IMT

Poenta je bila da za 20% vise novaca dobiti daleko sposobniji traktor. Ja nisam nigde rekao da su 577 i njegove varijante losi traktori. I nisam siguran da 577 i 820 su u istoj klasi. To je slicna razlika kao 560 i 577, tako i 577 i 820.
druze jesi ti svestan sta ti pises?dali si ti ikad vozio 577dv?jesi li ikada ustvari i video sedmaka? i to da je tezi to nemora da znaci na 577dv prednji tegovi i zadnji na tockove kad se stave dobija se nesto preko 4t a neverujem ni da 82ka ima vise,a to da je daleko sposobniji to ti garantujem da nije a ti mozes da pricas sta oces,jesi li ih gledao kako oru na istoj parceli sa istim plugom?577dv mu nece zaostajati ni sekunde...za mene je rus 82 cist grob od traktora.prvo menjac nikada da rese bolje zakomplikovali su ga kao da su planirali da ga vanzemaljci koriste,za mene je na 577dv mnogo boljih resenja nego na 82ci...prvo uska guma nije za oranje (zato ga sedmak i drzi u saci) za spremanje nije vise propada i samo gubi snagu,i sve ostalo sem za par poslova koje necu ni da navodim..kao drugo kad je imt 1990 imao seriju sa novom limarijom i kabinom zatvorenom i udobnijom 5 puta rus je i dalje imao onu bombarder kabinu..izvinite za dugacak odgovor ali morao sam jer stvarno mi dignu pritisak ti fanovi rusa kojeg dizu u nebesa kao da je space shuttle a u oranju i ostalim stvarima ga drzi traktor 12ks slabiji :haha::haha::haha:
 
ja imam i imt i rusa,kad sednem iz rusa u imt kao u avion da sam seo jedino sto je bucniji jer naravno na rusu je izdignuta kabina.
da kupujem traktor oko 70 ks izmedju ova dva definitivno imt,a ako bi mi kasnije trebao jaci onda 82 pa bi ga prepravljao na 90ks
 
druze jesi ti svestan sta ti pises?dali si ti ikad vozio 577dv?jesi li ikada ustvari i video sedmaka? i to da je tezi to nemora da znaci na 577dv prednji tegovi i zadnji na tockove kad se stave dobija se nesto preko 4t a neverujem ni da 82ka ima vise,a to da je daleko sposobniji to ti garantujem da nije a ti mozes da pricas sta oces,jesi li ih gledao kako oru na istoj parceli sa istim plugom?577dv mu nece zaostajati ni sekunde...za mene je rus 82 cist grob od traktora.prvo menjac nikada da rese bolje zakomplikovali su ga kao da su planirali da ga vanzemaljci koriste,za mene je na 577dv mnogo boljih resenja nego na 82ci...prvo uska guma nije za oranje (zato ga sedmak i drzi u saci) za spremanje nije vise propada i samo gubi snagu,i sve ostalo sem za par poslova koje necu ni da navodim..kao drugo kad je imt 1990 imao seriju sa novom limarijom i kabinom zatvorenom i udobnijom 5 puta rus je i dalje imao onu bombarder kabinu..izvinite za dugacak odgovor ali morao sam jer stvarno mi dignu pritisak ti fanovi rusa kojeg dizu u nebesa kao da je space shuttle a u oranju i ostalim stvarima ga drzi traktor 12ks slabiji :haha::haha::haha:


Objasni zasto Uska guma nije za oranje?
 
Nezna ni on bas naj tacnije sta je hteo da kaze.... Rat ce se uvek voditi izmedju nas Rusa i okorelih IMT-ejovca.... :osmeh:
 
ja imam 577 i belorusa sve ruja moze moze i sedmica ali uvek ima ali, kad izadjem iz rusa posle celog dana oranja dodjem normalan kuci a iz 577 bruji mi glava celu noc nemogu da spavam a o menjacu nemogu ni da pricam orao sam sa sedmicom i sa rujom tri brazde bar kod nas moze da se ore neke njive posle dve tri godine menjas konusno tanjirasti obavezno pa onda sinhroni posto da bi orao ko ruja on mora u sporohodnu znaci 4 ili 5 dok kod rusa toga nema malo mu suri hidraulika ali to se resi za malo para i sve ti je napolju sve sam mozes da promenis nemoras da cepas traktor za svaku sitnicu ima dobre kocnice za razliku od 577 i mnogo stosta i sedmica da ima zadnje tockove ko 82 bolje bi bila u oranju ovako malo popisa se kisa bezi kuci moje misljenje
 
Ja nemam rusa,ni ne planiram da ga kupim dok svi rusevi ne budu imali isti zvuk,a ne da radi i trosi kao tenk!
Jeste da je sirova snaga na njegovoj strani za razliku od 577DV,ali meni je 577 5 godina sam radio 40-50kj zemlje (od oranja do oranja)i nisam imao nekih ozbiljnijih problema.Dve brazde i gas.Vuce i 3x30,ali mu je pun nos i hoce da slajfuje,sto nije slucaj sa dve,pa i bez prednje vuce.Pricam za Pazovacku zemlju,a da ode u Vojku ili Golubince,nekad bi mu bilo i dve mnogo,kao 2011. kad su mi sve cetiri slajfovale u oranju,a plug 25cm u zemlji.
 
Sedmici mnogo znaci da ore bez tocka na plugu jer u tom slucaju tockovi imaju bolje prijanjanje na podlogu usled sila koje zbog pluga deluju na njih. Znace i tegovi u zadnjim tockovima kada su jako teski uslovi rada. A razlika u potrosnji?

 
Probaj nekog Rusa pa tad pricaj o potrosnji... :ppozdrav: Nekazem da ne potrosi mozda vise od 577 ali ljudi nije to sad neka razlika od 20l po hektaru.... Po mojoj proceni manje goriva mi treba da izeorem hektar sa Belarusom nego sa Rakovicom 65...
 
Kad smo vukli repu 2009. ruje su mnogo rekle sto se tice potrosnje.On vuce zmajevku i loznicu 5t,a ja zmajevku i nasice 4t.Nakon celog dana i okrenutih 4-6 tura smo merili ko je koliko potrosio,ja sa 35,a ruja ni jedan ispod 50,a najvise je bilo 57.Tako da imam svoje misljenje o njima i nemoj probavati da ga promenis,
Od ruskih proizvoda kod mene u avliju mogu uci T84 i MIG29,mada i SUHOJ mi se svidja.
 
I ja sam svoje misljene rekao tako da..... A potrosnju dosta diktira i vozac.... Ja nikad ali nikad traktor ne teram preko 1800 obrataj (nikad jos jendom) i naravno da ce manje da potrosi od onog koji ga stalno drzi u 2400... Zar ne????
 
Ciro, cisto da ti napomenem da sam prvog Belarusa sa velikom kabinom vozio kao klinac 1999. godine, x puta sam radio teske operacije sa istim traktorom kao tvojim i sipao u njega gorivo pa znam koliko potrosi i znam kako sam ga vozio. Tebi ako je 92 u nicku godiste, onda si ti u to vreme sedeo u traktoru samo radi fotografisanja i imitiranja BRM BRM dok je traktor ugasen...
 
I ja sam svoje misljene rekao tako da..... A potrosnju dosta diktira i vozac.... Ja nikad ali nikad traktor ne teram preko 1800 obrataj (nikad jos jendom) i naravno da ce manje da potrosi od onog koji ga stalno drzi u 2400... Zar ne????
To se podrazumeva,ali ako je Milos,moj drugar sto smo vukli zajedno,ijednom presao 2000,glavu na panj ja odmah stavljam.Taj cuva traktor kao oci u glavi!:osmeh:
 
Jeste ja sam 1992 godiste,nekazem da nije veci potrosac ali da je neka nenormalna razlika po hektaru u to neverujem.... Ali posto ste vi stariji (samim tim i iskusniji) ja se povlacim... :ppozdrav: Jos jednom necu dalje u :off_topic:.. Za mene su moji traktori dobri za bolje tenutno nemam ::novac::..
 
Posto sam ja jos stariji od vas i ja kad sam terao rusa(samo jednom)obadvojica ste vozili traktor BRM BRM :haha::ppozdrav:mogu vam reci da je IMT zakon za ruju.Moja iskustva su strasna,za brdo,sumu i slicno je nesposoban traktor.Za ravnicu skidam kapu.
 
Jeste ja sam 1992 godiste,nekazem da nije veci potrosac ali da je neka nenormalna razlika po hektaru u to neverujem.... Ali posto ste vi stariji (samim tim i iskusniji) ja se povlacim... :ppozdrav: Jos jednom necu dalje u :off_topic:.. Za mene su moji traktori dobri za bolje tenutno nemam ::novac::..
Stariji sam par meseci od tebe. :osmeh:
Ali Mirko015 je dao najbolji odgovor.
Eh,to su bili dani kad sam brao kukuruz na tepihu,kog su moljci posle toga pojeli ispod kreveta,pa kad me mama nije ubila. :haha:
 
Nazad
Vrh