IMT

Na jaja mi se prepeo ovaj traktor, ko sta radi ja srafujem!
attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php
 
Je.ali ste mu kevu! Ja sam imao manje ostecenja na traktoru koji sam kupio na licitaciji i koji je podigao srafciger iz ulja i zaglavio izmedju zupcanika. Malo li je da menjac traje 30-ak godina?
 
Koji je 6005?
Svi lezaji dobri kako valjkasti tako i kuglicasti prva ugradnja, ussr, fag, Yugoslovenski, fabrika je miksovala.
Necu da ugradjujem trobrzinca zbog 4 zupcanika.
konusni tanjirasti sam promenuo na vreme te nije napravio neko sranje, al bio je poceo da se raspada i valjkasto konusni lezajevi su bili u ocajnom stanju!
al ovo nisam ocekivao da ce se desiti u hodu bez opterecenja.
na 4 slici je i pogonski od 2-7 brzine, on nije stradao u ovom kurslusu vec od rada jer mu je 2-7b. naj vise radila.
 
imam jedno pitanje sto se tice prednjih guma i prednje vuce na 577,pošto su mi prve gume gotove,a imam neke kombinacije da povoljno dobijem 11.2-24 gume,pa me zanima jer se smiju stavit one umjesto 9.5-24 guma,tj. jer ce biti usklađen odnos? hvala!
 
imam jedno pitanje sto se tice prednjih guma i prednje vuce na 577,pošto su mi prve gume gotove,a imam neke kombinacije da povoljno dobijem 11.2-24 gume,pa me zanima jer se smiju stavit one umjesto 9.5-24 guma,tj. jer ce biti usklađen odnos? hvala!
ja sam imao na mom 577 i nije mi se pokazalo dobro jednostavno je stavi jednu pored druge da vidis koliko je veca ova sto hoces da stavis to su moja iskustva isao je i moj ali kad ukljucim prednju vucu jednostavno sam osetio da koci prednji kraj e sad kako hoces
 
Ima veze sa prenosnim odnosom, brojevima obrtaja i prečnicima točkova, ali pošto ljudi ovde ne vole kada "davim", neću se ni truditi da objasnim do kraja... Recimo da sam vam rekao sve što je potrebno.
 
Dragane nemogu da ti okačim sliku nešto mi je u kompu crklo pa ne mogu da ih otvorim.... Ali evo ovde http://poljoinfo.com/showthread.php?92-IMT/page280 je član Lisnik okačio sliku crteža menjača i taj ležaj je pod brojem 32.
Vidi se malo i na ovoj slici menjača od 51xx što je okačio član Bubu http://poljoinfo.com/showthread.php?92-IMT/page392
Obično on prvo rikne pa te zato pitam jel je možda on (tj njegove kugle) napravio kuršlus?
Aha taj mali sto stoji u ulazno vratilo, nije rikno dosta je dobar.
nismo nasli krivca za ovo delo, jednostavno se zub otkinuo verovatno od umora :)
u utorak mi stizu zupcanici i sklapanje istog dana.
 
Koliki je predjeni put za manju a koliki za veću gumu za jedan obrtaj? Naj dobronamernije pitam,a neka objasni ko hoće i ko je dobre volje.
D.K. bio sam ubedjen da je on uzročnik.... Aj nek je sa srećom u sklapanju i daljoj eksploataciji traktora. Pardon Imt-a.... :)
 
ja sam imao na mom 577 i nije mi se pokazalo dobro jednostavno je stavi jednu pored druge da vidis koliko je veca ova sto hoces da stavis to su moja iskustva isao je i moj ali kad ukljucim prednju vucu jednostavno sam osetio da koci prednji kraj e sad kako hoces
U tom slucaju nisu mogli kociti prednji,vec zadnji,razvlacilo je traktor,jer su prednji bili veci i brzi od zadnjih.
Razmisli malo i videces da sam u pravu!
 
9,5 R24 su zdravo davno stavljani na 579 i 589 zbog automatske prednje vuce. Ja sam skinuo celave 9,5 R24 i 18,4/15 R30 i stavio nove 11,2 R24 i 13,6 R38 da zavrsim oranje posto sam orao te godine sa oba 577. Posle sam menjao mesta zadnjim tockovima pa su na DV-a dosli 18,4 R30 i rucno ukljucivanje prednje vuce. Ni u jednom slucaju nisam imao problema i mogu lako da iskljucim prednju vucu u voznji u bilo kom stepenu prenosa, samo je bitno popustiti gas da povezani zupcanici pogona DV-a ne budu napregnuti.

Evo i foto dokaza:





 
I moj komsija je stavio te 11-ke gume na sedmicu i kaze da je dobro. I jos kaze da kad mu se te potrose da ce da stavi 12-ke misli da ce i one pasat pa sad ne znam.
 
Svako od nas ima svoje misljenje i svoje iskustvo.Ja teram 9,5 i nemam u planu da menjam,jer sam prezadovoljan.
I vise nist' ne pisem.
Gluposti koje napisem,ostanu,a budem pametan jednom u zivotu i to mi obrisu,a ujedno ostanem bez piva. :zli: :udri:
Alal vera,majstori! :cvetic: :bravo:
:off_topic: Znaaam! :osmeh:
 
Nazad
Vrh