IMT

Rezervoare od 110l nose novi tipovi dok 585 spada u stari tip pa je rezervoar 90l.
 
Jedan od cigana iz Vajske bio kod mene pre par dana i nudimi tegove od starog tipa po 10 e kom ima 8 komada.Ako koga interesuje neka se javi da mu dam broj telefona
fotografija-0011.jpg
 
Ako nece u 4. onda je vrlo verovatno da ti je spao spiralni osigurac sa spojnickog vratila a moguce je da je napravio i dalje neki karambol jer kad ubacis u 5. onda se oslobodi pogonski zupcanik celog menjaca pa moze aksijalno da seta na spojnickom vratilu. Skidaj poklopac a mozes odmah i na pola da ga rastavljas. Ako je to sto ja predpostavljam onda sve mozes resiti skidanjem spojnicke sto i nije neki veliki posao. Slican slucaj sam imao na jednom 5100.
Zaboravih totalno da vrlo lako moze biti da se raspao 'sinhron' pa on cangrlja.
sinhron izuzetno dobar :haha:
ali, ostali nevaljaju, u prvom delu kucista do sinhrona, ma svih 6 osteceni, katastrofa, lezajevi svi dobri!!!
 
Imam problem na 577, kad podignem plugove, tanjiracu ili spremac lupa mi pumpa od hidraulike. Najteze od svega je tanjiraca 700kg. U cemu bi tu mogao da bude problem ?? Ulje smo proveravali, pre mesec dana i imalo je dovoljno.
 
Ako nisi pomjerao granicnik na rucici, tj ako nije previse podignut, onda je stos u kliznim kamenovima i kulisama. Imaju malo vise zazora izmedju, pa jos kad se ulje "razbije" pocnu da lupaju pod opterecenjem. Kod IMT a je to manje vise uobicajeno i "normalno".
 
To je normalno kad se podigne do kraja da lupa.Podesi granicnik gde pocinje lupanje pa ga malo spusti i tu ogranici da ne dize iznad toga.Samo to teraj.
 
Pa gde prestaje lupanje mnogo nisko drzi masinu, strah me je da na neravnim putevima ne zakacinje put
 
Pa gde prestaje lupanje mnogo nisko drzi masinu, strah me je da na neravnim putevima ne zakacinje put
Tamo nazad imas onu navojnu sipku kojom stelujes desnu hidraulicnu polugu kada ores da ide gore-dole.Stavis da i leva bude stelujuca,kao i desna i moci ces vise da podignes.Slikacu danas kod mene,pa cu da okacim.
Ja nisam menjao iz tog razloga,vec mi je plug otpao na njivi kad je leva pocupala lozu unutra.
 
Nemoj da šteluješ visinu dizanja napamet i odprilike na ručicama već pogledaj u radionički priručnik za 577 koliko treba da bude rastojanje od lomljivog klina na kućištu do klina na ramenu hidraulika u gornjem položaju
 
Bez uvrede ali sve sto si mi ispricao su spanska sela za mene, jer sa mehanikom nemam blage veze a i visinu dizanja je cale namestao sa majstorom tako da ja ne znam. To ce mehanicar koji mi odrzava traktore da pogleda cim stigne sa odmora verovatno u ponedeljak. Nego ja sam mislio da moze nesto da se sredi bez otvaranja pa da mi pomogne jedan drugar koji koliko toliko zna oko traktora, ali cu ipak sacekati majstora.
 
Bez uvrede ali sve sto si mi ispricao su spanska sela za mene, jer sa mehanikom nemam blage veze a i visinu dizanja je cale namestao sa majstorom tako da ja ne znam. To ce mehanicar koji mi odrzava traktore da pogleda cim stigne sa odmora verovatno u ponedeljak. Nego ja sam mislio da moze nesto da se sredi bez otvaranja pa da mi pomogne jedan drugar koji koliko toliko zna oko traktora, ali cu ipak sacekati majstora.
Sednes u traktor,upalis i preko rucice dignes poluge na max izadjes iz traktora onda poluge dignes rucno ako ima lufta da se mogu dici poluge cca 5cm dobro je podeseno,a ako rucicom dignes toliko poluge da ih ne mozes vise podici rukom spusti granicnik u kabini.
 
To mi je drugar rekao i to sam uradio. Kad dignem rucicu na max ima lufta tj mogu da podignem poluge jos otprilike 5-10cm
 
Nazad
Vrh