter sa uljnim kupatilom jednom godišnje ili jednom u dve godine.
 
Nece taj menjac dugo koliko ja vidim a bogami i motor sa tim obrtajima.... Nije se saliti sa tom brzinom pogotovo ne sa traktorom...
 
Nazad
Vrh