IMT

Odosmo u :off_topic:.
Bacicemo jednom divan kad se nadjemo,pa cemo se ispricati kao ljudi.
Leticu,a tebe kad vidim,ne javljaj mi se dok mi ne priznas da je IMT bolji od rusa! :haha:
Laku noc ljudi,treba ustati u 4:30 i privoditi kukuruz kraju,pre lopova!

Kukuruz? Lopovi? Moj kukuruz ima da čeka još mesec dana, a lopovi, da li to ima neke veze sa kukuruzom? Lopova ove godine u mom kraju nema u kukuruzima. Drugovi Romi se zamajavaju sa pljastikom jer je lakše skupljati pljastiku po kantama našeg nekulturnog naroda koji ne ume da sortira otpad, nego da rizikujući batine kradu kukuruz koji je trenutno bagatela. Izvinjavam se za :off_topic:.
 
moze li ko reci kolika je razlika u obrtajima kardana na imt567 kod obicnog i usporenog prenosa. drugar mi ima sa usporenim i bas je primetno sporiji. sa beracem trosi ko azdaja.iz 2 spore i pun gas neizlazi na kraj sa zmajem 224. posto ima i rakovicu 65 koja osetno manje trosi hocemo da vidimo koja je bolja solucija i koji traktor da ubrzamo na remenici
 
Imaju ljudi i njive na stranama gde bas i nije sigurno terati traktor previsok kao rus. Iako je u mom kraju prilicno ravno ima sela gde je bas strmo a ljudi imaju njive .

Rus jeste visok ali mu je težina sva nisko kao i kod svakog traktora. Njemu je samo kabina visoko, a kabina je laka. Druga je stvar što strašno izgleda sa mesta rukovaoca kad se nagneš sa traktorom, a sediš iznad točkova.
Jedina razlika između IMT-a i ruskih traktora po tom pitanju je u tome što kod Rusa rukovalac sedi iznad točkova, a kod IMT-a(naročito stari tipovi 533/539 i 558 ) između točkova, tj. razlika je samo utisku koji rukovalac stiče pri naginjanju traktora. Moram da priznam da sam se u početku plašio, ali vremenom se i taj strah prevaziđe. Nije to bicikl/tricikl pa da tvoja težina ima uticaj na njegovu stabilnost.
Stvar navike. Meni bi bilo čudno da mi je kabina između točkova i da vidim ispred sebe haubu traktora u visini grudi umesto u visini kolena.
 
Slazem se sa Krletom i imam jos nesto da dodam kad sam prvi put seo u IMT 560 (stari tip) a ono baltobrani vislji od mene!!!! (nisam ja neki kosarkas) pa to je strasno.jedva vidim ispred sebe..... Po meni svi ti traktori bi trebali da imaju odvojene kabine i bili bi mnogo pregledniji i udobniji... Moje misljenje...
 
Nisi u brdu pa nisi probao,Rus se kod mene prevrne kao od sale,nekoliko puta sam gledao svojim ocima,cak sam i ucestvovao u jednoj takvoj manifestaciji :osmeh:kada je moj komsa koji ima rusa prevrnuo veoma lako traktor gde smo mi prosli jako lako sa Rakovicom i IMT-om.
Da se nelazemo bezveze,rus je za ravnicu,uzbrdo i nizbrdo,za nagib na strani nije.
 
Ovaj put ću se složiti sa Mirkom, lakši je rus za prevrtanje u brdu. Ja sam još i raširio točkove pozadi, ali opet treba biti oprezan,nije svejedno na strani, upravo zbog te njegove visine. Sa IMT-om nemam takvih briga.
 
Ja sam skoro prvi put uzivo video Belarus traktor,jer ih kod mene uopste nema.Konkretno model 820 i kad sam seo u njega prvo sto mi je palo na pamet je "kako je visoko" i "kako je pregledan".Traktor pregledan i konforan za medalju,ali deluje malo strasno kad se nagne,a ja na onoj visini.Licno mislim da je ipak malo manje stabilan od 577.Mada sto kaze Cira,560 i 577 stvarno ne pregledni,vozacima se samo glava vidi od krila.
 
imao sam ja rusa, tacnije onog vtz-a 2048, samo se malo nagne cini ti se hoce da se prevrne, a sa 539 i torpedom idem bas po velikim nagivima i nimalo se ne bojim
 
Uporedjujte traktore istog godista,recimo 560 stari i novi tip su veeelika razlika ,kabina, preglednost, hidro volan .

E konacno se neko setio i to da spomene. Glupo je porediti stare imt-ove sa rusima koji su svi 2000-to godiste pa na gore.
Ja imam 577dw nov tip,a posto vidim da se svi zale na buku kabine i izolaciju ovom serijom je to perfektno reseno. Za nijansu je rus mozda tisi,ali i ovako je super.
 
IMT 560 i 577 stari tip su nepregledni samo zbog polozaja sedista koje debilnije nije moglo biti postavljeno. Kod mene je na starom tipu 577 sediste Miralbueno koje je dosta vislje od originalnog i produzen je stub volana kao na novom tipu, sada je traktor 3 puta pregledniji i mnogo lakse se vozi.
 
E bas to je glupo mnogo nisko se sedi... Kao da sedim direktno na plocu hidraulike a blatobrani vislji od mene.... Preko haube jedva vidim... Cim se to malo podigne vec je druga prica...
 
Nazad
Vrh