IMT

Uff lenj je kao lenjivac, nezna se koji gori dal on ili Vladimirec naj manji!
al kad nema boljeg dobar je i Toma Vinkovic, u svakom slucaju.

- - - - - - - - - -

Sad se setih pa da pitam, kad su postavljali plinsku mrezu u Ferdinu cinimi se 93god. video sam ferdzu sa oznakom 525 Deluxe, dal je jos neko video taj tarktoric i dal je to snaga koja je napisana ili nema nesto na sebi kao recimo blokadu, kompresor, reudktor :), ili tako neku nebitnu stvar:)) ?
 
Doziveo 542 blago cukanje,radnik se malo zablenuo gde ne treba pa je zviznuo u drvo podseceno na 40-ak cm. Sad moram da ga sredjujem,da izvlacim ovaj lim ili da trazim ovo da kupim drugo. Zaboravio sam da pitam ima li potrebe menjati onaj vazdusni filter na 585,na 542 mi je uljni,cistim i sipam novo ulje redovno,a ovde bi rekao da je nesto drugo,da nije uljni. Ne smem da se resim da rasturim,plasim kako da sklopim posle,da nema mozda nesto da zeznem.
 
Poslednja izmena:
Misko,koliko sam ja video kad smo radili kocnice tu je obican uljni filter ili sam ja to nesto pobrkao u glavi.Ne drzi me za rec.Slikaj.
 
Jel moze neko da mi kaze kakav je 565 dv potrosac u odnosu na 577 dv?Zanima me jos da li je jeftiniji od 577 dv i za koliko moze da se uzme solidan?Nesto ih nema po oglasima pa nemam predstavu o ceni.
 
Prošli tjedan generalno rađen motor od 539. Sastavljen, upaljen, odamo oko njega, služamo gledamo... nešto cvili, zuji, stenje. Novi druk ležaj ošo u klinac. Evo slike na kojoj je lijevi novi, a desni stari koji je još glat mogo terat pofajn vremena, al reko kad je sve novo de i to da zamjenimo.
ilvpyb.jpg
Strašno kolko se kvalitet djelova na tržištu srozo i kolko je teško doć do kvalitetnog rezervnog djela. A prije toga isto motor sastavljen, upaljen kad op, voda na auspuh. Puko kanal u (Indijskoj) glavi koja je nova stavljena prošle zime. I još je bilo par taki slični sitnica oko traktora. Užas. :udri:
 
Unutra ima ulozak koji ja nevolim jer je skup i cesto se menja.Ako mozes potrazi negde klasicni uljni od starog 560 ili 575,577,578,579.........
Prvo otvori tvoj i vidi kako to izgleda.
 
Ako ima suvi papirni filter on se izduva od prašine ili se zameni novim.Ne menja se često a mnogo bolje čisti vazduh od čestica prašine i i štiti motor od prodora iste u cilindre.
 
Nazad
Vrh