IMT

Ti tegovi sa šafom su od rakovice 60, nosači su slični i kod rakovice 60 se nabijaju odozgo, a kod 558 navlače sa strane.
 
Navlači se novi tip tegova a stari tip se šrafi odozdo sa tom platnom imam takve i to su original tako su dosli sa traktorom.novi tip je valjda od 78 to su oni kojima je nosač tegova zasečen sa strana i imaju u sredini nosača onaj kljun sto štrči u napred i tegovi na sebi imaju rupu i osiguravaju se dugačkim šrafom.inače novi tegovi na 558 su u stvari stari tip od 560.ima to sve već objašnjeno i u slikama u temi tegovi
 
Imam jedno pitanje,posedujem IMT 558 i u poslednje vreme kada krecem prednji kraj malo pocne da skakuce ali to samo u 1. brzohodnoj brzini a u ostale dve krece bez tog poskakivanja,dali zna neko koji je problem i ako moze da mi kaze jer to pokskivanje pocinje opasno da me nervira.::jako_besan::
 
Imam problem opet sa diferencijalom od 577,dw stavio sam nov konusno tanjirasti i tanjirasti,ali imam mnogo lufta podloske za stelovanje nemam ni jedne (mislim na lezaj do kandze blokade)To je traktor 569 sa pojacanom hidraulikom ima nazad pomocne cilindre drugacuje su cizme difa od klasicnog 577 i kocnice u ulju.Imam problem jer treba da priblizim tanjirasti konusnom ne da ih odaljim nego priblizim ako je neko imao slican problem ili svaki savet bi mi mnogo znacio!
 
Vadis podloske ispod desnog lezaja i prebacivas na lijevi gledano od pozada traktora.Nema drugog nacina.dozvoljen luft je 0,30 mm.

- - - - - - - - - -

Imam jedno pitanje,posedujem IMT 558 i u poslednje vreme kada krecem prednji kraj malo pocne da skakuce ali to samo u 1. brzohodnoj brzini a u ostale dve krece bez tog poskakivanja,dali zna neko koji je problem i ako moze da mi kaze jer to pokskivanje pocinje opasno da me nervira.::jako_besan::

Trakt or na pola i ravnaj potisnu polocu i zamajac + nova lamela.
 
Prijatelju ja imam luft onako pod rukom 2 mm mozda jace ni jedne podloske nije bilo,znaci da trazim podloske i da podbacim pod levi lezaj?Ali nista nisam izvadio ispod kosuljice lezaja :sta:I jos nesto dali da menjam lezajeve oba ja bi ali ostalo je do gazde kako on kaze ja mislim da treba?
 
Koliko to vremenski traje i koliko moze da kosta sa rukama majstora

- - - - - - - - - -

Vadis podloske ispod desnog lezaja i prebacivas na lijevi gledano od pozada traktora.Nema drugog nacina.dozvoljen luft je 0,30 mm.

- - - - - - - - - -



Trakt or na pola i ravnaj potisnu polocu i zamajac + nova lamela.

koliko to vremenski moze da potraje i koliko kosta sa sve lamele i rukama majstora
 
Podloske ne moraju biti.Trebalo bi u bolje opremljenim trgaovinam biti da se kupe u mjeranma 0,10 i 0,20 itd.To je spor posao ali je bitan za dugotrajno rjesenje.Nastelanost diferencijala ovisi o strpljenju majstora.
 
Dace gospod bog da se ostvari nesto od ovoga.Da barem jedan nas gigant ozivi i pocne da radi.Jedva cekam taj dan ponovnog zivota nase slavne industrije.Ali da li ce to biti tako skoro...
 
Nazad
Vrh