IMT

Je l' ti je problem da izmeris raspon naspramnih rupa?
Ja cu ujutru izmeriti kod mene koji je,pa cu okaciti.
Mada,ima ljudi koji to znaju i bez merenja!Bubu,trebas nam opet! :ppozdrav:



Drugarov Ćale prodao tegove a ovaj nije ni znao,izvinjavavam se na dezimformaciji.Ima jedan komšija skinuo sa 5106 ali neće da ih proda
 
Danas zakacio berac za IMT 539 i pri malo vecoj masi u berbi desi mi se da stane kardan na traktru.... To sam primetio jos u baliranju ali tad je kardan samo malo usporavao ali sad stane nacisto!!! Jer je to crkla lamela??? Traktor vuce sve odlicno samo kardan stane kad dodje do malog opterecenja.... Jer mora da se menja lamela ili moze malo da se nasteluje???? Sad sam u frci sa vremenom oko berbe pa neznam kako cu da uspem da ga razdvojim.... ILi nema drugog resenja????
 
Arone 'oš ti okačit broj telefona gde si naš'o pumpu ili je to možda top secret?
Ćiro zaroni ispod njega skini špijunku (lim) i vidi da li ima zazora izmedju prvog i drugog stepena kvačila.
 
Sutra cu da pogledam to ako nema moracu to da popustim.... A ako ima onda se zna... Odvajanje.. Sinisa koju bi mi lamelu preporucio da stavim???? Ako mora da se menja.

- - - - - - - - - -

Znam Milane ali mi ide na zivce,gde mogu sa 3 sporom da idem ja nemogu jer pusta lamela!!!! Moram da idem kao puz da ne bi popustila a imam jos dosta da oberem... Sutra cu da pogledam kako je podeseno,a ako mora d ase menja to cu da zamenim za 3-4 sata brzog srafanja...
 
Ruen,kron.... Mada Kron sad proizvode privatnici.... Nzm ni sam šta da ti savetujem,da ne bude posle je.o je kum.... Tafe možda nije loš ali kod mene je još na probi. Možda ipak Ruen!
 
Evo i ja da kazem nesto u vezi lamela.U jedan traktor samo ugradjivali turskle lamele koje ja nikako ne volim,ali bas nikako.I evo jos rade mada nisu bile bas nesto na oko.Kad je doslo vreme da radimo drugi traktor onda sam porucio sve elemente Bratel Kron i oni teraju i dan danas evo vec 5-6 godina i deluju mi jako pouzdano onako na prvi pogled.Ruen nisam u to vreme nasao original i mislim da je jako dobra lamela,ako nije kinez ili neki slicni.
 
ljudi od danasnjeg Bratel Kron-a,bezite sto dalje odgovorno tvrdim da su to nevidjeno lose lamele otkad ih radi privatnik
 
Hm,vrlo je moguće! E a kakav je Kron Kondor? Turske lamele odnosno one na kojima piše Tradisk (ili Tradisc nzm) one prvo popuste na nutovima. Mada ni sama obloga nije nešto..... Ugradjivali smo ih kad nije bilo drugih ali više jok.
 
E tu mi nesto nije jasno.Zoves Kondor i oni kazu mi smo naslednici Krona a isto to ti kazu u Bratelu i jos kazu ovi drugi su laznjaci.U vezi te firme ja vise nisam pametan.To su mi pricali prosle godine.
 
Pomoc.
Dobre i lose strane traktora IMT-578 (menjac,kardan,kocnice,prednja vuca.......)gledao sam neki na oglasu.
Hvala.
 
Menjac trobrzinac, prva brzina kao stvorena za oranje.. kocnice kad se nameste sluze sasvim korektno, mada takve kocnice na vecini traktora umeju da prave probleme. Sto se tice kardana, samo sam prskao u par navrata sa njime... Sa prednjom vucom je 579 iz tog perioda, ne 578, a posle je sve to preslo u 577. Jedina zamerka je jednostepeno kvacilo, bar na ovom mom jeste... i nema blokadu. Pricam o svom traktoru, ne znam da li neki drugi 578 ima, mozda je u to vreme to bilo opciono :sta: Inace za svaku pohvalu traktor.. nadam se da sam pomogao, ako ne, ne zamerite mi... :ppozdrav:
 
Da,dobar za oranje,tanjiranje i ostale "brzinske" poslove, dobar kardan-brz (trebalo bi da je 720obrt)
Loš za berbu,kičmu,uši.... Loš volan ako je original....
Što se tiče kvačila... mzupunski jesi siguran da ima jednostepeno kvačilo? Pre će biti da je samo loše podešeno pa radi kao jednostepeno a ustvari je (bi trebalo da je) dvostepeno.... Samo 533 ima jednostepeno kvačilo (već de luxe model ima dvost.) i 51xx ima jednostepeno. Ostali,koliko je meni poznato,jok.
 
Sinisa sta da Vam kazem... ja se licno u mehaniku ne razumem.. a od dva majstora sam cuo da je jednostepeno.. jedan je radio godinama u buducnost zarkovci, a drugi je otvarao moj traktor menjao ulje u diferencijalu i kaze da je jednostepeno. e sad, da li je to zaista tako, i da li su pogresili ne znam.. jedino ako se javi neko ko ga takodje poseduje ili je bolje upucen pa me razuveri :osmeh:
 
Arone 'oš ti okačit broj telefona gde si naš'o pumpu ili je to možda top secret?
Ćiro zaroni ispod njega skini špijunku (lim) i vidi da li ima zazora izmedju prvog i drugog stepena kvačila.
sinisa79 ja se izvinjavam na kasnjenu u poslu sam vrsem kukuruze covek je iz dobanovaca zove se stojkovic rade tel,0118468076,8465930 i mob 063226694 sutra je ugradjujemo nisam stigao od posla a i majstor nije mogao covek mi je dao na garanciju a ima i kod cika jove u neradinu kosta 80 evra ali kod njega ti je sta si video video kad izadjes iz njegovog dvorista garancija istice jel sam ja vec jednu ugradio pre 10 dana i sad je vracamo zato sto nevalja valjda ce sa ovom biti vise srece
 
Nazad
Vrh