IMT

ljudi, radio sam generalno na imt 539 sve sam novo stavio, znaci klipove, stubline, karike, caure male pesnice, obradio radilicu, aksijalne lezaje, uljanu pumpu.....
kad podigne te,peraturu spusti mi pritisak ulja ispod 1.bara.udje u crveno polje.stavio sam novi sat od pritiska ulja i opet isto.sta je to?isto je tako pokazivao i pre generalne.ali zasto opet tako pokazuje kad je sve novo?ne verujem da je do ulja problem.na leru radi na 600 o/min sto je jako malo,ali kad radi na 800 obrtaja koliko bi trebalo onda mu je pritisak na malo vise od 1 bar.molim odgovor.!
 
Šta je crklo,koji deo pumpe? Ako su samo zupčanici njih možeš da nabudžiš od pumpe ulja za ladu 1500-1600ccm. Rastavi je i premeri zupčanike pa javi dimenzije (obavezno ovde,ne preko pp) a ja ću pogledati šta imam u arhivi pa da osposobiš tvoju. Naravno,ako hoćeš,tj ako ne pronadješ drugu. Radili smo te kombinacije 2000-te godine (bez pomoći majstor Hanse) jer novu nismo našli,a tako "sredjena" pumpa može da te posluži još neko vreme. Opet kažem ako hoćeš,ako ne-nikom ništa.
Ah,da... Jel znaš da nije svejedno u kom položaju ćeš postaviti tegove u odnosu na klipnjaču?
e zbog toga mi je i crkla majstor koji mi je radio generalnu pre 3 godine nije je dobro uzubio pa mi je ceo traktor vibrirao pa smo posle rastavili ponovo traktor i namestili kako treba ali sto posto je to ostavilo posledice radila mi je tri godine sad je pocela da gubi pritisak neki put ima pritisak i radi sve kako treba pa posle dva dana opet nestane na leru skroz pritisak a kad dodam gas nepredje 2 neznam sta da radim imam polovnu na garanciju za 150 evra a nova jest da je turska kosta 270 evra saveti sta da radim
 
ljudi, radio sam generalno na imt 539 sve sam novo stavio, znaci klipove, stubline, karike, caure male pesnice, obradio radilicu, aksijalne lezaje, uljanu pumpu.....
kad podigne te,peraturu spusti mi pritisak ulja ispod 1.bara.udje u crveno polje.stavio sam novi sat od pritiska ulja i opet isto.sta je to?isto je tako pokazivao i pre generalne.ali zasto opet tako pokazuje kad je sve novo?ne verujem da je do ulja problem.na leru radi na 600 o/min sto je jako malo,ali kad radi na 800 obrtaja koliko bi trebalo onda mu je pritisak na malo vise od 1 bar.molim odgovor.!
Odlicno nista ne diraj,0,5-1 bar na leru je odlicno.Kod mene kad nagura motor na 70 stepeni je 0,5 bara,bilo i ostalo.Hladan je 4 bara.

- - - - - - - - - -

e zbog toga mi je i crkla majstor koji mi je radio generalnu pre 3 godine nije je dobro uzubio pa mi je ceo traktor vibrirao pa smo posle rastavili ponovo traktor i namestili kako treba ali sto posto je to ostavilo posledice radila mi je tri godine sad je pocela da gubi pritisak neki put ima pritisak i radi sve kako treba pa posle dva dana opet nestane na leru skroz pritisak a kad dodam gas nepredje 2 neznam sta da radim imam polovnu na garanciju za 150 evra a nova jest da je turska kosta 270 evra saveti sta da radim
Kupis tamicev blok,sve prpakujes iz tvog motora u njega i resio si muku za vek,i dosta je jeftinija rabota,imas motor sa klasicnom pumpom.Tamicev blok je 98,5 klip,razbusis na 101 kao kod tebe i samo pakovanje.
 
Koliko znam nemoze.
270 eura turska pumpa,kad su turci znali nesto napraviti da valja.Kod nas covek prodaje dobre motore od Tamica 75 po ceni od 350 eura sa sve agregatima.

Mi smo taj Perkins motor sa 585 bacili na kombajn 131 a na 585 IMR s44 sa tamica.
 
Odlicno nista ne diraj,0,5-1 bar na leru je odlicno.Kod mene kad nagura motor na 70 stepeni je 0,5 bara,bilo i ostalo.Hladan je 4 bara.

- - - - - - - - - -


Kupis tamicev blok,sve prpakujes iz tvog motora u njega i resio si muku za vek,i dosta je jeftinija rabota,imas motor sa klasicnom pumpom.Tamicev blok je 98,5 klip,razbusis na 101 kao kod tebe i samo pakovanje.
da brate ali ja nikad nisam imao manji pritisak kolko god da se ugreje ispod 1,5 sad ja nemam nista i pumpa zvizdi skripi unutra kao kad ode neki lezaj, skuplja mi je rabota da prepakivam ceo motor da rastavljam kupicu polovnu pumpu covek mi je rekao ako nevalja da je vratim slobodno vratice mi pare ja mislim da je opet bolja od ove turske

- - - - - - - - - -

ja sam ceo motor uradio sve je novo u njemu steta je nije nista posebno radio odtako sam kupio rusa on sao prska i baca vestak

- - - - - - - - - -

A na ovaj blok nemoze da se stavi obicna pumpa???? Bez tegova???
nemoze brate sve mora da se rastavlja
 
Arone tražiš savet šta da radiš..... Ja bih prvo proverio zupčanike u pumpi tačnije pogonski da ne klizi možda na osovini(msm da i to može da se desi). Zatim bih proverio radni-sigurnosni ili kako već ko zove ventil na pumpi. Možda on zaglavi pa ostane otvoren,a i to se dešavalo. A ako ne bih pronašao kvar verovatno bih uzeo Tursku pa tek onda remontovanu ako bi se i Turska sje.... Pokvarila. To je moje razmišljanje ali ne i savet!
Što se tiče klasične pumpe.. Provereno može da se stavi klasična pumpa od 577 s tim da mora da se produži usisna cev za nekih 13mm. Ako se dobro sećam samo to je prepreka.... Jbg davno je bilo,zaboravio sam tačan podatak.
Uf umalo da zaboravim! Sa tako ubačenom pumpom motor ima jače vibracije nego sa oridji pumpom. Ali moram i da napomenem da se nismo previše zanimali sa tom kombinacijom nego smo vratili oridji pumpu. Dal smo možda previše produžili usisnu cev,dal to uopšte ima veze.... Ne znam! Zaboravio sam. Ali eto čisto da znaš da može da se ubaci obična pumpa.
I još nešto. Kači broj telefona gde si našao takvu pumpu!!! Nek se nadje.
 
ljudi, radio sam generalno na imt 539 sve sam novo stavio, znaci klipove, stubline, karike, caure male pesnice, obradio radilicu, aksijalne lezaje, uljanu pumpu.....
kad podigne te,peraturu spusti mi pritisak ulja ispod 1.bara.udje u crveno polje.stavio sam novi sat od pritiska ulja i opet isto.sta je to?isto je tako pokazivao i pre generalne.ali zasto opet tako pokazuje kad je sve novo?ne verujem da je do ulja problem.na leru radi na 600 o/min sto je jako malo,ali kad radi na 800 obrtaja koliko bi trebalo onda mu je pritisak na malo vise od 1 bar.molim odgovor.!
Da ti nisu prestrugali radilicu vise nego sto treba?Mome komsiji je tako Puskas uradio na rusa obradili mu radilicu i to za par stotih vise i kada mu se ugreje pritisak mu padao u crveno menjao je pumpu,sat i na kraju skine opet radilicu i odnese je na proveru i ustanove da je vise prestrugana!
 
Da ti nisu prestrugali radilicu vise nego sto treba?Mome komsiji je tako Puskas uradio na rusa obradili mu radilicu i to za par stotih vise i kada mu se ugreje pritisak mu padao u crveno menjao je pumpu,sat i na kraju skine opet radilicu i odnese je na proveru i ustanove da je vise prestrugana!
ako je za par stotih onda bi lupao motor odmah u startu
 
To su price za one sto sede ispred kafane.Ta je radilica ili bila na nekoj zadnjoj specijali ili je bila kriva pa su je zato kupili novu jerzbog par stotih se ne menja radilica.
 
Pa od cega ce pasovati nego od 5100-5136! :) Pasu na 555, 558, 560 sa novim tipom zadnjih felni koji imaju rupe za brezone, svaki uski tocak od IMT-a jer je srce kao na 558, na neke nove 539 koji imaju duplo srce zadnjeg tocka, 577-590 i na stari i na novi tip felne pasu. Ako jos imas originalne brezone onda si pobedio! :D Jedino moras pecati da pazaris 2 prva tega, ostali po zelji..
 
da se ubacim u vezi uljane pumpe ja sam imao isti slucaj i vozio tako na kraju je izgubila pritisak problem je u kajli kada je otvoris sjebala se kajla ili osovina sto pokrece teg izbacio sam tu pumpu i ubacio obicnu imt samo treba videti radilicu
 
Nazad
Vrh