IMT

Jos kad bih upoznao Alisu iz zemlje cuda kako se druzi sa Snezanom dok patuljci traze Crvenkapu...tad bi i IMT oziveo. :osmeh:
 
IMT porodica... :osmeh:

2mosdg6.jpg


14cv0h2.jpg
 
Od pre nekoliko dana je nešto počelo da lupa u traktoru kada idem uzbrdo. Čuje se isto u sve tri brzine i to samo na malo većem gasu, zvuči kao tak-tak-tak. Kada je menjač u leru, kvačilo nagaženo, gas mali ili mašina poptuno hladna tog lupanja nema.
Dodatna informacija - već duže vreme nešto tandrče kad je mašina dobro zagrejana (recimo u toku oranja) na ler gasu kada je kvačilo pušteno. Zvuk prestaje kada se kvačilo nagazi, a čuje se i kada je menjač u brzini. Možda ovo nema veze s prvim problemom.

Šta bi ovo moglo da bude? Ja sumnjam da je otišao neki ležaj u menjaču pa da to proizvodi buku jer se zvuk čuje samo kada je menjač opterećen. Nisam našao način da opteretim motor bez upotrebe menjača, a nisam obratio pažnju kako se čuje kad polazim iz mesta (upravo sam se sada setio toga), ali ako je stvarno ležaj u ulaznom delu menjača on je opterećen čim se kvačilo otpušta, jedino što se ne okreće.

Traktor je 558.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje na 542 mi se cuje neko kloparanje iz auspuha i danas skinem "operisem"auspuh i opet isto,a traktor lepo radi,pali na zub,lepo vuce negubi snagu sad neznam sta dalje da mu radim da proverim ventile ili sta da gledam?
 
Kolega ima problem na IMT-577 bacamu ulje iz menjača na ručicama od istog. Stavio je nove mažetne i opet se dešava isto, šta bi tu moglo biti problem.
 
Od pre nekoliko dana je nešto počelo da lupa u traktoru kada idem uzbrdo.
Imam jedno pod-pitanje. Istakao sam malo ulja na oba čepa da bi video jel ima opiljaka i ima ih. Ima ih više u prednjem delu i to koliko mogu da vidim (sakupljam ih magnetom preko zida flaše) nema ih baš mnogo, stali bi na vrh noža. E sad, znam da svaki menjač posle 10+ godina rada bez zamene ulja mora da ima opiljke, samo ne znam koliko je mnogo, a koliko malo.<br>
 
Imali ko shemu od mokrih kočnica za 577 .
Nabavio sam pola dijelova pa me zanima slikovno kako izgleda.
 
Najnoviji imt 549 se rade i sa duplom vucom a razlika je u 5 ks snaga vise u korist 549. 542 ima prednji nosac motora ( kolevka ) vecih dimenzija od 549 ( sa gornje strane je i mnogo tanja od one na imt 542 pa ako se zalomi loseg kavliteta pocinje da puca na uglovima) . 549 ima opciju za dodnnih 2 para spoljasnjih hidraulickih izvoda . Kvalitet je nuporediv jer su novi 549 mnogo losijeg kvaliteta nego stari 542 . Kucam o najnovijim 549 ne onim iz 90 ih i ranije.
 
Poslednja izmena:
O tome ne treba ni diskutovati 549 duplo bolji traktor,za oranje,tanjiranje,ma sve..542 ti je isti kao 539 zaslajfuje,gde se kuca popiski...Nijanse su samo u pitanju izmedju 542 i 539...
 
Nazad
Vrh