IMT

Ja sam kod mene ubacio ''MARS'' sediste,koje ide u nove zetore.Kostalo je debelo,ali moja kicma je vrednija.Ima 3 stepena podesavanja po visini,ali sam ga odmah namestio na najvise i tako je ostalo,jer trakotre samo ja vozim.Inace,kad sam prepravljao limariju na novi tip,spustio sam prednji kraj haube za 70mm i mnogo znaci kad se uporedi sa originalom limarijom 577.
 
vi koji berete kukuruz sa 577,na koliko su vam rašireni točkovi,meni su na 210cm,cini mi se da ce rusit redove,prošli 55 bez dv je bio 205cm pa je znalo bit gustoo??
 
evo sad sam probo ne rusi redove,jedino kad malo cimnem volanom,onda samo nasloni na drugi red ali digne u drugom prohodu! Na 577 bez dv su mi tockovi bili suženi do kraja,a na ovom su mi ko i na ostalima sto ih viđam,ako sam dobro mjerio pirina guma bude 210 cm :sta:
 
evo sad sam probo ne rusi redove,jedino kad malo cimnem volanom,onda samo nasloni na drugi red ali digne u drugom prohodu! Na 577 bez dv su mi tockovi bili suženi do kraja,a na ovom su mi ko i na ostalima sto ih viđam,ako sam dobro mjerio pirina guma bude 210 cm :sta:
Moj 577 je sirok 210cm i ne ulazim u redove.Jeste da nikada ne berem,ali probao sam da udjem i ne moze.
Moras suzavati tockove,inace ces rusiti.Ukoliko ti je red kriv ili polegao malo,rusices ga kao 2 i 2.
 
Jel u oranju imt 533 mnogo slabiji od 539 cuo sam od coveka da su sto se tice snage isti ali kad naidje tvrda zemlja 539-ci dodas gas ona ce ili da doda gasa ili ce da proslajfa dok na 533 nemozes bas tako lako da dodas gas bas zbog te njegove tromosti,sta vi mislite,koristio sam 539 taj prima gas kao benzinac 533 nikad nisam ni seo u njega..:osmeh:
 
nisu nijedan za teze oranje ali 533 je zbog te tromosti opet bolji orac i manji potrosac. fali im bar 300kg tezine da bi se borili u oranju. orao sam sa oba i uvek bih pre sa 533 to radio.njegova tezina je uskladjenija sa snagom i tromost motora daje manje proklizavanja a jedinu prednost 539 ima sa boljom blokadom diferencijala koja mu nazalost kida diferencijal cesto.za oba je samo jednobrazni plug sem u lakim zemljistima
 
Kod mene ferdza vuce dvobrazni 755 plug a jos je brdo,to su oranja do 17-20cm plafon.Oba sam koristio,533 nebi uzeo da mi ga neko da dzabe,539 je avion dvomotorac za 33-ku.Razlika 4ks u teoriji,u praksi daleko veca.
 
Velika je i tu razlika,zbog transmisije koja je na 540 od 560 i zbog tezine koja ide u korist 540-542,300-500kg.(sa kabinom ili bez)
 
nasao sam dobru 533 sa tom debelom blokadom kakvu ima i 539,sad se dvoumum zbog te tromosti da nece moci da ide kao 539 u oranje
 
Hahahha 'dobro je nekad keru i muvu kad uhvati' sto znaci dobar je i 533 kada covek nece ili nema da kupi 539 ali 533 koji nije previse forsiran sahranice po radnim satima 2-3 dobra 539 u svakom trenutku.
 
Nazad
Vrh