IMT

Tako sam i mislio. I moj glas ide za 549,osim tih navedenih jel postoje mozda sa mehanickim volanom ili su sve hidraulicni,ako postoji jos neka krupnija razlika i bitnija neka neko jos doda. Ne planiram da ga uprezem u teze radove poput tanjiranja,oranja i slicno. Njegova uloga u nasem domacinstvu bi bila iskljucivo sejalice,kosacica,presa,cisterna,prskalica prikolica za razbacivanje djubriva i slicno. Ako naletim na neki dobar,resio bih se fergusona is prostih razloga ne volim fergu zbog mehanickog volana,i lose zadihtovane kabine + ako mu zakacis nesto teze slovi se kao lud,ali stoji i dalje da je vrhunski traktor koji se malo kvari.

Maticu sedmicu cu sigurno obradovati felnama,ali malo je glomazan(neokretan) za sitnije radove...
 
Iznenadićeš se kada vidiš koliko je on u stvari univerzalan traktor.Ja sa mojim obavljam skoro sve površinske radove.Lakše,brže i ekonomičnije nego sa manjim traktorom.
 
imt

Pozdrav drustvo potrebna mije informacija,slucajno sam naleteo na traktor massey ferguson fe35 sa 4cilindra,traktor je u neko srednje stanje.Gazda traktora kaze da je dosta jaci od imt539,interesuje me dali je neko imao ovakav traktor ili neko iskustvo sa njim,dali ima delovi sto se tice motora.Kod istog coveka sam video i ovaj traktor,zanimljiv turbas sa 3 cilindra od 56 konja malih gabarita.
20k1v87.jpg
9fqyk8.jpg
 
O tome ne treba ni diskutovati 549 duplo bolji traktor,za oranje,tanjiranje,ma sve..542 ti je isti kao 539 zaslajfuje,gde se kuca popiski...Nijanse su samo u pitanju izmedju 542 i 539...
Ovo vazi samo za one koji ili nisu vozili oba traktora ili ga nikad nisu popravljala.Razlika izmedju 539 i 542 je ekstremno velika u konstrukcionom smislu trapova,transmisije,menjaca,hidraulika,znaci nema veze s vezom.Razlika izmedju 542 i 549 je samo u motoru i tih 4,5 ks i sto je motor na 549 ostriji na gasu ali zato manje izdrzljiv,mislim na glavu tj.ventile koji progorevaju veoma brzo kad se s traktorom radi.
Mogu ako treba da ti pisem referat o 540,542,549
 
Potpuno se slazem sa mojim prijateljem Mirkom,ko je vozio 539 i 542 uocio je veliku razliku.... Ja nemogu porediti 539 sa 542 za mene je neuporedivo bolji traktor 542 od 539 i ako ja imamm 539... A razlika izmedju 542 i 549 je minimalna,sve je isto sem motora... Dok izmedju 539 i 542 ima ogromne razlike... I 542 je dosta tezi...
 
@Dobrincan

Ako sam dobro video na nekoj fotki koju si okacio, pored novog 577 stoji i 560 novi tip? Ako je tako i ako vec neces da koristis novog 577 sa uskim tockovima, resenje ti je taj 560, nemoj uopste razmisljati o 542 i 549. Dok nije stigao Claas, kod mene su 577 obican i DV radili sve sto mozes da zamislis u domacinstvu, jedino je 533 prskao jer nisam imao potrebu da kupujem vecu prskalicu. Sada sve to radi Zelenko bez razmisljanja da upregnem bilo koji manji traktor u domacinstvu.
 
Dobro zapazanje Bubu,da dobro ste videli. Taj 560 mi je trenutno na prodaju. Njega sma mislio zameniti sa jednim 549,a kasnije verovatno i 539 prodati. Nemam potrebe da drzim i odrzavam 3 traktora jer vise ce stajati nego sto ce raditi. Npr sa fergom sam radio sve te poslove i onda se desi npr sa presom da mu je 2 sporom malo a 3 sporom mnogo,zbog toga sma mislio uzeti petobrzinca. zatim laksi upravljacki sistem,bolja kabina i stim malo jaci tek onoliko koliko fergi fali u nekim poslicima...
 
Molicu bez persiranja jer ja imam samo 27 godina :)

Ako ti je 560 zdrav, nemoj ga menjati. Dobro on moze da tera i presu i djubretaru a na njemu volan ide posebno lako. Sto dobijes na menjacu sa 542/9, to gubis na motoru u odnosu na 560. Sa tockovima 14,9 R28 onda mozes da radis sve u ratarskim kulturama.
 
Molicu bez persiranja jer ja imam samo 27 godina :)

Ako ti je 560 zdrav, nemoj ga menjati. Dobro on moze da tera i presu i djubretaru a na njemu volan ide posebno lako. Sto dobijes na menjacu sa 542/9, to gubis na motoru u odnosu na 560. Sa tockovima 14,9 R28 onda mozes da radis sve u ratarskim kulturama.

Slazem se delimicno,stim sto je razlika u potrosnji drasticna. :D
 
Uradi pumpu i dizne na tom 560 i nasteluj ga da radi kako treba, neces se sekirati. Meni je u baliranju 577 trosio oko 4l/h, Claas mi trosi oko 5l/h, taman otprilike toliko vise koliko je jaci. Jesi li merio koliko 560 trosi? Ja nisam ni pomislio moju presu da zakacim za manji traktor od 577 jer ni jedan slabiji sa 540 Eco kardanom ne bi mogao da je pogoni koliko ona moze da proguta.
 
Ma trosi dosta, 7-8l a iskreno ne ulaze mi se u njega sada da bi sa njim vozio samo presu i jos par radnih masina...
 
E pa to je onda jako mnogo, toliko taj traktor ne sme ni na 2000 obrtaja da potrosi u oranju a ne u baliranju. Isti ti je ocin u sta ulazes, u taj sto imas ili u onaj sto kupis..
 
A koja je fora sa 577 dv stari tip i 579 pa su medju najjeftinijim duplacima.Dugo vec pratim oglase i vidim cene ih od 4000-5000 evra.Neki jos imaju sve cetri nove gume,a cena oko 5000e.To mi nije bas jasno.
 
Nazad
Vrh