IMT

Pomoc.
Drugaru treba traktor od oko 100 ks.Treba da vrti drobilicu za granje i drvo precnika do 20cm.,znaci rad kardana.U prospektu drobilice pise 80-100ks.(potrebna snaga)U oglasima je gledao IMT 5106 i 5136,dobre i lose strane?
Traktor treba da radi u sumi-kardan.....Sta je bolje,jednostavnije,korisnije...?
Mozda jos i rad sa vitlom....
 
Koja je razlika izmedju 539i542?
Velika razlika,ukratko.
Motor isti samo malo vise snage na 542 na pumpi,prednji trap skroz drugaciji-daleko tezi i jaci,menjac od IMT 567 5 brzina,mnogo jaci hidraulik od 560,jaci trup,debela ploca hidraulika,ima filter na hidraulicnoj pumpi koja retko crkne,jace poluge i ruke poluga,kocnice iste kao na 539,gume 12-ce,isto brz kardan.....
 
Pomoc.
Drugaru treba traktor od oko 100 ks.Treba da vrti drobilicu za granje i drvo precnika do 20cm.,znaci rad kardana.U prospektu drobilice pise 80-100ks.(potrebna snaga)U oglasima je gledao IMT 5106 i 5136,dobre i lose strane?
Traktor treba da radi u sumi-kardan.....Sta je bolje,jednostavnije,korisnije...?
Mozda jos i rad sa vitlom....
Bolje nemoj da gleda imt... jer oni imaju hidro izlazno vratilo i na istom imaju oko 65ks realne snage. Stim sto nikad se ne zna kada moze da otkaze...
Jos ako kupi traktor sa ne ispravnima vretenom popravka moze da izadje i preko 1000€...
 
Kazu da su 5106 i 5136 naj gori sto se tice kardana... To nikad ne radi kako treba!!! Zasto li stavise da bude hidro motor pokretac kardana!!!
 
Velika razlika,ukratko.
Motor isti samo malo vise snage na 542 na pumpi,prednji trap skroz drugaciji-daleko tezi i jaci,menjac od IMT 567 5 brzina,mnogo jaci hidraulik od 560,jaci trup,debela ploca hidraulika,ima filter na hidraulicnoj pumpi koja retko crkne,jace poluge i ruke poluga,kocnice iste kao na 539,gume 12-ce,isto brz kardan.....
Ma mnogo jaci menjac,ubilo se...dva moja druga sto su imala 542 nikada nista tesko nisu radili sa njima,samo ih vozili ovako i sa nekim fosnama u prikolici,posto su zidari,i posle 10god su zakacili plugove,i kada su poceli da oru obadvojici menjac izbacuje iz brzine...tezi je da..ali gde???napred!!teze useni,nista drugo..treba biti tezi na pogonskoj osovini da ne bi onako galantno i salantno slajfovao..bruka i sramota od traktora 542..
 
Nije 542 samo napred tezi od 539... Pa uporedi kuciste manjaca koliko je vece u poredjenju sa 539.... Ne bi se slozio bas sa tobom druze da 542 ne valja... Ima ga moj komsija i godinama mi verno sluzi a kod njega radi apsolutno sve...
 
Znam ja koliko ks,ima nego sam hteo to od tebe to cuti..pa uporedi ga onda sa traktorima u svojoj klasi: store 404univerzal 445,torpedo 40ks,t40 bez prednje 45ks itd,itd...pa on bre covece ne moze naftu u njivi da im nosi...koji je bre to traktor..bar u poslednje vreme sam imao mnogo prilike na moravi da ih gledam dok se izvlaci pesak..pa bre mali vladimirac prodje gde on stane,a koliko je jaci i tezi,a istu prikolicu vuku, "ljutomerku"....totalni promasaj..549 je vec traktor za njega...
 
Pa ni 549 nije neko cvece... od IMT-a su 539 i 577 (sa mokrim kocnicama i novijom prednjom vucom) traktori. A ostalo je uglavnom gomila gvozdja na tockovima... ima izuzetaka ali samo izuzetaka...
 
Posto vidim da nikad u zivotu nisi ni popravljao ni vozio 542 ili 549 pa neznas koje su tu konstrukcione razlike samo mi reci koja je konstrukciona razlika izmedju 542 i 549 tako bitna da je 549 mnogo ozbiljnija masina.
 
Posto vidim da nikad u zivotu nisi ni popravljao ni vozio 542 ili 549 pa neznas koje su tu konstrukcione razlike samo mi reci koja je konstrukciona razlika izmedju 542 i 549 tako bitna da je 549 mnogo ozbiljnija masina.

Popravljajao nisam nikada,jer slabo znam mehaniku..ali orao jesam sa 549 sa 2x12 imt-ovim plugovima istu njivu koju je drug orao sa 542 i 2x12,i video sam koliko se vise muci nego 549...bar jedno 30%..nemam ni jedan ni drugi tako da nemam razloga da lazem...
 
Dobro,e sad mi objasni kako 542 je pretezak napred i slajfuje kao lud a 549 ide kao avion.Sve isto u detalj,samo jaci motor na 549 za 4,5ks.Kako odjednom 549 postate tezak pozadi a lak napred a ima isti prednji i zadnji trap,da kazem istu transmisiju.Kako menjac iskace na 542 a na 549 nece a isti menjac???Mnogo pitanja malo odgovora.
Prica ti ne pije vodu,ja sam se rodio na 549,imao usput 542 a sad 540 i sve to popravljao i na njima naucio zanat:ppozdrav:
 
Ma t40 je mašina za gore navedene imt traktore.Ovam pričam na osnovu prključe vidjenog .Naime radili smo drva vučem ja 6 kubika cerovine(1 kubik 800 kg)sa 558 super motor uspon o 25 stepeni negde i veci zamnom ide rodjak sa istim teretom vuče ruja ko mazga ja bih rekao da ona mašina ima preko 60 konj pa samo više.Gde smo mi izlazili 542 moze da sana
 
Dobro,e sad mi objasni kako 542 je pretezak napred i slajfuje kao lud a 549 ide kao avion.Sve isto u detalj,samo jaci motor na 549 za 4,5ks.Kako odjednom 549 postate tezak pozadi a lak napred a ima isti prednji i zadnji trap,da kazem istu transmisiju.Kako menjac iskace na 542 a na 549 nece a isti menjac???Mnogo pitanja malo odgovora.
Prica ti ne pije vodu,ja sam se rodio na 549,imao usput 542 a sad 540 i sve to popravljao i na njima naucio zanat:ppozdrav:
pa nemam pojma,verovatno je neka magija u pitanu..;) ali ako si ti iskren,reci ces koji je bolji u oranju,tegljenj,itd..ja sam uzimao 542 od tog druga sto je imao za prskanje,i na travi pod veci gas,sa praznim buretom zasljafuje,sto nikada nisam video da se desilo imt-u 549..i 542 8-cu gvozdje nije mogao istegnuti prazan,a 549 mi je istegao,ps ista je duzina gvozdja bila u pitanju...
 
A koja je fora sa 577 dv stari tip i 579 pa su medju najjeftinijim duplacima.Dugo vec pratim oglase i vidim cene ih od 4000-5000 evra.Neki jos imaju sve cetri nove gume,a cena oko 5000e.To mi nije bas jasno.

Gresis druze da su najjeftiniji. Svi oblici ruskih i beloruskih traktora su da ne kazem skoro 50% jeftiniji od pomenutih traktora istog godista. Ostali nama pristupacni traktori tih godista tipa Ursus i Zetor su mozda za nijansku skuplji ili slicne cene.

5106 i 5136 nisu tako losi na kardanu kako neki pisu. Hidro spojka ume da pravi problem ali obicno to funkcionise jer je slabo raubovano. Nemojte da mislite da je snaga tog traktora na izlaznom vratilu toliko mala.
 
I ja sam terao Rakovicu gde IMT nije uspeo i tako mozemo u nedogled da vrtimo plocu,ali i dalje tvrdim da iako ima mana IMT je najkompletniji traktor i da su ostali proizvodjaci samo poluproizvodi jako losih konstrukcionih resenja,mislim na traktor naseg kraja,ne zapadne.

Ovde je rec o 542 koji se drasticno razlikuje u konstrukcionom smislu u odnosu na 549:haha:

Svako ko pogleda 540,542,549 kaze pa to isto kao i ferguson jer na oko je slicno ali nema veze s vezom i posle ovde pise i zajebava narod koji oce nesto korisno da procita.
 
Ako ćemo iskreno imt 540 i 542 se jedino po snazi razlikuju od 549 sve ostalo je isto.
A razlika između imt 539 i 542 je poprilična jer je teži od 539 i mnoge stvari lakše odradi.
Jedino što je 539 malo okretniji od njega.
A za 542 je po meni plug za oranje najbolji 2x10" jer ga najbolje vuče jer za 2x12" u težoj zemlji fali mu malo snage taman toliko koliko ima 549.
 
A koja je fora sa 577 dv stari tip i 579 pa su medju najjeftinijim duplacima.Dugo vec pratim oglase i vidim cene ih od 4000-5000 evra.Neki jos imaju sve cetri nove gume,a cena oko 5000e.To mi nije bas jasno.
Ja imam 579 i ne bih ga dao za ne znam koje pare,sve mi zavrsava osim brazde.Nije mi hitno da ga prodam,a odradio sam ga komplet zimus i narednih 5 godina ima posla kod mene,a za dalje cemo videti.
A Bubu sto je napisao je na mestu i ima pivo od mene cim dodje na proteste u Novu Pazovu! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh