IMT

Pa za te ruske duplake znam da su jeftini,ali ih kod mene nema pa ih i ne gledam.Recimo poredim cene 577dv stari tip i 579dv sa UTB 445dt ili 550DTC ili Torpedo 75 duplak ili Zetor 6045 i svi su oni dosta skuplji.Pa se pitam zasto je to tako ako znamo da su 577dv i 579dv dobri traktori.
 
Ako se zanemari limarija, koje su sve razlike izmedju novog i starog tipa 577dv? znam za razliku u kocnicama, stari suvo novi mokro bese...
 
Ako nece u 4. onda je vrlo verovatno da ti je spao spiralni osigurac sa spojnickog vratila a moguce je da je napravio i dalje neki karambol jer kad ubacis u 5. onda se oslobodi pogonski zupcanik celog menjaca pa moze aksijalno da seta na spojnickom vratilu. Skidaj poklopac a mozes odmah i na pola da ga rastavljas. Ako je to sto ja predpostavljam onda sve mozes resiti skidanjem spojnicke sto i nije neki veliki posao. Slican slucaj sam imao na jednom 5100.
Zaboravih totalno da vrlo lako moze biti da se raspao 'sinhron' pa on cangrlja.
 
Poslednja izmena:
ja znam da ti stari 577 imaju automacku prednju vucu koja ne radi u rikverc i to je sranje obicno za nas u brdima
 
jeli normalno da se na IMT 577 grije zadnji kraj i mjenjac,tako da se jedva moze rukom drzati? to mi se događa na oba 577. ulja ima dvoljno.
 
Tačno tako! Ni 100% oštećen konusno-tanjirasti ne može biti uzrok da neće u bilo koju brzinu.
Blaz tebi se verovatno greju kočnice na 577.
 
Opa! Ručice vrele? Auuu to je već nešto drugo. Ja sam shvatio,kad si napisao zadnji kraj i menjač,da se taj deo menjača oko zadnjice greje,a nisam mislio da su i ručice vrele! E to ne znm šta bi moglo biti ali rastavljaj pod obavezno. Verovatno je neki ležaj zaribao....
 
Nazad
Vrh